Červenanie - ako tomu zabranit?

Príspevok v téme: Červenanie - ako tomu zabranit?

Mojím problémom je červenanie - strach zo začervenania sa v určitých situáciách. Je to nepríjemné a trápne zároveň. Napr. červenám sa skoro vždy, keď sa ma niekto niečo osobné spýta, keď mám v spoločnosti povedať svoj názor, teda skoro vždy. Je to veľmi ponižujúce. Ak môžte pomôžte, ďakujeeeeeeem.
------------------------

Katka0123

Ahojte,
precitala som si tu vela prispevkov a vidim ze vela ludi tymto trpi.. trpim tym aj ja bohuzial :( a velmi. Vzdy som sa cervenala, ked sa ma ucitel nieco spytal, ked som mala nieco povedat pred triedou, ale nikdy som tomu neprikladala nejaky velky vyznam. Pred kamoskami som bola uplne v pohode, dokazala som s nimi kecat o vsetkom. A teraz sa to uplne obratilo, zacalo to asi v novembri minuleho roku.. a odvtedy nemozem normalne existovat. Nemozem sa ani kludne najest, vychutnat si jedlo v jedalni, ked predomnou niekto sedi, cela sa potim, som nervozna a len trpnem kedy sa ma niekto nieco spyta. A ked sa spyta tak ma zaleje horucava a potom sa vobec nemozem sustredit na rozhovor, len myslim na to ako teraz vyzeram. Mam 18 rokov a uplne ma to depta, cervenam sa pred kamoskami, dokonca i pred rodinou a znamymi, a o jedeni pred niekym uz ani nehovorim, kedysi to bolo uplne v pohode, najedla som sa kdekolvek a teraz? Som z toho znicena, cely den mam v zaludku len nervozitu, v skole nemozem poriadne fungovat, uz sa s nikym neviem rozpravat.. je to hrozne! Psychiatrovi sa bojim zajst alebo k psychologovi, kolki ste hovorili ze take rady ako od nich vam mozu dat aj kamosi, tak potom naco tam ist a ziadne lieky na psychiku nechcem jest. K tomu sa pridali aj problemy s chrbticou, nemozem sa poriadne ohnut, nic.. toto je teda zivot v 18tich rokoch. Nebavi ma vobec, ked mam zit takto a trpiet dennodenne. :(

bibiana24537

Ahojte ..prezentacia dopadla super aj ked som bola chvilu nervozna ale to preslo to .. Citala som to z notebooku a vedla mna sedela spoluziacka.. Mozno aj preto , ktovie ake by to bolo keby to mam na staarostii len ja sama.. 10 min pred tym som sa sla na wc primalovat, upravit.... Pokecala som si so spoluziakom .. A isla na vec.. Ale mi odlahlo ked bolo PO :)
Ale minulee....Stretla som v meste bratranca aj s celou rodinou .. Lenze bola som s priatelom . Ktoreho som este nechcela aby sa s nim stretli, tie predstavovacky a tak .. chápete.... A hned ako ma zbadali tak som ocervenela a jeho zena ze " Ale nemusi sa predsa pyrit na nás to aj tak neuhras.. " a takéto ... Jááj taky mierny trapas , opat raz spojeny s cervenaním no ale co uz . lEN SOM MALA POCIT ZE MA PRISTIHLI PRI NIECOM "ZAKAZANOM " mozno preto som ocervenela.. Aj ked neviem preco ten pocit..... A vy čo novéé??

ada22

pozerala som si na nete a u nás precvičujú len powerjogu? aj to je dobré na uvolnenie? alebo mám cvičiť radšej klasickú jogu? alebo teda na akú sa mám zamerať?

alfaomega

ada, určite začni skupinovú jogu.Doma sa neprinútiš. A ked začneš niekde chodiť, tak ťa to už bude ťahať a viac ti to dá. budeš tak medzi ludmi. mne osobne to dosť pomohlo, hlavne sa to zmiernilo a pomáha mi sa z červenania rychle prebrať a dalej sa tym netrapiť. jachodim na kurzy joga v dennom živote. ak to mate v meste, tak začni tam. na joge som zistila, že viacerí mame podobný problém a tak si pomáhame.
len samozrejme stale chcem vedieť , prečo ten impulz prichádza. niekedy ano a niekedy nie.

ibiana 24537

boze ludia zajtra mam tu prezentaciu so spoluziackou ..... bojím sa. Kurna prečo t niekto zvláda a ja nie??? Cˇím som ina... dúfam ze obordoviem :(( Bojím..

ada22

inak a mám dotaz k sociálnej fobii, ved je to hlúposť, vôbec nemám strach používať verejné wc ani strach vychádzať von, vraj treba ísť k psychiatrovi a užívať nejaké tabletky, ved to je riadna hlúposť!
ja mám problém s červenaním a súhlasím s WSDKDJFHDK mali by vymylieť konečne nejaký make up alebo krém proti červenaniu!