porozchodove spravanie :)

Príspevok v téme: porozchodove spravanie :)
stanley

Zdravim vsetkych ;)
chcem sa s vami podelit o jeden moj zivotny zazitok a mozno tym aj niekomu pomozem kto je v podobnej situacii.
Mam 25, moja priatelka 20 (vlastne uz ex). Nas vztah zacal pred 2 a pol rokmi a bol podla mna uzasny, nikdy sme nemali ziaden velky problem, bolo nam spolu vzdy uzasne, vo vsetkom sme si rozumeli, mali sme spolocne zaujmy a doplnali sa vo vsetkom. V septembri nastupila na VS, sice to odlucenie zo zaciatku nebolo nic prijemne no volali sme si dost casto (mam v praci volnu linku takze hovory cca 30 min neboli problem), prezvanali cele dni a celkom sa to dalo zvladat a ja som si na to zvykol a prisposobil sa. V januari tohto roka sa ale nieco zmenilo. Od zaciatku to bolo o tom ze jej velmi chybam a ona nechce chodit do skoly a ked tam bola tak uz sa nemohla dockat kedy pride domov. Zrazu pocas skuskoveho obdobia, kedy travila s kamosmi vela casu, sa tam vytvorila taka partia a ona by uz najradsej len ostavala v Kosiciach, prestavala prezvanat a ked bola doma tak uz sa len hrozne tesila do skoly. Zacala sa ku mne spravat dost odmerane, bola chladna, uz velmi nepotrebovala byt so mnou no a ked som sa po dvoch tyzdnoch uz opytal co sa stalo, preco je taka.. zareagovala ze jej mam dat cas, mozno ju to zase zacne so mnou bavit.. tak sme mali 2 tyzdne prestavku. Potom sme sa zase stretli, vysvetlili si co sa stalo a mal som pocit ze je zase vsetko OK. po 2 ci 3 dnoch bola ale zase taka ako predtym.. chladna, ziaden zaujem, vedela byt mila, iba ked som nieco vymyslel, nejaku akciu (plavanie, lyzovanie a pod) inak nic.. a tak sa to s nami tahalo asi este mesiac. Ked bola na intraku zacala po internete (facebook) vypisovat neskutocne perverzne veci, jej slovnik aky zacala pouzivat bol horsi ako v nejakej poslednej krcme (kazde tretie slovo nadavka), zacala s fajcenim (5 cigariet denne), pricom ako sportovkyna bola vzdy proti tomu. Po dalsich jej vycinoch na intraku a celkovo po tom ako ma uz posledne dva tyzdne doslova ignorovala, som to nevydrzal a ukoncil som to. To ze to ukoncim vobec necakala, zaskocilo ju to, lebo si myslela ze ma ma uplne v hrsti a dalej ma bude moct vyuzivat, ale snaha o zachranu ziadna, rovnako ako to bolo od zaciatku roka. Ked som jej povedal ze som nevidel snahu o zachranu, povedala mi ze mozno ani nechcela nic zachranovat a to bol ten povestny posledny klinec. Po tyzdni co sme sa rozisli mi doniesla moje veci a nedokazala sa mi ani pozriet do oci a tvarila sa hrozne previnilo. O dalsi tyzden mi napisala ze ma stale lubi, ze jej chybam a ze je to pre nu hrozne tazke, ze vie ze mi hrozne ublizuje ale ze mam pochopit ze teraz ma iny zivot na intraku a ze vie ze by mi tym dalej ublizovala. ze ma nechce presvedcit ze to rozhodnutie bolo spravne, lebo si to nemysli, ale ze uz teraz nema zmysel nad tym rozmyslat. Nelutuje nic co sa medzi nami stalo za tych 2 a pol roka a ze vzdy jej bolo so mnou super a ze ci nemozem ostat aspon kamosmi. Na co som jej napisal ze to neprichadza do uvahy a ze kamosmi byt nemozme lebo ja ju stale hrozne lubim, na co sa urazila ze som si nieco take dovolil, nebyt s nou kamos. A odvtedy som sa jej neozval, vymazal ju z kontaktov (icq, facebook, a ine) no proste som ju vymazal zo svojho zivota. Vobec sa jej neozyvam a robim vsetko preto aby o mne nic nevedela. Presiel mesiac od rozchodu, prve dva tyzdne boli hrozne tazke az niekedy som nevedel ako dalej, ale teraz je to uz trochu lepsie, sice mi stale chyba, je mi smutno a chcel by som byt s nou, ale nemozem, ona nechce byt so mnou a ja sa jej nebudem vnucovat. Miloval som ju a stale ju hrozne milujem. Vybrala si, ja to respektujem. Cize som s nou uplne prerusil kontakt (co je teda niekedy hrozne tazke), ziadne sms, volania, pisanie cez net, nic.. chodim von, s kamosmi na hokej, zaplavat si, no vymyslam kadeco aby som na nu nemyslel kazdu minutu. Jedna kamoska mi povedala, ze ak ma lubi, ze casom na to pride a mozno zabojuje aby ma ziskala spat a ak nie tak ze by to aj tak za nic nestalo. Takze toto je moj sposob ako sa vyrovnat s rozchodom. Nemam v umysle jej ukazovat ako mi ublizila a ako ma to boli, to by bola este viac na koni. Nech vidi ze nie je jedina na svete a ak si nevazila to co ma, nech si to teraz skusi takto. Boli to stale, niekedy menej, niekedy hrozne, ale vztah je o dvoch a aj ked som bojoval na 200%, ona nebojovala vobec a teda sa to zachranit ani nedalo. Dufam, ze cas to co najrychlejsie vylieci, lebo niekedy naozaj nevladzem a citim sa hrozne :)
Vsetkym co si to precitali prajem pekny den a ak mate chvilku, mozete aj prispiet svojim nazorom. Budem vdacny za kazdy ;)

