Pozitivny tehotensky test

Príspevok v téme: Pozitivny tehotensky test
sokovana

žena, 24 rokov.
dnes som si robia tehotenský test, lebo mi tri dni meska menstruacia. test vysiel pozitivne. ak by som bola tehotna, zacinal by sa mi 5 tyzden. ake mozne opatrenia moze doktor urobit? chcem tym povedat, ze dieta nechcem a som rozhodnuta sa s nim o tom takto rozpravat. prosim napiste mi co najskor, co ma tam caka, ake su moznosti, lebo som velmi nervozna.
dakujem za odpoved.

ida

no tak 5 mesacny plodik ma uz krvny obeh, bijuce srdiecko, dokonca citi bolest(lebo ma uz vytvoreny trojklanny nerv)... ma zarodky koncatin a asi 3 cm.
ja viem, ze konecne rozhodnutie je na zene a som plne za to, aby sa kazda zena slobodne rozhodla ci si chce alebo nechce dietatko ponechat,
ale premysli to este raz!!

prooosííímm

ahojte,potrebujem radu, po vysadení antikoncepcie, odvtedy prešiel rok, som mala menštruáciu pravidelnú, teraz mi mešká už 15 dní. Test som si robila včera, nie som podľa neho tehotná.môže sa test mýliť...prosím o radu...

schelby

sokovana, podla mna by si mala svoj mozog odblokovat, ked by si bola v 5.tyzdni, uz dietatku aj bije srdieckoa ty povies, ze to je len zarodok? Ano podla terminologie mozno,ale je to uz zivy cloviecik, ktory je sucastou teba! ja mam 23 a chodim na VS, keby mozem, poviem ti, ze sa s tebou vymenim. JA by som si dietatko nedala vziat ani keby ma priatel nechal a bola na vsetko sama. MAm 4 mesacnu neterku a ked si pozriem co z toho zarodku vzislo, tak ani neverim,ako sa cloviecik moze tak vyvijat. Neni to ani moja dcera,ale lubim ju od prvej chvile co som uvidela obrazok zo sona, malicku fazulku a to ani mama nemusim byt a viem ze svoje yb som mala rada od prvej chvile,co yb som sa dozvedela, ze som tehotna. Mas uz dost rokov,ale zodpovednost nikde. A este aj priatel ta v tom podporuje. Uplna nadhera. Vies mi povedat dovody, ale uprimne, pre ktore to dietatko nechces?

jaaaaaaaaa

Zuziačik24......klobúk dolu....napísala si to krásne, vystihla si v tom všetko......ešte raz nádhera....šokovaná by si z teba mala brať príklad......keby som ja teraz otehotnela, by to bolo veľmi zlé..ale naozaj.....ale nikdy by som sa k tomu neznížila....Lebo na vek 24, by už aj mohla rozmýšlať hlavou, nie .....

nedá sa...

sokovana,injekcia ti nepomôže.Tá vyvolá menzes len v prípade,kedy menzes mešká z iných dôvodov ako je tehotenstvo./napr.hladina hormónov,zápaly,lieky...

zuziacik24

Pocuj, ja som tiez otehotnela neplanovane..a babatko som si nechala..diplomovku som pisala tehotna. Prosim rozmysli si to. Dietako je dar. Ked uvidis sono, ako mu uz teraz bije srdiecko. Vies, ja som bola v soku ked som zistila ze som tehu..aj som pomyslela na interupciu v prvej sekunde, lebo ved som sa tehu ani necitila. Ale potom u gynekologa, ked mi ukazal, ze aha to mu bije srdiecko..rozplakala som sa..od dojatia..nechala som si babatko..a potom vo osmom tyzdni na sone som videla ako sa cele hybe ako taka rybicka. A teraz ma moja dcerka 3 mesiace a ja vzdy ked sa na nu pozriem poviem si, ze preboha a ja som pomyslela ze by som ta..dala prec a nedala ti zivot..vzdy ked si na to pomyslim zas a zas placem ze som tak vobec uvazovala a som stastna ze som to nespravila. Tvoje babo ma teraz len 3mm, ale je to cloviecik a ak mu nedas sancu zit, tak sa nikdy nedozvies skryty dovod toho, preco si otehotnela, preco to osud tak chcel, ze sa tak stalo. Je to pre teba velka zivotna skuska a mozno aj vyhra nad sebou samou. Tym ze to dietatko das prec mozno prides o sancu ktoru ti ponuka zivot..teda nie mozno ale urcite. Videla si video interupcii? Ja som si ho pozrela a poviem ti, neni rozdiel velky medzi tou mini a tou dajme tomu od 9-teho tyzdna..
Pisala si ze si jednoducho rozhodnuta a vypla si mozog, ale to prave nesmies..teraz ten mozog zapni!!!respektive vypni mozog a zapni cit a srdce...prosim uvazuj nad tym. Hladaj podporu v rodine. Je to tazke ale aj financne by ste urcite zvadli. My zvladame. Aj skolu si dokoncis. Na rok prerusis..jaslicky su od 8mesiacov..alebo aj 6tusim mestske a stat ti ich preplati ako studentke...prosim zvaz to..

sokovana

ahoj margi,vies,ja to neberiem tak ako ze je to zivy clovek.da sa to tak brat,lebo je to zarodok,ale nezamyslam sa nad tym,proste som mozog zablokovala a som rozhnodnuta ist na miniinterupciu.nie som sice si ista,ci v buducnosti nemozem mat deti,ale viem,ze ma caka este vela radosti a myslim si ze to nijak neovplyvni moju plodnost. som len v 5-tom tyzdni.to este nie je take strasne.
ozaj a preco mi doktor nemoze dat len vyvolavaciu injekciu?

margirie

ahoj!
si v tazkej situacii, kde sa musis rychlo rozhodnut.Nechcem ti tu davat prednasku,ani povedat chytro bez na potrat.
Mala by si o tom vazne pouvazovat.Mozno sa ti zda potrat,ako nalahsie riesenie.No nie je to celkom tak, kamaratka bola na potrate pred 3 rokmi-dodnes na to dietatko mysli kazdy jeden den, ma depresie a pyta sa sama seba, co keby zilo.Porozpravaj sa otcom dietata a zvazte svoje konanie. Je to zivy cloviecik. Dufam,ze sa rozhodnes spravne a budes stastna.

samko r.

Ja by som ťa ešte chcel podporiť v takom zmysle, aby si si dobre rozmyslela čo urobíš.Potrat mnohokrát zanechá následok to, že už nikdy neotehotnieš. A ako sa potom taká žena cíti? Radšej by skočila pod vlak. Rozmysli si preto čo urobíš,držím palce......