Koniec HAK kvoli pigmentovym skvrnam

Príspevok v téme: Koniec HAK kvoli pigmentovym skvrnam
hakcko

Brala som HAK skoro 4roky bez pauzy. Po 2rokoch sa mi na cele zacali tvorit pigmentove skvrny a kedze zijem v krajine, kde je slnko 300dni v roku, nedalo sa mu vyhybat. Na zimu mi tie flaky stale vybledli ale uz na jar sa mi zase tvorili a mala som dva velke flaky na cele.Minuly tyzden som videla relaciu v Crepinach o zene, ktora mala ten isty problem a po 5rokoch mala celu tvar posiatu pigmentovymi skvrnami.Tak som radsej vysadila HAK, nechcem byt cela flakata a chodit potom na laser. Teraz sa vsak bojim, ze sa mi zhorsi plet (lebo som HAK okrem ineho zacala uzivat aj kvoli pretrvavajucemu akne) a ze sa mi rozhadze cely menstruacny cyklus. Ake mate vy skusenosti ked ste vysadili HAK? Nezhorsilo sa vam akne?A mali ste potom pravidelny cyklus?Mam z toho velke obavy.

sslnieckoo

mne sa zacali robit skvrny na krku pod usami, a dost, vyzera to, akoby som sa neumyvala :-(
tak to ma nenapadlo, ze by to mohlo byt z Hak, beriem uz par rokov

zuzana175

a este by som doplnila k mojmu predchadzajucemu prispevku, ze v oblasti,kde su tie biele flaky, ma to predtym svrbelo urcity cas a teraz ma to tiez..

zuzana175

hakcko: s tymi skvrnami mam aj ja problem, len neviem,ci su to tie prave pigmentove skvrny... vyhodili sa mi tiez,ked som nabehla na novu hak. je velmi nizkohormonova , vola sa yaz a cakala som len dobre zmeny...tie flaky mam na rukach...od ramien po lakte...take mensie biele fliacky..dost mi to vadi, ked pride jar a kratke tricka...su to tie skvrny pigmentove? v lete mi teda ztmavnu??

hakcko

No ja uz som vysadila, zatial nebadam ziadne zmeny, tak dufam, ze to bude vsetko fajn a aj tie skvrny co mam mi zmiznu. Ake ste videli zmeny vy po vysadeni? CO sa cyklu tyka a tak? Ozve sa niekto???

pomoc

ja som musela vysadit HAK lebo mi z nej vypadala polovica vlasov!!! plet mam dobru aj po vysadeni, peknu cistu... a aj keby si mala akne, je to menej vazne ako pigmentove skvrny. NA tvojom mieste vysadim, ale ty vies najlepsie sama. Drzim palce:)

hakcko

No clovek si nikdy nemoze byt 100% isty, ale konzultovala som to s dermatologickou aj s gynekologom aj s mojou lekarkou. A vsetci vravia, ze to moze byt z HAK. Tak neviem. Ja sa skor teraz obavam, ze sa mi vrati moje hrozne akne a rozhadze cely cyklus:-(