bojim sa o svoju sestru...

Príspevok v téme: bojim sa o svoju sestru...
sister

moja sestra dva roky chodi s o desat rokov starsim rozvedenym chlapom,kt.ma jedno dieta a druhe este neni iste ci je jeho...zoznamili sa cez pokec...no klasika pol roka siedme nebicko a potom to slo dolu vodou...ona je v dusi este decko hoci ma osemnast,ona je takej povahy,tvrdohlava,hambliva bez stipky sebavedomia a sebaucty,uzavreta vo vnutri a navonok prchka avybusna..v skratke..uz dlhu dobu chodieva s placom od neho domov furt sa len hadaju nadavaju si jeden druhemu proste keby skusil byt chlap taky ku mne tak ho najkratsou cestou poslem kade lahsie...a naposledy sa zacal vracat neskoro domov aj nadranom,vraj koli robote,a dokonca sa minule po nej zahnal,segra sa mi zverila ze keby sa neuhla tak jej stena da druhu...a ona si neda povedat,z nevysvetlitelnych dovodov sa ho drzi jak kliest ale to uz bolo na mna moc..prosi ma aby som do toho nezasahovala ale ak by ju fakt zacal bit alebo co tak to tak nenecham a je mi jedno ze sa ma to akoze netyka...co vy nato?poradte prosim..dakujem za trpezlivost pri citani...

salonka

Panebože,to je potom o čom vzťah?!Choré je už to,že si s takýmto chlapom začala,smutné je to,že zotrvala a naďalej aj chce zotrvať Tvoja sestra.Tvoje obavy sú na mieste,aj mne by nebolo jedno,keby sa mojej sestre takto vyvíjal nejaký vzťah,teda vlastne už manželstvo,lebo je vydatá.Ale je tu naozaj ťažko radiť zamilovanému a láskou slepému človeku .Vieš,nie každá žena si vie svoje pravidlá vo vzťahu naozaj vymôcť a ak treba,tak aj vypapuľovať.Ale naozaj tento vzťah nechápem,nevidím to ružovo a sestra sa spamätá asi až sama,ak to partner nezvládne v rámci noriem,dobre jednu sestre utne a ak to nezostane bez následkov,tak bude to jej šťastie!Ale asi dovtedy bude mať ružové okuliare na očiach.Ale aby potom nebolo naozaj neskoro vystúpiť z vlaku,v ktorom sa už vezie....

alicakl

Jéj, prepáč :-))), jasné že sestra. Máš to v nicku. Nevšimla som si. Mala som pocit podľa textu, že ide o brata.
Majka- nesúhlasím,že sa nemá starať. Ak ide o násilníka, v každom prípade ho aspoň vyplaší informácia, že jej rodine záleží na tom, aby bola v poriadku. Dávať niekomu po papuli, ako sorry, ale to sa nedá neriešiť. Že je zamilovaná a bude to problém, súhlasím-asi nemá dosť súdnosti na zváženie situácie. V našom meste robí jedna moja známa dobrovolnú právničku týraným ženám.Inak je to vyšetrovateľka na polícii. Tvrdí, že po dlhoročných skúsenostiach, sa takéto obete síce po čase odpútajú od tyranov, ale vraj na 98% si takého zase nájdu. Preto je lepšie, nech jej pomôže odborník,ako partia v inej krčme.

kkss

kks toto som nikdy nechapala taketo baby co si nechaju "srat" na hlavu od chlapa, ved keby namna dvihne ruku tak dovidenia chlapec..a este nanho poslem kamosov nech si to s nim vybavia s debilom...ja sa viem zalubit, ale vzdy triezvo a keby si toto chalan dovoluje, co on k tvojej sestre tak to by som to urcite nenechala

jajka001_

ty si dievca nie? nie brat, sestra...no ja by som ju tahala od neho, urcite ano, ona si sama pomoct nevie, musis jej pomoct ty, si jej sestra, urcite sa zamiesaj nenechaj ju trpiet. musis do nej hucat, presviedcat ju, nepustit ju..aj ked je riziko ze sa zatne, no ale nesmies to nechat tak, ona to pochopi len aby nebolo neskoro, ak je aj taky nasilny aby neskoncila niekde v nemocnici alebo horsie...vezmi ju niekam von medzi normalnych ludi nech spozna normalneho chalana a zalubi sa , snad...

majka_

na rozdiel od Alicakl si myslim, ze navsteva potencionalneho svagra ti nepomoze. totiz zamysli sa, ako to moze dopadnut (jedna zo situacii): povie ti, ze nevie co sa deje, ze tvoju sestru miluje, nikdy by jej neublizil... blablabla... a ked by boli s tvojou sestrou sami, mohol by ju psychicky tyrat a tvoja navsteva by vsetko len a len zhorsila.

na tvojom mieste by som sa porozpravala s ludmi, ktorym tvoja sestra doveruje (a zapracuj aj ty, ak ti doveruje). ale chod na nu velmi pomaly. nepomoze ti ked budes na nu robit natlak, ze nech ho opusti. pochop ju, ze je zamilovana, aj ked chodi s placom mozno. chapes? takze na takych ludi by som sla pomaly.

alicakl

Určite by som šla za potencionálnym švagrom robiť poriadky. Nehľaď na to, že sa do toho nemáš starať. Ak si nechá od neho to čo píšeš, netreba sa jej vôbec pýtať. Si jej brat a hotovo. Taký typ "ženy" ako je tvoja sestra sa silnejšiemu mužovi nepostaví.Jedine, ako jej môžeš pomôcť, je zobrať ju k psychologičke, ktorú nájdeš a oboznámiš ju pred prvým stretnutím so sestrou s jej problémom. Poznám jednu a nič iné po rokoch týrania nezabralo. Ani vyčítanie zo strany rodiny, ani prosenie ani nič podobné. Až keď si dievča chcelo zobrať z nešťastnej lásky život, chytali sa odborníka. Posilnil jej sebavedomie-je z nej iný človek.