antikoncepcia a antibiotiká

karolina90

ahojte,
aj ja momentalne uzivam ATB spolu s HAK. hned som volala mojej gynekologicke a ta mi povedala, ze niektore! ATB znizuju ucinnost HAK, niektore ju len oslabia. ale tam uz tiez nie je 100% istota. povedala vsak, ze vo vseobecosti, dnes uz ATB neovplyvnuju HAK. vsetko to neuprosne napreduje a dnes uz neberieme taku HAK ako kedysi.

dolezite je precitat si na letaku, ktora ATB ma konkretne vplyv na tvoju HAK.tam to musi byt uvedene. ja beriem Dalacin a Yasminelle a povedala mi, ze Yasminelle je jedna z najlepsich HAK na dnesnom trhu a ovplyvnuje ju len jedno ATB. len ten nazov si uz nepamatam...taky dlhsi.sak si precitajte. inak, ATB ucinkuje este dlhsiu dobu po uziti poslednej kapsule.

lleilla

Nie,v letaku od rovamycinomu nie je nic pisane o antikoncepcii,jedine ze pozor pri uzivani levodopu a v letaku od antikoncepcie je len klasice upozornenie,ze ATB mozu znizit ucinok ochrany,tak ako si napisala,nevadi dakujem,co sa tyka znizenia ucinnosti ochrany,z dvoch vyjadreni gynekologov na nete mam akurat dve rozlisne vyjadrenia,takze preto som taka nerozhodna-chcela som,aby sa tu niekto vyjadril,ak ma dalsie rozdielne info,ako sa dostali rozporuplne ku mne,dakujem

darika

lleilla
pokial nemas alergiu na druh lieku,nie je na tej kombinacii nic nebezpecne.Antibiotikum a HAK moze akurat oslabit ucinok ochrany,ale treba si len dat pre istotu pozor.Nemas nic na pribalovom letaku?

lleilla

...vie mi zarucene niekto potvrdit,ze kombinacia rovamycinu a antikoncepcie Yaz je bezpecna-prosim o radu LEN tych ludi,ktori maju info priamo od svojho gynekologa (nevylucujem,ze mu zajtra zavolam,len ak nahodou by mi vedel s tymto poradit uz dnes,lebo posobim na osobu-osoby na tomto fore velmi rozculene,tak ak by ste ma vedeli ukludnit) dakujem :o)

aluska

ked ti to je tak strasne jedno ze co pisem tak co sa ta rozculujes?asi to bude tym , ze mam asi v niecom pravdu..a to ze ty si lakoma vyhodit peniaze za jeden DOLEZITY telefonat-to neni moj problem a ja by som to takto urcite nerobila..a kludne nech ta aj roztrhne od zlosti, mne je to jedno..

a inak existuju aj pribalove letaky..ak by antikoncepcia mala nejaky vplyv na toto liecivo, urcite by to tam bolo napisane..a tak isto sa to tyka pribaloveho letaku yazu

lleilla

no mna zvykne trapit,ci robim problemy inym ludom,ale skoda reagovat,chcela som radu,kedze toto je forum o zdravi-ale asi nasa komunikacia je uplne zbytocna,opakujem sa,budem rada,ak sem niekto napise reakciu,kto ma vlastne skusenosti,to bola moja prosba od zaciatku,ale asi som ju mala napisat vyraznejsim pismom

aluska

to teba nemusi trapit ci to doktorovi vadi alebo nie..on ti to nezlozi..a urcite ked vyhodis trochu viac penazi za takyto hovor tak sa ti nic nestane..ide o zdravie..aspon to je moj nazor..ale sak radsej si setri peniazky a potom si za ne kup nieco na seba, lepsie ako zavolat doktorovi kvoli antibiotikam ktore budes brat dlhodobo..ale nevadi..a inak aby si sa nepokakala..nerozplac sa!

lleilla

hmm,dakujem,to som vaaaazane nevedela-hlavne,ze telefonovanie zo zahranicia je taka lacna zalezitost (aspon teda pre mna) a iste maju doktori radi,ked im vyvolavaju pacinetky pocas ich ordinacnych hodin-dakujem,uz nechcem byt napadana,v tvojich ociach som nezodpovedna krava,aj to je nazor,sice nemozem napisat,ze si ho cenim,ale dakujem,dobru noc

aluska

inak len tak mimochodom...gynekologovia maju aj telefony..novinka!.pri hocijakom malom probleme sa da zavolat..a on poradi...clovek tam ani nemusi chodit ked nema cas