crevna chripka u dietata

druhá

ja chodím detskému lekárovi, ktorý bežne povie, že jeho povinnosťou je vysvetliť, poradiť a čo si kto robí je jeho vec. Tiež ma to prvý krát iritovalo, ale koniec koncov má pravdu.Prečitala som si jeho príspevok, resp. radu čo treba robiť pri tom vracaní, hnačke, nemôžem si pomôcť ale snažil sa pomerne zoširoka usmerniť čo treba podľa neho urobiť a neovplyvní či sa to spravilo alebo nie.
A nehnevajte sa, ak je lekár, tak takých prípadoch musí mať veľmi veľa a dokonca živých, nie žiadnych virtuálnych.Pred dvomi týždňami sme tým prešli všetci doma.Pytný režim, dieta a po pár dňoch sme brali probiotikum a všetci sme boli fit.

jedna

este si nam dnes zabudol dostatocne dat na vedomie, ze tebe \"je sedem, co kto robi\"...normalne mi to uz chyba :))

maj sa...do nevi pan doktor :)

jajka001_

nechapem, preco sa hadate a utocite na seba. jedna vec je polemizovat o probleme a druha urazat sa navzajom. ja vam obom dakujem za snahu mi pomoct a aj za vase nazory. mam svoj vlastny rozum a vyberiem si z toho co uznam za vhodne. na to je toto forum, aby si tu ludia pomahali a vyjadrovali svoje nazory a ti druhi by mali byt schopni nazor toho druheho tolerovat. ale este raz, dakujem vam obom za snahu.

ivko111

RNG pravdepodobne nevieš čo tu vypisuješ, skús mi nájsť že by som tu niekedy napísal, že enterovírusy nie sú nebezpečné, ale nie je to žiadny vážny problém u 99% detí.Každé ochorenie môže byť nebezpečené. Aj z tisíc angín jedna skonči v nemocnici. Tento týžden som mal v ambulancii najmenej 4O detí s enterovirozami, všetky boli za dva tri dni fit. žiadne týžden a horúčky a podobne, nikto neskončil v nemocnici.Nechápem dosť dobre to čo tu niektorí píšu, ved ja nepozerám na jeden prípad, na moje dieťa, vnúča, ved ja mam takých za roky praxe tisíce.Ved už rozmýšľajte. A k tomu paralenu, napísal som aj tú alternatívu a aj tú. Kulíšek je voda s iontami, niečo ako infúzia cez ústa.Slúži na rehydratáuciu. Mimochodom v živote som ho nedoporučoval a čuduj sa svete prešlo aj bez toho.Ved OK ak potrebujete za každú cenu na lepšiacu sa enterovirozu dávať hylak, kulíška a neviem čo ešte kľudne. Neviem síce načo, ale to je nepodstatné. Bingo B 19 coxakie virus, a to ako si prišiel nato a ešte by ma zaujímalo načo sa robilo takéto zbytočné vyšetrenie na stanovenie tohoto vírusu. Dobre a na záver, roky som robil na infekčnom oddelení, je mi až smiešne ak mi tu bude niekto tvrdiť a oháňať sa nejakými vírusmi. Chod tam na mesiac rieš tam čo sa tam rieši a potom sa budeš čudovať o čom sú vírusy, baktérie, parazity.
Mimochodom to dieta nejedlo žiady zázrak čo tu doporučuješ a má sa lepšie.Ako je to možné. No ale táto stránka je jedna veľká katastrofa, normálna rada na konkrétny príklad a aké reakcie. Samé zázraky a tvrdenia o amerických doktoroch a oháňanie sa nejakými najnovšími štúdiami, smiešne.Ak by sa zajtra na celom svete prestala používať alternatíva, čo sa stane, nič, nikto nebude zdravší ani chorejší, predstavte si ak by sa to stalo s normálnou medicinou. A na záver klasická medicína vie riešiť tak 15% problémov, viac nie, bohužiaľ, ale žiadny seriozny doktor nebude klamať, že spraví zázrak ak ho neurobí, na rozdiel od niekoho iného..
Majte sa tu krásne, tu to ozaj nemá význam. Naštastie je aj iné seriozne diskusné forum, kde človek nájde odpovede na kontrétne problémy a čo treba robiť. Bláboly o virálnych infektoch sú síce fajn, ibaže nič neriešia. Takže tu donevi.

