Červenanie - ako tomu zabranit?

Príspevok v téme: Červenanie - ako tomu zabranit?

Mojím problémom je červenanie - strach zo začervenania sa v určitých situáciách. Je to nepríjemné a trápne zároveň. Napr. červenám sa skoro vždy, keď sa ma niekto niečo osobné spýta, keď mám v spoločnosti povedať svoj názor, teda skoro vždy. Je to veľmi ponižujúce. Ak môžte pomôžte, ďakujeeeeeeem.
------------------------

Ave

Som inteligentna ,pekna ,mam dobru postavu.Napriek tomu je moje sebavedomie na urovni mrazu .Bojim sa prejvit svoj nazor, cervenam sa ,vyhybam sa ocnym kontaktom.Boze to je tak trapne .Nenavidm to ....Nikdy sa mi to nestavalo ,az terz v poslednej dobe .Mam 18,nechcel by sa tu niekto stretnut a pokecat o tom .Som z Kosic ..

anonym_877

ja tomu nechapem. vzdy, ked je v izbe teplo alebo aj ked je zima, cervenam sa jedna radost. naposledy som sa cervenala na stedry vecer. brat si myslel, ze som si vypila. ja som abstinentka. som z toho jelen. a to iste sa stane, ked som pri lekarke alebo hocikde ide a cervenam sa ako paprika. co s tym?

Mišo

Tak ja mam 17 a červenal sa iba niekedy ked sa ma niekto opýta niečo osobne pretože na tu otazku nechcem odpovedať hlavom mi prebehne čo si o mne pomyslia a tak chcem povedať niečo ine a vtedy to začne.Lenže teraz na tu otazku odpoviem uplnym nezmyslom až somarinou a pomohlo mi.Tak ak sa ta niekto spýta prečo sa červenaš tak povedz napr. ,,niekekedy pracujem ako paradajka" TAk nech žiju paradajky! dopo

Rebeka

Ahojte, som rada ze nemam sama taky problem, lebo červenanie je mojou sučasťou.
Za čala som sa brať taku aka som, lebo som zistila ze s tym nič nespravim.Červenam sa aj ked sa ma opytaju kolko je hodin a to mam 29 rokov.Najprv som si myslela že to rokmi prejde, ale keď si to tak uvedomujem, je to ešte horšie.
No a čo nejako to pretrpim aj keď pri každom takomto červenaní sa poriadne spotim a stratim vela energie, citim sa vyčerpana, vždy si poviem, že nabuduce to zvladnem. Nikdy to naozaj uplne nezvladnem, a preto sa musim učiť s tym žiť.
Som rada že nas je viac a to mi pomaha.
Držím takým ako sme my palce a dočervenania.
Tušim si zo seba začínam robiť srandu.

Mimi

Aj ja sa pridam k cervenajucim :)
Ja mam dva problemy,bud sa cervenam alebo sa mi na krku spravia cervene flaky.Na to ma vacsinou ludia upozornia a ja poviem,ze to je z tepla.
Zistila som aj dovod,preco sa cervenam,pretoze mam slabe sebavedomie.Porozmyslala som nad sebou,spytala som sa sama seba v com si neverim a bojujem s tym.Tiez mi pomaha hovorit pomalsie a v duchu si povedat,ze mi je jedno,co si o mne ludia myslia a uvolnim sa.Naozaj som sa zlepsila.Prajem vam aby ste to tiez zvladli,sice nie 100% ale predsa.papa

anonym_1580

uplne s kackou suhlasim prezivala som v puberte to iste.mam 25 a cervenavam sa stale.lenze rozdiel je v tom ze ked viem ze teraz sa blizi sitzacia kde sa urcite budem cervenat tak ju beriem tak ako je a sustredim sa co budem napr.hovorit a nie na cervenanie-jednoducho tomu nezabranim tak sa tym nejdem trapit. co uz. a vies co? ked na to nebudes mysliet ale si povies no tak zase budem trapna a budu si o mne mysliet- ked pojdes do rozhovoru s tou myslienkou tak mi ver sa mozno ani nezacervenas.na cerven je najlepsi liek ju jednoducho ignorovat, pride len v tedy ak si ju vsimas a je pre teba zaujimava.a okrem toho to ma vlastne vyhody lebo ti ludia pojdu v ustreti a budu sa ti snazit pomoct vo vsetkom co chces.a chlapov to tiez nenecha nevsimavich.ver mi vlastne je to vyhoda.som cervenucka ako jablcko- ake mile ;)

kacka

Milá Tarita asi Ta moja odpoveď nepoteší, ale s červenaním nič neurobíš, musíš si na to zvyknúť. A to Ti nehovorím, aby som Ťa nahnevala, ale preto, že to je aj môj problém. Neviem koľko máš rokov, lebo si to nenapísala. Ja keď som bola v puberte tak som sa červenala stále, či už pri tabuli v škole, pri kontakte s novým človekom alebo ak som mala vyjadriť názor. A ver mi bolo mi z toho hrozne, lebo si ma stále ktosi doberal. Neskôr pri pohovoroch do práce som bola tiež ako taká červená paprika. Ale dá sa na to zvyknúť, ber to ako svoju súčasť. Jeden môj bývalý kolega mi (a nielen on) mi vždy pripomenul, že sa červenám, a že asi preto, že sa mi páči, čo bola samozrejme kravina. Na to som mu odpovedala, že to ja vždy tak nech si nefadí. Nesmieš myslieť na to, že práve v danej chvíli budeš červená, lebo červenať sa budeš a pokiaľ sa toho budeš báť, tak sa budeš červenať ešte viac. Skús keď si Ťa bude niekto doberať, tak to obrátiť na žart. Sprav si srandu so svojho červenania a ľudia Ťa začnú brať aj s červenaním a nebudú si Ťa doberať. Pokiaľ si v puberte asi Ti je moja rada nanič. Ale ver mi dá sa s tým žiť a dá sa červenanie zvládnuť. Maj sa krásne