porucha osobnosti

Príspevok v téme: porucha osobnosti
zuzka12f

Dobry den, neviem ci to patri prave do tohto fora, ale mozno mi niekto poradi. Mam brata, je slobodny, ma 28 rokov a sprava sa zvlastne. Podarilo sa mi ho dostat k psychologicke kde mu diagnostikovali poruchu osobnosti. Nesiel tam dobrovolne, ale za urcity financny obnos, dobrovolne by som ho tam asi nikdy nedostala, je toho nazoru ze on je v poriadku a my vsetci /co mu chceme pomoct/ sme blazni. Jeho spravanie sa zmenilo asi za posledne 2-3 roky. V poslednom case dost badatelne. Byva u rodicov, vlastne tohto casu u starych rodicov, kedze rodicia toho uz mali dost. Nepracuje uz asi 3 rok, vacsinu casu prelezi pri telke a nepohne ani prstom. Rozhovor s nim je velmi tazky, ked mu niekto navodi temu ako "co tak ist do prace" pripadne "co tak prispiet do domacnosti" okamzite je nervozny a tym rozhovor s nim skoncil. Ma take zvlastne reci napr.: peniaze su zadarmo, nikto nechodi do prace a kazdy dostava peniaze zadarmo, tak preco jeho posielame do prace. Je pravda ze si hlada robotu, ale mam pocit ze je to len tak naoko aby sme mu s tym dali pokoj, za posledny pol rok vystriedal asi 3 zamestnania a vsade vydrzal len mesiac /myslim ze zo vsadial ho vyhodili pre nezodpovednost/. A este dost podstatna vec, jeho dlhy. Narobil si ich dost, raz mu ich uz rodicia vyrovnali, ale je v nich opat. Chodia mu upomienky aj listy uz od exekutorov, ale on nic ani neotvori a jednoducho hodi do kosa. Chceli by sme mu velmi pomoct, ale sme uz z toho zufaly. Psychologicka nam povedala ze musi padnut az na dno aby si uvedomil co robi, hoc sa z neho stane bezdomovec, alebo sa pre dlhy dostane do vezenia. A tym ze vyplatime jeho dlhy nic nevyriesime, ale bude to este horsie. Ale ozaj nieje v takomto pripade ine riesenie, poradte mi niekto, prosim Vas.
--------------
"Poruchy osobnosti" www.zdravie.sk

zuzka12f

Nazvali to len porucha osobnosti, prejavuje sa to unho tym ze v stresovych situaciach reaguje podrazdene az agresivne. Neviem o tom vela, len docitala som sa na webe, ze existuje takychto poruch viac druhov. On je nezodpovedny a nespolahlivy, neviem ako presne sa to vola.

zuzka12f

elviee a ako to s nim nakoniec dopadlo, zmenil sa??
Myslim ze je pravda ze tvrdy rezim by to zmenil, ale co ak mu to nebude prekazat aj ked bude na ulici. Viem ze su pripady bezdomovcov, ktory su bezdomovcami dobrovolne. Bol to sikovny chalan, len zisiel na nespravnu cestu a nevie z nej prec. Vzdy sme si ako rodina pomahali, je strasne tazke ho nechat len tak.

elviee

Vyhodit na ulicu, alebo aspon neposkytovat ziadne peniaze, stravu, vsetky potrebne veci. Bude parazitom do konca zivota.
Vy mu zbytocne chcete akoze pomoct, ked on ziadnu pomoc nepotrebuje. Jemu pomoze vylucne tvrda skola a tvrdy rezim.
Co sa tyka exekucie, davajte si pozor, aby ste o majetok neprisli vy.
Poznam velmi podobny pripad a pomohlo mu az to, ked ho nahanal nejaky uzernik s nozom, bol vyhodeny na ulicu a spaval v kanali. Rodina ho uplne vyskrtla zo zoznamu svojich clenov a tvarila sa, ze ho nepozna. Az potom zistil, o co prisiel...

lonely.rider

myslim si, ze psychologicka ma pravdu. radikalna situacia vyzaduje radikalne riesenie. v jeho pripade tym radikalnym riesenim bude, ked sa zrazu bude musiet postarat sam o seba a postavit k veci ako dospely clovek. co v jeho 28 rokoch nebude nic zvlastne. jasne, ze ti (vam vsetkym) na nom zalezi, ale pre neho bude najlepsie ked sa uz preberie. tym, ze mu budete pomahat sa mu nijako nepomoze. proste si zvykol na taky sposob zivota. ak sa nechce ist liecit a mysli si, ze je zdravy, tak sa k nemu tak aj spravajte.