Moze to by celiakia ?

Príspevok v téme: Moze to by celiakia ?
tomas195

Zdravim, mam 28 rokov, uz dlhsi cas mam iste problemy. Obcas ( posledne tyzdne stale castejsie ) pred vyprazdnenim citim krce, najpr mam normalnu stolicu ( konzistentnu ) a potom za sprievodnych krcov v bruchu vychadza hnackova stolica od jemne kasovitej az po uplnu vodu. Niekedy som na zachode aj hodinu kym to takto vsetko pomaly vinde. Nie je to pravidlom, mavam aj normalnu stolicu. Niekedy sa v noci zobudim na krce v bruchu, musim ist na zachod a scenar sa opakuje. Mam aj pomerne casto afty, dost casto ma pali zaha, odgrgavam si a mam plyny. Pri vyprazdnovani aj po nom obcas v bruchu citim ( aj pocujem ) akoby skvrkave zvuky. Najprv som si myslel ze som nieco zle pojedol ale zacal som si davat pozor na to co jem a nenapadlo ma zeby to mohla byt nejaka choroba. Az priatelka ktora je v tomto smere aktivnejsia nez ja :) mi povedala ze mozno mam celiakiu. Najprv som sa jej vysmial, lebo vzdy som si myslel ze tato choroba sa musi prejavit uz od narodenia a ze ludia co ju maju su chudy ( ja mam 90kg co pri mojej vyske 175cm je dost a vobec to nevyzera zeby som mal problemy s priberanim skor naopak ) Skusil som na par dni ( konkretne 7 ) vysadit lepkove veci a jedol som len bezlepkovu stravu a stolicu nesprevadzali ziadne krce. Dnes po obede som si dal par kuskov babovky, na obed som mal vyprazany syr a pred hodinkou sa opet zopakovala kakofonia krcov podla vyssie popisaneho scenara. Je teda mozne ze mam celiakiu alebo to moze byt nieco ine? K doktorovy pojdem tak ci tak lebo uz ma to nebavi, ale zaujimaju ma dalsie nazory. Dakujem vopred

mon..

Ahoj pri celiakii sa problemy neobljavuju hned, ale az po niekolkych tyzdnoch. Tvoje priznaky teoreticky sedia na Cronovu chrobu alebo ulceroznu kolitidu. Pri jednej z nich, uz neviem presne ktora to je, su typicke afty a pri stolici je pocit obtiazneho a neuplneho vyprazdnenia. Tiez sa pri tom chudne, je krv v stolici... M.

mary-anne

ahoj. ja mam celiakiu skoro cely zivot. tie priznaky su ako pri celiakii, ale to nemozme takto presne vediet. najlepsie bude, ked zajdes k doktorovi, nech ti porobi vysetrenie a budes si isty. takto ti tu nikto presne nepovie, ci ju mas , ci nie. moze ist aj o nejaky zapal v zaludku, ci crevach..