Červenanie - ako tomu zabranit?

Príspevok v téme: Červenanie - ako tomu zabranit?

Mojím problémom je červenanie - strach zo začervenania sa v určitých situáciách. Je to nepríjemné a trápne zároveň. Napr. červenám sa skoro vždy, keď sa ma niekto niečo osobné spýta, keď mám v spoločnosti povedať svoj názor, teda skoro vždy. Je to veľmi ponižujúce. Ak môžte pomôžte, ďakujeeeeeeem.
------------------------

ismant

@bibiana24537 samozrejme hlavne červenal. Väčšinou to pri prezentácii bolo v takých návaloch, každých pár minút červený a potom dlhšie bledý a spotený a tak dookola :). Niekedy som prezentoval úplne bez problémov. Čítal som že to môže byť nedostatkom nejakej chemikálie v mozgu. A občas sa stane že jej máš dostatok a vtedy to na teba až tak nepríde. Ale to sú len výnimky. Na tom nejak fungujú aj prášky, že ti tie chemikálie vyrovnávajú. Ale do toho zatial moc nechcem ísť, lebo prášky ti môže predpísať iba psychiater a je riziko že sa ti to môže zhoršiť. Ak to máš len pri prezentáciách tak to je ešte v pohode myslím. Dosť psychológov má stým skúsenosti, takže by nebolo zle nejakého navštíviť. Len zatiaľ nepoznám nikoho komu by pomohli, alebo nepomohli. Aj zato tu píšem, či niekto nemá skúsenosti s nejakým psychológom čo sa vyzná v tejto problematike.

WSDKDJFHDK

som na dne....cervenanie mi nici zivot...startila som kamaratov,dokonca mojho priatela...to vsetko len koli tomuto problemu...milovala som ho ale ked sme sme boli v spolocnosti alebo u jeho rodine radsej som nic nerozpravala len aby som neocervenela,a ked sa ma niekto nieco opytal tak som odpovedala tromi slovami a bolo to.mam stoho zniceny zivot,kolko krat som si vravela ake by to bolo bez cervenania,viem ze by som bola uplne iny clovek ale toto ma blokuje a stracam vsetkych,som radsej sama ale boli to...

bibiana24537

ismant a na co si myslel pri tych prezentaciach ?? Tiez si sa aj cervenal alebo ti len busilo srdce ?? Ako si to zvladal ?? Vdaka.. Bojím sa toho .. :/ A viem , ze "vdaka tomuto strachu" sa budem červenat..

ismant

@bibiana24537 tú bezstarostnosť bez červenania si ani neviem pomaly predstaviť. Však tá energia čo treba dávať do toho stresu. Najhoršie je, že človek vie že je to úplne iracionálne a tým sa vytvára kruh. Môžem ale povedať že vekom sa to zmierňuje.

ismant

Ľudia je to fakt strašné. Celú vysokú školu som mal najväčšiu obavu z prezentácií. Radšej by som absolvoval akokoľvek ťažký predmet miesto prezentácie z ktorej som mal hrozný pocit aj pár mesiacov dopredu. Ten stav keď vystúpim pred ľudí je brutálny. Srdce sa mi tak rozbúcha, že normálne sa mi trasie oblečenie z tých otrasov. Po dlhšom texte sa mi aj čelo chveje. Našťastie som už školu preskákal tak je to o čosi lepšie,predsa len niektorí študenti si nevedia predstaviť čo sa s človekom deje a tak sa nevhodne správajú. Ale stále ma to strašne obmedzuje v niektorých veciach. Mám obdobia keď to celkom ovládam, ale stále sa to vráti. Držím všetkým palce aby ste sa z toho dostali a keď, tak napíšte nejaký recept ako na to. Však je to len pár ľudí, nejde o život... :)

bibiana24537

janicik vdaka... si ma povzbudila.. Ach ale život by bol dost krajší taky slobodnejší keby som sa stale nemusela stresovat či sa budem /nebudem červenat ... :/ Nie??

jancik

Ahoj bibiana, chcela som ta len trocha utesit...nezufaj, ja som v podobnej situacii. Tiez som na vyske a cervenanie som si so sebou priniesla zo strednej. Prezentacie som si tiez pretrpela, aj ma ich este vela caka, no a rada ako sa toho zbavit?...
podla mna nijako, cervenanie sa strati, ked ta prestane trapit, ci sa cervenas...a to nie je take jednoduche, hlavne ak ti to okolie pripomina... u mna skor nenarocky, akoze nie je ti nieco a podobne
u mna su to skor take asymetricke cervene flaky, takze to trocha vyzera ako nejaka kozna choroba alebo alergia:-))
ale mam skusenost ze sa to zlepsilo, ked som zacala mat pozitivny postoj k zivotu...stale ma to stve, ale beriem to s humorom a s tymi prezentaciami sa zbytocne dopredu nestresuj...ja som mala stavy aj mesiac dopredu, no a ako to uz len mohlo dopadnut? samozrejme ze zle...
teraz to beriem tak ze to budem riesit ked to pride a ked sa aj budem cervenat, podstatne je ze tu prezentaciu urobim a nie ako budem pri tom vyzerat a raz ked si na to zvyknem,sa to snad strati:-))
tak drzim palce a nie si v tom sama:-)

bibiana24537

Ahojte aj ja s tymm mam problem . Na strednej som si kvoli tomu uzila vysmechu od par spoluziakov kt. su so mnou teraz aj na VS a rovnoo v mojej skupine na jednom seminari . MAme robit prezentacie a ja mam priam az mega strach ako toto zvladnem .. vystuppit pred triedu a dat tam 35 min prezentaciu!!!!! Totalne sa mi rztlcie srdce , proste uplne citim ze horim ... Su to hrozneeee stavy. A bojim sa vysmechu! Mimo skoly som uuuuplne pokojna uvolnena, vsetko funguje, nemam problem si nieco vybavit, ist niekde ,medzi ludi, zabavit sa proste nic. Len v skole je to hroznee teda hlavne len seminare a s nimi spojene prezentacie, verejne vystupoovanie atd... A asi aj preto ze su tam tí dvaja co ma zosmiesnovali a teraz mam kvoli tomu blok , strach ze opat znova sa zacnu rehotat ... Ach obcas rozmyslam aky by bol zivot bez cervenania sa . Bez toho ze vas prof. vyzve nieco nahlas precitat a ja po dvoh min . citim ze horim . Je to fakt asi bludny kruh .. trapi ma to lebo mam uz 20 rokov. Naozaj cervenanie ovplyvnuju aj nase myslienky a to ako sa k tomu staviame??? Lebo mne staci aj ked som dlhsie v jednej miestnosti kde sa napr. kuri a u som cervensia... A to som blondína takze to paradne vyniká .Niekto sa proste aj v skole totalne zosmiesni a vooooooobec neocervenia a ja horim aj ked nemusim , no je to normalne?????!!!! Achh citim sa kvoli tomu naozaj menejcenna !!! A mam strach , kvoli tej skole.......... Niekto proste necpochopi ze to je neprijemne ani ked ho na t upozornis aby to nerobil /myslim to rehotanie hned ako nieco zacnem rozpravat //... chapete ma tu niekto ???