co mi je? bolest..

Príspevok v téme: co mi je? bolest..
hilasiova

menstruaciu uz mam zopar rokov. doposial som ju mavala vzdy pravidelnu s tym, ze neprisla kazdych 28 dni, ale priblizne 30-32. do viac ako tyzdna prisla a nemala som (bucham na drevo) zatial ziadne problemy. potom som davnejsie troska schudla, vtedy som namiesto obycajneho menzesu mala hnedy vytok, ale v pribehu dalsich mesiacov sa nastastie vsetko upravilo. lenze teraz v decembri sa mi stalo, ze mi dorazila o tyzden skor, co sa mi nestalo. nasledne na to v januari o par dni skor a vo februari tiez o 2 dni skor. cakala som na tuto - marcovu a este stale neprisla. meska 2. den, co je v norme. lenze ja sa citim dost nanic. mavam PMS, kedy ma bolia krize, vajecniky, prsia, ale tak normlane. lenze tento mesiac az prehnane. cele vajecniky ma strasne bolia, krize ani nehovoriac, prsia uplne a aj lytka. vobec si nie som vedoma, ze by som prechladla, fakt neviem. ale dost je to neprijemne, to uz nech radsej dorazi, ako by som sa takto mala citit. kedze menzes mavam tiez velmi bolestivy a myslela som si, ze uz pride, tak som ani do prace nesla, no a pomaly sa citim ako pri nom a to este ked pride, to este bude bolesti. neviete z coho to mam a kedy dorazi menzes? nema s tym niekto skusenost? dost by ste mi pomohli, dakujem.

hilasiova

dakujem pekne, Mati. az teraz som si precitala tvoju odpoved. a este chcem pripomenut - dnes mi prisiel menzes. tak teraz neviem ci tie bolesti boli stavom PMS, ktore mavam kazdy mesiac alebo to bolo nieco ine. tak uvidim ako sa to bude vyvijat. zatial pijem urologicky caj, nohy drzim v teple a na dnesne bolesti som si dala Panadol Ultra, tak uz sa citim troska lepsie.

maťa

hilasiova: bolesti som amla neskutočné, až som odpadávala. Ale to je pri cystách a endometrióze bežné. Niekedy sú bolesti zo silného krvácania, niekedy zo zmeny veľkosti vaječníkov, príčiny sú rôzne, rozhodne však treba prísť na to aké. Tvoj lekár ťa zanedbáva, ak neprišiel na to, z čoho tie bolesti a výkyvy máš. Zmeň lekára a potom uvidíš.
Na bolesti mi pomáhajú kvapky ALGIFEN a čaj z alchemilky alebo materinej dúšky. A najlepšie je keď zaspím. Ja príčiny bolestí poznám, takže viem, čo na ne platí. Ty však nevieš dôvod, preto ani nevieš čo na ne zaberie.

maťa

Ja mám chronický zápal, behá mi to po vaječníkoch, maternici, močovom mechúri.... a menštruácia mi nevynechávala. Okrem toho mám endometriózu a samozrejme s tým spojené cysty, ale nikdy mi menzes nevynechal, až keď ma šupli do umelého prechodu.
Ak sa necítiš po ženskej stránke dobre a doktor ti hovorí, že to je normálne, zmeň lekára. Myslím si, že príčinu to musí mať, treba len prísť na to akú.

hilasiova

ano, zmenim ho. a este by ma zaujimalo, ma niektora z vas skusenost, kedy bola prechladnuta, popr. mala zapal, tak kedy vam priesiel menzes? pocas prechladnutia alebo az po liecbe alebo kedy? dakujem

wiwa

ak ti bude meškať týždeň dva , určite cho)d ku gynekológovi a ak niesi spokojná s tým svojim , treba ho zmeniť, ja som tiež rozmýšlala nad zmenou ale dnes ma ten môj presvedčil že je jednotka

hilasiova

???, aha, dakujem. no mne zatial nevynechal nikdy, aj teraz meska len 2 dni, co zvykne kazdy mesiac. mna len trapia tie silnejsie bolesti ako zvyknu kazdy mesiac byvat.

???

mne sa prihodilo daco podobne pred polrokom, prakticky mi vynechalo jeden cyklus a ked som bola potom na prehliadke u gynekologa, tak mi nasiel cystu... nechcem strasit, ale ked sa nezlepsi, tak urcite zajdi k nemu.