Oblicky, cysty,, prostata ....

Príspevok v téme: Oblicky, cysty,, prostata ....
moooon

Pekny den prajem,

mojmu 52 rocnwemu ocinovi nasli na sone obliciek cysty.. na oboch oblickach a ma ich tam viac. Velmi som sa bala o neho, vcera bol na vysetreni obliciek. Neviem ako presne sa vola , ale pichli mu nejaku kontrastnu altku a povedali, ze budu sledovat ako mu pracuju oblilky. Z vysledkov vyslo, ze ma vsetko ok, dal mu len lieky na zvacsenu prostatu a o pol roka na kontrolu, ze to ma dedicne.

Nieje to nejake cudne, ze ma v oblickach cysty a oni s tym nic nerobia ???
________________________
Prostata www.zdravie.sk

mojej-

znamej dcera mala na maternici cistu-lekar jej daval vselijake lieky-nepomohli...
tak jej este pred zakrokom odporucil pit VELA ZELENAHO CAJU-tak ho pila qanta caju a pri kontrole cisty neboli-takze sa operacii vyhla

dariva

Ja som čerstvo po operácii city na obličke mala 10.5x10.5 a tiež ma na ňu prišli náhodou keď som bola na pohotovosti s kolikou a na sone mi to zistili. Je pravda že som cítila asi rok a pol nejaký tlak na pravej strane obličky a nebola som vo svojej koži potom som začala cítiť pod pravým rebrom tlačenie a urobila sa mi tam tvrdá hrča ktorá mi už dosť vadila. Išla som s tým na vyšetrenie no a mala som sa rozhodnúť ja či má ísť von. Po konzultácii s lekárom som sa rozhodla pre operáciu. Urobili mi to laparoskopiou a môžem povedať že je mi oveľa lepšie hoci som 14 dní po operácii. Podotýkam že ich mám tiež viac ale tie sú malé takže tie problémy nerobia

papko

zdravim..tak ja mam 18 rokov a mam na kazdej oblicke asi dve dvojcentimetrove cisty..sem tam pobolievaju ale zatial nastastie funguju dobre..ak s tou akupunkturou to je pravda tak to je velmi dobre..moj tato ju robi a mozem reda zacat s liecenim:)..a ty co sa boja o to ze im zlyhaju tak to su asi len ojedinele pripady..ja som to zdedil po mojej mame ktora to ma uz asi 30rokov..

llek

Cysty v oblickach su pomerne castym nahodnym nalezom, vacsina ludi pokial by nemali spraveny ultrazvuk brucha by poacs svojo zivota netusila, ze ma nejake cysty v oblickach alebo v peceni, pretoze by im nikdy nesposobili nejaky problem. V priebehu zivota vznikaju v oblickach a u niekoho aj v peceni cysty. Nic sa s tym nerobi, iba v pripade, ze sa cysta prilis zvacsi urolog sa rozhoduje, ci ju napichne a odstrani tekutinu alebo pouzije nejaku inu metodu, ale vo vacsine pripadov netreba robit nic. Tazkosti to sneposobuje. Polycysticke oblicky to je nieco celkom ine, je to geneticky podmienene ochorenie, ktore vedie k funkcnemu poskodeniu oboch obliciek az k uplnemu zlyhaniu. Ani toto sa v skutocnosti liecit neda.

soffa

kolega mal cystu,sledovani bol kazdy rok.avsak tento rok sa mu zvacsila tak musel ist na zakrok,kde mu tu vodovu cystu len vytiahli.po roku sa mu to vratilo.ale neni to nebezpecne,aspon mu to vysvetlil doktor

elpidka

pripajam sa k teme cysty na olbičkách...
Mám 38 rokov, aj mne objavili 2,5 cm cystu na obličke a lekár povedal, že s tým nebudú nič robiť, a že to má veľa ľudí...akurát pozorovať 1x za rok. Tiež sa necítim príjemne z týmto poznatkom, a takisto by som s tým rada niečo robila - to alternatívne liečila. Takže mám sa enzymaticky vyčistiť?? Ja pijem z času na čas bylinkové čaje, mezdi nimi prasličku- kt. pokladám za čistič obličiek, takže nechápem prečo to mám...viete poradiť ?