inuška

jajka, som rada, že malému je lepšie, to prejde, ja som to prežívala rovnako, môj synček( v máji bude mať 4 rôčky) ak má teploty-des. Pri teplote ak maly hnačkoval, resp.hnačkuje, dáva sa sirup, čapíky ak nehnačkuje. Ja pri teplote dávam synovi Brufen sirup(ak nezvracia), a čapíky ak nehnačkuje, zábaly, alebo vlažné sprchy, aby klesla teplota, a jasné tekutiny, tekutiny, aj keď vtedy to deti nechcú, ale musíme. Tak držte sa

jajka001_

maly je uz v pohode len je velmi slaby. lekar mi odporucil hylak a kulisek. na teplotu sirup paralen /panadol - nie cipky. kolko ludi tolko nazorov. ja som malemu dala aj tak sirup je to prenho menej traumatizujuce, pokial to stravil tak je dobre.
neviem ten kulisek, mam doma jedno takmer plne balenie spred dvoch rokov - uz po zaruke, lebo tiez bol maly takto chory a este aj leto bolo, ale kuliska nechcel. ale aj tak kupim nove a vyskusam, deti sa menia, mozno ho ukecam :)

delphia

ano rady su vselijake. ale podstata ta ista: pomahaju zdolat dany problem. rozdiel je iba v jednom- nahlad na problem. jeden smer je alternativny(a vonkoncom nie neucinny!!!)a ten druhy ortodoxne medicinsky (samozrejme ze tiez nie neucinny!!!). myslim, ze ivko by mal prestat so svojimi utokmi. nema na to pravo znevazovat a pochybovat o vedomostiach RNG. tieto slovne vojny nevedu k nicomu a myslim, ze su pod Vasu uroven, pani.
idealnym riesenim je zalozit temu : Otazky na ivka, a on tam by radil z medicinskeho hladiska. tak by neliezli jeden druhemu "do kapusty". a ten, kto potrebuje pomoc a radu, tak sa moze slobodne rozhodnut, koho odporucania aj vyuzije.

numero1

Nuz tak rady su vselijake.Ja suhlasim s Ivkom.Citala som uz aj taku radu na takyto problem od MIMI323,ze mali ste si dat na svoje dieta lepsi pozor.

RNG

Inac moja 2 a 1/4 rocna vnucka dostala minuly tyzden virus B-19(coxakie, ktory je bezne pre deti nie nebezpecny a patri medzi enterovirusy) pozrel som si v literature a nasiel som, ze u dospelych s nedostatocnou imunitou moze sposobit aj smrt!!! Je to v pripade zo ho dostanu starsi ludia s velmi oslabenou viralnou imunitou.
Ale podla ivka 111, adresovanie viralnej imunity a dokazane prostriedky na jej zvysovanie treba vysmiat. Ze za tym stoja vyskumy a prax viacerych lekarov, svetovych kapacit na alternativne metody liecenia, to mu je zrejme fuk.

On ma svoju pravdu, ktoru mu nemoze ziadny fakt z lekarskej literatury tohoto typu narusit, vsakze.
Take mena ako Linus Pauling,dr Mathias Rath, Dr West, Dr Julian Whittaker, dr R.J Rowen, dr Wiliam Campbell Douglas, a ich kolektivy, tiez rozne ine, ako napr Health Science Institute, kde ich je hodne tiez a mnozstvo inych mu nic nehovoria, lebo od nich nic nikdy necital.
Pritom maju svoje kliniky a nemocnice, kde liecia prave takymi sposobmi, z ktorych sa tu vysmieva a velmi uspesne, iste lepsie ako on, ked jeho taktika na virusy je vyckavat, az si to telo vyriesi samo.

Takze(pre ostatnych,, jemu je to zrejme zbytocne hovorit)
je dobre adresovat tie virusy klinicky dokazanymi antiviralnymi latkami, hlavne ked su to neskodne potravinove doplnky.

Na mojej vnucke sme to riesili v tomto pripade koloidnou striebornou vodou, extra vitaminom C a bazovym syrupom.
A skratili sme to na 2 dni, bez horuciek vyse 37.5, hoci jej kamarati z "gymnastiky" lezali s tym vo vysokych horuckach aj vyse tyzdna.

Samozrejme sme nepouzili hned tie najsilnejsie antiviralne, ako extrakt z olivovych listov, hubu chaga, larrea tridentata(chaparal) ci betulin.
To ale ponechavam zatial len na naozaj seriozne pripady, ako pasovy herpes u starsich ludi(u mladych je to neskodne v drvivej vacsine ako ovcie kiahne=varicella zoster virus u starsich moze seriozne poskodit nervovy system a mozog, dokonca sposobit smrt)
alebo niektore podla ivka 111 "neskodne " enterovirusy(je ich dosial znamych 7500 druhov a patria medzi nich aj vyrusi sposobujuce slintacku a krivacku, polio(obrna, sposobujuca tazke poskodenie nervov=poliomyelitis) tiez zapal mozgovych blan a podobne "neskodne" veci.