Červenanie - ako tomu zabranit?

Príspevok v téme: Červenanie - ako tomu zabranit?

Mojím problémom je červenanie - strach zo začervenania sa v určitých situáciách. Je to nepríjemné a trápne zároveň. Napr. červenám sa skoro vždy, keď sa ma niekto niečo osobné spýta, keď mám v spoločnosti povedať svoj názor, teda skoro vždy. Je to veľmi ponižujúce. Ak môžte pomôžte, ďakujeeeeeeem.
------------------------

WSDKDJFHDK

ahojte,mate nieco nove proti cervenaniu,este nikto nevymislel nejaky krem aby to zmizlo? Pommoooooooooc,som zufala....ved veda je tak pokrocila tak preco musime takto trpiet...

WSJGJFGFHGF

ahojte ludkovia,nebola som tu asi 3.mesiace ale ako vidim nic sa nezmenilo...ta autorka tej knihy je Louise L.Hay

dakto

Caute mam problem s cervenanim sa ale je to dost zvlastne skoro stale sa cervenam ked ma boli hlava alebo ked som v dajakej stresovej situacii alebo ked som z niecoho rozruseny a aj ked sa z niecoho velmi smejem... ale najviac asi ked ma boli hlava a to skoro kazdy den... dakedy sa cervenam ked mi je teplo alebo aj v zime dakedy... uz mam toho fakt dost a niekedy v poslednom case dost casto citim take neprijemne teplo na jednej polovici hlavy, som si vsimol ze nie stale som cerveny na tej strane kde citim to teplo...a na druhej strane tiez nie... a stale ked sa cervenam mam jedno lice viac cervene ako to druhe niekedy to je lave niekedy zas prave a este ze dakedy sa cervenam v urcitom case jakeby som bol naprogramovany ze urcity cas sa budem cervenat niekedy vecer inokedy poobede a dakedy vobec fakt je to divne... mozete mi niekto poradit co stym...dakujem (cervenaju sa mi iba lica)

tulena

strach nas obera o radosti zo života s komunikacie .. myslím že keby sem sa bali menej aj prejavu na verejnosti tak by sme sa zbavili červenania sa spolužiačke aj spolužiakovi to vyšlo mne nei enmam odvahu... a stou štítnou žlaznou neviem kto to písal ale to ste sa pýtali u endo ja mam tiež problémy so štítnou ale myslím že to nieje len tým ale aj inými vecami psychika a podobne

iva1

ahojte ja som mala tiež taky problém aspon som myslela ,že jeto trema triasli sami ruky nervozna,teplo na mňa došlo rýchlo sami vlasy mastili a aj som sa červenala pri niektorých ludoch .išla som doktorovi nie prvi krat a nič nezistil a až teraz mi zistil ,že mam zväčšenu štitnu žlazu uživam lieky a jemi lepši tak ak niekto ma take príznaky jak ja nemusi to bit len trema držte sa .ahojte

mnmn

Vsimla som ze tato tema nejak zaniká... Ci len sa mi to zdá ? Neviem aj u mna je to teraz lepsie.. Pretoze nechodim do skoly..

Anita11

WSJG.... má pravdu. Treba si pestovať zravé sebavedomie, nemyslím tým nadradenosť, ale človek sa musí mať rád, musí veriť tomu, čo hovorí a robí, že je správne a dokázať za svoj názor zabojovať práve preto, že je správny. Ja som s červenaním mala v mladosti tiež problém a nehovorím, že je to vždy v poriadku aj teraz, ale netreba sa nechať zakriknúť. Veď práve veľa takých, čo ani nemajú pravdu a správny názor na svet sú tí, ktorí sa správajú povyšenecky a nás červenajúcich privádzajú do rozpakov. Je len na nás, aby sme presvedčili sami seba, že za niečo stojíme a iní si nás tiež možu vážiť. Lebo, keď si človek neváži sám seba, nemože čakať, že si ho budú vážiť iní. V živote sa nemáme povyšovať, ale ani zbytočne ponižovať.
Krémy to asi navyriešia a pokiaľ to nie sú až chorobné stavy fóbie, tak ani lieky.