Kde študovať ošetrovatelstvo? Na ZSU, alebo LFUK?

zuzic

veeelmi pekne ti dakujem orgi si zlata!ani ja si na svete neviem predstavit krajsie povolanie...a mozem este par otazociek?:D
-takze vseob.lekarstvo je 6 rokov a specializacia po ukonceni studia...to akoze ked sa pojdem specializovat sa uz nebudem muset ucit a mozem hned operovat aj ked budem mat len vseob. lek.
-aka je to anatomicka pitva?
-co je to interna propedeutika a ktore su napr. tie dolezite kliniky?
-a mohla by si mi trosinku priblizit co su to vlastne tie atestacie?
-ak budes mat so mnou este trpezlivost mi odpovedat/dufam ze ano:D/ tak ti naozaj veeeeeeeeeeeeeeeelmi pekne dakujem... vies ja som odjakziva plna otazok:D

delphia

ja som bola na pitve v 2. roc. na zdravotke ako 15 rocna. myslim, ze vy ako tretiaci VS by ste s tym problem nemali mat :)

orgi

Takze pokusim sa odpovedat na vsetky tvoje otazky:) mne sa paci, ked ma niekto takuto vervu do studia mediciny, prajem vela stastia, aby si sa sem dostala. No do BA neviem ci to je nejake terno sa dostat, lebo skola ma starsie vybavenie a aj pristup k ludom by mohol byt obcas lepsi. ALe zase su aj ustavy, kde su ustretovi a mili:) Lepsie je vraj v brne.

-no a teraz k otazkam, odpoviem podla toho, ako je to u nas v BA na Lekarskej fakulte UK.

-ja som druhacka, vseob. lekarstvo sa studuje 6 rokov a specializuje sa clovek az po ukonceni studia. Specializacia prebieha v nemocnici na niektorej klinike podla vyberu.
-anatomicka pitva je uz v prvom rocniku v letnom semestri, v druhom rocniku v zimnom - anatomicke pitvy nie su nic strasne,da sa to v pohodke prezit a potom je patologicka pitva v tretom rocniku, kde su cerstve mrtvoly-to je vraj uz horsie...ale myslim, ze dovtedy je clovek dost zrely na to,aby to prezil
- prax je v tretom rocniku, zacina to internou propedeutikou a pokracuje to az do siesteho rocnika..pocas tych rokov prejdes vsetkymi dolezitymi klinikami v nemocniciach...vacsina su povinne staze, ale su aj volitelne potom neskor
-atestaciu musi mat kazdy lekar
-a ja to studujem preto, lebo si neviem pre seba predstavit nic ine lepsie :D vzdy ma zaujimalo ludske telo, choroby,urazy...a urcite aj pomoct ludom, ktori trpia

hanka_

Ja ti iba viem povedať, že sa študuje 6 rokov všeobecný lekár a potom sa môžeš rozhodnúť či chceš niečo ďalej

zuzic

orgi ty studujes na lekarskej fakulte??? waw, to je moj sen.tusim si moj vzor:D a v kolkom rocniku si? nevies dokedy sa studuje lekarstvo vseobecne a kedy sa zacinaju uz specializovat? ja by som stela byt krcna, myslis ze si moc trufam? a preco si chcela studovat prave toto? a kedy byva prax? to si mozes vybrat kde chces praxovat? a.... v ktorom rocniku je pitva? je to moc hrozne? a ako je to s tymi atestaciami? to musi mat kazdy? mozno trochu vela otazok ale pjs skus mi odpovedat co najrychlejsie, totiz ja tymito temami zijem:D

vsevedka

orgi a na akú Lekársku fakultu chodíš?
Možno to je len informácia JPP, celkom určite neoficiálna a tiež si neviem predstaviť, kde by sa vyučovalo zubné lekárstvo.

Moje informácie som samozrejme konfrontovala i s aktuálnymi informáciami na oficiálnych stránkach uvedených fakúlt a sú naprosto rovnaké.

orgi

Mam to priamo zo skoly, kedze tam chodim. Maju sa zrusit vsetky nelekarske a zubarina. Ale treba si to overit a zavolat trebars na studijne...

vsevedka

suzzy, laboratórne a vyš. metódy v zdravotníctve sa neštudujú len na LFUK, ale i napr. na trenčianskej univerzite A.Dubčeka, počet prijatých uchádzačov je však len 35, na Lek.Fakulte v Prešove dokonca len 15, takže myslím máš po probléme s rozhodovaním, tu je proste k prijatiu pre teba oveľa menšia šanca, pri tak nízkych číslach.

Neviem či aj zo SZU, ale s LFUK platí diplom automaticky v celej EU.

vsevedka

Panebože, ľudia odkiaľ máte také informácie? (orgi-hmmm?)ale veď nič v zlom!

Napr. bakalárske štúdium Ošetrovateľstva na Jesseniovej lekárskej fakulte Univerzity Komenského prijíma v akademickom roku 2009/2010 pre externú i dennú formu štúdia počet uchádzačov 100, 100 (suzi-málo?)
Katolícka Univerzita v Ružomberku - 80.

Neviem, čo ty rozumieš, pod tým, kde je to lepšie-či LFUK, či SZU. Na LFUK to bolo dosť náročné, veľmi veľa sa od nás vyžadovalo,skúšali nás tí istí lekári, docenti a profesori, čo aj medikov, často boli materiály na výučbu i testy takmer zhodné, úroveň štúdia a kvalita vedomostí veľmi vysoká, čo však nemusí vyhovovať každému študentovi. Zhrniem-bolo sa treba proste veľa učiť!

suzzy

A ešte som zabudla, že aj na univerzite zdravotníctva a soc. prace sv Alžbety v BA je odbor ošetrovatelstvo, tak ja sa už naozaj neviem rozhodnúť.