stanley

lleilla:
ahoj :)
To o tej rieke mas pravdu. Sice ja som pocul a verziu, ze ta rieka nikdy nebude taka ista ako ked sme z nej vystupili, lebo prud vody ju zmeni a upravi ;)
Lenze ja si kazdym dnom viac a viac uvedomujem, ze do tejto rieky uz nechcem vstupit za ziadnych okolnosti.
Ublizila mi uz dost, ako-tak sa z toho pomaly dostavam a uz to nechcem znovu zazit. Presne ako pises, dovera je totalne nastrbena a vratit to spat by uz asi nebolo mozne. Uz by vo mne stale bola ta otazka "neurobi to po case znovu?". Tuto kapitolu svojho zivota uz pomaly uzatvaram a zacinam novu. Este to boli, ale cas to vylieci a ta moja PRAVA princezna este len pride :)
Prajem pekny a slnecny den ;)

lleilla

ahoj stanley-ved sa hovori,ze dvakrat nevstupis do tej istej rieky...mozno su pariky,ktorym to vyslo na druhykrat,ale ked je nastrbena dovera...no neviem,drz sa

stanley

fiona:
Ahoj :)
no niekedy to ide celkom fajn a niekedy to nie je lahke. Ale mam pocit, ze je to kazdym dnom lepsie, mozno len malo, ale je. Snazim si pripravovat program, zamestnavat sa, rozptylovat, travit cas s kamosmi a myslim ze to pomaha. Ci odolavam.. to ano, nemam dovod sa jej uz ozyvat, aj ked sme sa stretli pocas tyzdna. Mal som dohodnuty basket s kamosmi/kamoskami, no a ju zavolali tiez, cize ma cakala dalsia skuska. Slusne som sa jej pozdravil ale nemal som chut sa s nou bavit.. bolo to take cudne a naozaj som mal pocit, ze je to iny, pre mna cudzi clovek. Pocas tej hodinky co tam bola som sa snazil tvarit uplne normalne, ona sa bavila s kamoskami, no casto sa snazila rozpravat aj so mnou, zapajat ma do jej rozhovorov. Ale zmenit sa nezmenila vobec. Mal som z nej pocit ze je uz trochu namyslena, ved je vysokoskolacka.. ze prisla teraz do velkeho mesta,tak ze co ona vsetko teraz moze a ako jej je super. Vysvetlovala kamoskam svoje prihody z intraku, ako si to tam uzivaju, co vsetko robia, no ja som sa to snazil ignorovat, nepotrebujem vediet co tam robi. Ale zmenit sa nezmenila, je taka aka asi chce byt. Ja to respektujem a snazim sa na nu nemysliet a zabudat. Kamarati byt nemozeme, lebo s nou uz nemam ani velmi o com rozpravat, spolocne zaujmy uz tiez velmi nemame, kedze uz ma ine priority. Z jej strany nie je ziadna snaha o vratenie vztahu, mozno len kamaratstvo, ale o to zase nemam zaujem ja :) Vsetkym prajem pekny a slnecny den ;)

