Virus? Pravda? "že zajtra 1.4. ma napadnut naše PC"?

lesslie

no proste mne neostava nic ine, len preinstalovat windows...papa subory...a dufam, ze to nechytim aj na tento, to by ma uz nacisto vystrelo :)

Adulka

PC mi nevypísal, že mám stiahnuť program, ale iba že odporúča reštart. Pc a urobiť test, našlo mi to že 6 inikovaných súborov, ten trojsky vírus, či ako sa to volá. Tak som dala OK a asi pol hodinu mi na obrazovke prebiehal nejaký test, tak som to nechala tak a potom mi vypísalo že 6 infikovaných súborov, boli tam možnosti ako odstrániť, presunúť do truhly, ignorovať...dala som že presunúť do truhly.snáď som si tu nič nepokašlala, lebo mám neskutočne spomalený net, všetko sa načítava tri hodiny.

lesslie

ked som sa pokusla pustik notebook, tak mi napisalo, ze neviem aka cast v kompe zabranila spusteniu a restartuje system a toto stale dookola...asi hodinu som sa ho snazila pustit no marne...a rezidentnu neviem ci som mala zapnutu

Adulka

ano, mam nainstalovaný antivír.program. zatial mi všetko funguje....robila som, čo mi PC písal, odporúčal...možno to bola len náhoda, že práve dnes..

miro.83

lesslie: Ak ti antivirak zachyti virus potom mu znemozni sa sirit je blbost aby napadol nejaky subor, ktory napriklad mohol napadnut systemove casti windowsu. Mala si zapnutu rezidentnu ochranu? Virus ti moze napadnut system iba vtedy ak nemas zapnutu rezidentnu ochranu, zapnute updajty a nepozna ho antivirus v tvojom pripade ho detekoval.

miro.83

Adulka: Mala si nainstalovany antivirus? Ak nie tak pocitac moze byt stale infikovany ak ti hodilo nieco take, ze si stiahni softare, ktory vymaze virus ktory je v PC, a ak si to spravila tak sa jedna o jeden zo sposobov ako si uplne nehas infikovat cely komp. Ale ak si mala antivirak uz predtym nainstalovany a odchytil ti virus potom je to o niecom inom. Okrem toho urcite sa nebude jednat o cerv ktory je spominany, pretoze cerv pracuje v tichosti a najme na lokalnej sieti takze to by si nezaregistrovala.