Vybrat znamienko?

Príspevok v téme: Vybrat znamienko?
tellma

Dobry den, mam materske znamienko asi priemernemm presne v strede medzi prsami a presne cez to mi prechadza podprsenka. Mam si ho dat vybrat? Bola som u soktora ale raz mi povedal ejndo raz druhe... najprv mi ho chcel dat prec dusikom ze enbude jazva a durhy krat ze treba vyzerat a ostane vleka jazva, tak neviem. urcite si radsej zaplatim za odstranenie aj v sukromnej ambulanci len enchce aby to odflakli lebo som teda videla vela znamienok co pozasivali hocijak a ostali strasne jazvy a kamoskam komplexy. Neviete mi poradit nejaku ambulanciu kde ste boli spokojny?

vsevedka

tellma, téma o vyberaní znamienok už na tomto fóre bola a nie jedna, bolo potrebné tam napísať.

Ja osobne by som si znamienka inde ako na plastickej chir.vyberať nedala, na tvári mi vyberali aspon 5znamienok pred rokmi a spokojnosť maximálna. Jazvičky takmer neviditeľné. Aj teraz si idem dať vybrať 2 na chrbte(v okolí kde mi ich dráždia ramienka z podprsenky o pár dní na plastike. Tých 50E za znamienko mi stojí za to, ako bude vyzerať výsledok.

glorija

ahojte aj ja mam znamienko presne medzi prsiami a trapi ma aj s estetickeho dovodu a neustale si musim davat pozor aby som ho neposkriabala co sa aj obcas stane s vasich prispevkov som mierne upokojena kedze vybratie je nebolestive a stehy sa vstrebaju aj same,ale aky je tam postup musim mat papier od obvodneho alebo idem rovno na chirurgiu ,,.poz.znamienko mam vypukle asi velkos nechtov malicka ako by ho asi odstranili?

delphia

na dekolte sa rany hoja vacsinou hypertrofickymi jazvami. a vonkoncom to nie je preto, lebo je zle zasita a odflaknuta

lleilla

mne to robili v LC-a jazvu vidiet,ale som vdacna,ze nie je keloidna a vypukla aspon-moj nazor,je pisany nizsie,popytaj sa znamych,co maju osobne skusenosti z nejakym chirurgom z BA,a chod k nemu,ale aj ked sa opakujem,nezaruci ti ziaden,ze to budes mat podla svojich predstav,ale rozhodne z toho miesta by som si to dala vybrat.

lleilla

mozu sa snazit doktori akokolvek,teda viem podla seba,zalezi od tvojho organizmu-zaroven so mnou(teda v ten isty den) vyberal ten isty chirurg znamienka aj mojmu priatelovi,len z ineho miesta a dnes by clovek skoro nespoznal,z kade mu to vyberali...je to individualne

tellam

dakujem pekne za tovj prispevok a skusenost... ak sa smiem opytat davala si si to robit niekde v bratislave?
A prekaza mi to aj z estetickeho hladiska ale enmyslim si ze zo zdravotneho ze to prospieva kedze ma stale nato tlaci podprsenka a niekedy raz za dve mesiace citim jak ma to znamienko boli... hmm ked jazva neni vidiet ako hovoris je to super. ak mozes napis mi tu ambulanciu budem rada:) dakujem pekny den

lleilla

ja som si koncom minuleho roka dala vybrat znamienko presne z toho miesta,ako ty spominas-intermamillarne.Tiez som s tym mala problem ohladom kupovania podprseniek.Vyberali mi to klasicky,chirurgicky,dal mi tam vstrebavatelne stehy intradermalne a dost sa mi s tym vyhral,lebo je to miesto predispozicne ku keloidnym jazvam.prve dni ma to dost bolelo,tahalo to a chodila som skrcena,ale za 4 dni uz v pohode.Stehy mi veberali po tyzdni,pretoze sa mi to nevstrebalo a mala som lokalnu reakciu na sici material-jednoducho to moje telo neprialo a musel mi stehy vyberat.V ten isty den,ako mi vaberal toto znamienko,tak mi vyberali este jedno na prsniku lateralne,tam mi dal tiez vstrebavatelne stehy,ale klasicky to zasil,nie intradermalne-tiez sa mi nevstrebali.O tomto znamienku som ani nevedela,ze m,i ho vyberal-co sa tyka bolesti-absolutne nebolelo.Takze je to individualne,aj z akej lokalizacie ti vybera.Injekcia(lokalne umrtvenie nebolo nic strasne,pichnutie,ale skor neprijemne,ako bolestive,pocas zakroku nic necitis)-u mna tie dva znaminka trval vyber hodinu,ale vravim,snazil sa mi to pekne spravit.Dnes po 4 mesiacoch mam na prsniku uz len cerveny flak a z toho znamienka v strede medzi prsiami mierne(malicko) vypklu jazvu.Zial,mam ich obe tmavo cervene(to je tiez individualne a casom sa to lepsi).TAkze suma sumarum nelutujem,ze som si ich dala vybrat,ale rozohodla som sa tak len preto,ze ma obmedzovali-z nejakeho estetickeho hladiska by som do toho nesla-ale to pisem len za seba.Drzim palce,nech ti to dobre dopadne,nech sa rozohodnes akokolvek.