stanley

tyrusqa:
ahoj, ja viem ze to bolo presne tak ako si napisala a aj s tym rozchodom.. to som vedel uz 3 tyzdne pred rozchodom no chcel som to vydrzat aby som ju donutil najst odvahu aby mi to povedala, no nakoniec som to nevydrzal ;) a skoncil som to s nou. Tie 3 tyzdne pred rozchodom mi povedala ze jej nic nevychadza, ze vsetko kazi, na co siahne a ze vsetci si myslia ze je teraz ta najhorsia na svete. A vtedy som si uvedomil, ze sa ku mne sprava preto tak, lebo chce sa so mnou rozist, no nechce tomu dat posledny klinec aby ju este aj za to obvinovali,tak robila potom vsetko preto aby som sa s nou rozisiel ja.. a vyslo jej to :)) heh.. a teraz som si uvedomil, ze aj preto nic nepovedala, ked som jej povedal ze je koniec, preto nic neurobila.. nooo.. tak som prave prisiel na dalsiu vec :) dakujem tyrusqa ;) Pekny vecer este

tyrusqa

"ze chce viac volnosti,tak preco hlada hned dalsieho chlapa?"- ty to nechapes,ona chce viac volnosti,lebo chce mat dalsich chlapov..ona sa chcela rozist,ale nepovedala to doslovne a radsej pockala,kym to urobis ty.(aby mala mensie vycitky- "ved nakoniec,on ma nechal...")

stanley

freshy:
no neviem ci sa to nazvat prave zvladnutim ;) citil som sa dost cudne, netesil som sa ze ju vidim,lebo som vedel ze mi z toho nebude najlepsie. Bol tam strach aby som nieco neurobil co budem lutovat, aby som to zvladol a aby na mne nebolo vidiet to co prezivam a co k nej este citim a vycitky, ze preco som tam isiel. Obava co si teraz pomysli o tej nasej kamoske, lebo to ozaj vyzeralo ze si hned zacala domyslat, na co hned doma aj zareagovala tym svojim statusom na icq, kedze vie ze si to mozem precitat, tak samozrejme aby ma provokovala a aby som asi ziarlil. Co ale u mna vyvolalo smutok, nie ziarlivost, kedze takymto spravanim si o nej kamosi pomyslia, ze co je to za zena (kedze toto bola jedna z jej mnohych takychto poznamok). Podla mna sa teraz sprava strasne detinsky a pubertalne, ako keby nevedela co so sebou :) Ja viem, ze by ma to uz nemalo trapit, ale takto sa len zhadzuje pred vsetkymi kamosmi a zo super baby sa teraz stane zena co netuzi po nicom len po sexe a po chlapoch. Ale mne taketo jej chovanie len pomaha sa od nej viac a viac vzdialit. Napriklad len tato jej poznamka "Preco su vsetci fajn chlapi zadani?".. mozem na to len, ze este na zaciatku roka som bol pre nu ten naj na svete, super, uzasny a aj tak sa ma vzdala a potom spominala, ze chce viac volnosti tak preco hlada hned dalsieho chlapa? Dost si to protireci :)) ale nevadi, trapi ma to.. ja to ale zase prehryznem, dalsia skuska je za mnou, dufam ze uspesne :))
Pekny den vsetkym :)

freshy

no vyzera to, ze sa z toho dostavas...to je fajn, ze si sa nenechal rozhodit, lebo take situacie este mozno pridu a ked si zvladol toto, zvladnes aj dalsie...ale aj tak by ma zaujimalo co si citil v tom prvom momente ked si ju zbadal?...radost, hnev, lutost alebo co???