Silné bolesti krížov

Príspevok v téme: Silné bolesti krížov
monica gazpio

Ahojte, dnes okolo 10:00 hod. ma tak silno začali bolieť kríže, že som sa nemohla narovnať. Zobrala som 1 tbl. Ibalgin ráno a 1 teraz nedávno na obed. Moc mi to nezabralo. Športový úraz som nemala nijaký. Nechodím von ľahko oblečená. Aj pri chôdzi ma to bolí. Takže neviem. Chodím už ako stará baba a budem mať iba 23 rokov. Čo by tak mohlo pomôcť ? K lekárovi nie som schopná ísť. Za odpovede ďakujem.

DancingQueen123

Mňa tiež hrozne bolievali kríže, hlavne keď som bola vyčerpaná po tréningu, tancujem spoločenské tance a chodím tiež pravidelne do fitka...môžem ale odporučiť na tento problém výmenu matraca...kupovali sme teraz s priateľom od značky Tropico, natrafila som na ňu na tejto stránke www.drsleep.sk. Máme výšku 26 cm a spí sa mi ako v oblakoch :D

TerezaBay

Tak v dnešnej dobe je to už tak, máme málo pohybu, sedavé zamestnania a tak nás pred 30kou seká v krížoch. Môže to byť stuhnuté, môžu to byť platničky, nerieši sa to na fóre ale u lekára. Každopádne skús cvičiť ľahké cviky, či už jógu alebo pilates a veľmi doporučujem tento vankúš www.slumberland.sk pod bedrá, uľaví pnutiu aj bolesti, sama ho mám doma

kRA-savec1

Zdravím.

Musím priznať,že ma niektoré príspevky pobavili, niektoré zaujali,niektoré vystrašili.Som už takmer 10 rokov sťahovák v zahraničnej špedičke a skôr ja by som mal plakať,že ma niečo bolí,samozrejme chápem,u niektorých je to spojené s genetikou,u iných zase so životosprávou a lifestyleom,mám chronické bolesti dlhodobo a prepuklo to do stavu,keď ma musela cez pol Viedne prevážať sanitka na majákach,keď ma doslova zvalilo o zem a nemohol som sa nadýchnuť,chvála pánu Bohu,že som tvrdý chlap a mnohí ma obdivujú (vraj),tak som sa z toho dostal,viem nemusím tento job robiť,ale keď ja potrebujem byť v neustálom pohybe :D !Nabádam na príspevok užívateľa "terapeštevo" a môžem potvrdiť,že nakoľko mám pred 30kou,začal som si všímať články o energetických bodoch ľudského tela,o meridánoch,východné kultúry apod a potvrdzujem,že človeka tieto veci bolia a zdravotný stav sa zhoršuje hlavne v prípadoch psychického povolenia a vsugerovaní si bolesti v myšlienkach.Mám bolesti,niekedy silnejšie,inokedy slabšie,ale dosť často ich neregistrujem lebo si ich nepripúšťam !Preto poprosím niektorú "Slovač" ! ... Prosím vás neplačte lebo z vlastných skúsenosti viem,že ste poniektorý strašne padavky a úplne cukríky ! Je mi ľúto niektorých ľudí ako sa tvária a popritom zakrývajú svoje skutočné (ne)falšované ja,to sa týka i mladých ľudí ako hore uvedená "dvadsaťtrojka" (btw "ibáč" ti kríže nezachráni),ešte nič neurobili a už majú bolesti,čo Slovák to asi herec,sorry smejem sa a budem asi i pokračovať.Nehádžem všetkých do jedného vreca!Milujem svoju krajinu,ale ľudia,sorry niektorý ste fakt "hnusný",pretvárky,aby človek nemusel manuálne nič robiť,ako ho bolí toto a tamto,všetci by chceli byť,riaditelia,inžinieri,herečky,modelky,speváčky,no žiaľ uvedomte si,treba vykonávať aj kvalitnú "ručnú prácičku",aj pri nej sa používa mozog ;) !Skutočne chorým a pracovitým prajem skoré uzdravenie a tým chorým na hlavičku (vďaka neracionálnemu zmýšľaniu),skoré vytriezvenie !Môžete písať,ak sa to poniektorých menej inteligentných dotklo.A môžete i nadávať ;) !!! Ja sa neurazím,nakoľko som inteligentný človek,čo sa nepoloží len tak z ničoho ;) ...

terapeštevo

Čítam tu o bolesti o ztuhnutých svaloch, boľavých krížoch ale nečítam a nevidím rady o pohybe o cvičení ani o psychike?
Asi zabúdate, že načo myslíte - to si priťahujete... Asi zabúdate, že stroj ktorý sa nepoužíva zhrdzavie...Asi zabúdate, že rovnaké pohyby zaťažujú organizmus jednosmerne...
Asi neviete, že bunky sú inteligentné a nechajú sa ovplyvniť aj myšlienkami či slovami, preto doporučujem aj preventívne aj keď už máte problém /vtedy to ide horšie/ pri jemnej hudbe relaxovať a cielene uvolniť svaly aj všetky orgány - tak cez deň ako aj pred spaním - trebárs aj viackrát denne...
Naučte sa autogénny tréning,preštudujte si Silvovu metódu kontroly mysle - pomôže vám všetkým...mám ju na svojom webe szamelove_rady.sk
O pohybe - to samé - hýbte sa ale uvolnene - ak máš bolavý chrbát, treba aj podvedome / so zavretými očami / robiť krúživé pohyby a také pohyby čo vás napadnú - trebárs aj také intuitívne a opačné aké nerobíte vôbec...Pomaly a opakovane - až po hranicu bolesti - akoby ste vymysleli nejaký špeciálny tanec a tak treba aspoň 10-15 min. cvičiť...tancovať trebárs aj na hudbu - pravdaže pomalú...
O čo ide v skutočnosti???
Treba umožniť svalom aby zmenili tón -teda tvar a prestal tlačiť niektorý nerv - niekedy stačí desatina milimetra,niekedy milimeter - niekedy aj viac milimetrov a bolesť ustúpi -netlačí sa na citlivý nerv...

Naučte svoje telo aby vás poslúchalo - Vy ste šéf - a nie tabletky - ani akupunktúra, ani operácia - aj tie sa dajú v mnohých prípadoch obísť...
Mimochodom - o tej akupunktúre - pobavilo ma ako to zjednodušujete -nemyslíš ? /mjanik/ že nie každý akupunkturista pozná tie isté postupy a vpichy/ a keď pichne vedĺa ??? a rozprúdiť energiu v meridiánoch/energetických dráhach tela/ sa dá aj 100 inakými spôsobmi...aj čajmi aj homepatiou atd.
na dnes toľko - pozdravuje Števo

Lukáš EZO.sk

Dobrý deň,

je dôležité zistiť, či sa nejedná o zápal, čiže pre istotu navštívte lekára. Ak lekrá zápal nepotvrdí, odporučili by sme Vám vyskúšať prírodný termofor.

Zdroj tepla totiž pôsobí ako tabletky proti bolesti. Viac o tom nájdete na www.ezo.sk

Ak Vás to osloví, viac o výhodách užívania prírodných termoforov sa dozviete aj na tejto adrese: www.ezo.sk

Dúfame, že Vás bolesť rýchlo prejde a budete si môcť užiť svoje dni naplno.

S pozdravom

Lukáš
EZO.sk

JankoS

Ahojte ja som 7 rokov po operacii krizov mam tam 6skrutiek a 2tycky a teraz som zacacal mat strasne bolesti po zdvyhnuti tazkeho bremena Doktorka si mysli ze to moze byt platnicka ja sa chcem spytat ci niekto nevie ci vyberaju ti skrutky zo stavcov.Dakujem

abecede

zdravim.Zo dna na den ma zacali boliet krize.Je to pichava bolest a neviem si vysvetlit zcoho to moze byt.Jedna varianta je,ze som asi krivo spal,ale preco ma chrbat boli teraz uz treti den.Aj,ked to na jeden den viac menej prestalo,vecer ma to chytilo znovu a pretrvava to.Dalej je mozne prechladnutie,no neviem,ako mam k chrbtici teraz pristupovat.Nemam ine problemy,len s chrbticou.Obcas sa stalo,ze ma chrbat trosku pobolel,ale nic vazne.Dlho ziadne ohlasy,az teraz z noci na den :// vdaka za akukolvek rad.

mjanik

iva 30-akupunktúra nieje moja,ale je to stará čínska liečebná metóda a je hádam trocha staršia ako Ty,už má asi 5000 rokov a čo sa týka týchto silných a rýchlo vznikajúcich bolestí (úsad),je dobreliečiteľný-už po prvom sedení zmizne asi 50 % bolestí a väčšinou pacient už v noci nemusí sa prehadzovať a hľadať nebolestivé polohy,pri ďalších sedeniach postupne bolesti odznejú úplne.Neviem ako Ťa liečili,keď Ťa nevyliečili

mira

Problém máš z prekyselenia. Je zapríčinené hlavne mäsom, vajcami a cukrom. To sú veľmi silné prekyseľovače. Zásadotvorná je zelenina, u teba hlavne domáca, nie subtropická /nie rajčiny, papriky/.
Zelenina je zásadotvorná i varená , ale kratšiu dobu ako 20 minút a neohrievaná, čerstvá. Mäso nahraď strukovinami. Prekyseľujú i hlienotvorné potraviny ako mlieko a mliečne výrobky.