Výber ústnych mandlí

Príspevok v téme: Výber ústnych mandlí
nikushka7575

Ahojky, potrebovala by som Vaše názory alebo aj skúsenosti ak ste mali s výberom mandlí. Mám 17 rokov, a budú mi vyberať ústne mandle v celkovej anestéze. Lenže ja mám strašne veľký strach či sa nevyskytnú nejaké komplikácie atď. ešte som nikdy neležala v nemosnici a bojím sa veľmi, prosím poradte mi ako to celé bude prebiehať, Ďakujem,. A dočítala som sa niekde že ak fajčím tak môžu nastať komplikácie je to pravda???Vďaka.

delphia

nakolko celkova anestezia ma svoje rizika, tak ja osobne by som ju kvoli vyberu mandli urcite nepodstupila. mne ich vyberali tiez v 17. rokoch. pocas samotneho vykonu nic necitit, lebo je operacne miesto opichane miestnym anestetikom, ale co je horsie- tak tie cca 3 tyzdne po vykone. a prave toto pooperacne obdobie nijako neovplyvni fakt, ze v akej anestezii sa mandle vyberali- ci v miestnej, alebo celkovej.
takze: samotny vykon nie je az tak hrozny, ale o to bolestivejsie je pooperacne obdobie.
dam ti dobru radu: ak budes chciet prehltnut, vzdy si zapchaj usi a az tak prehltni. bude ta to menej boliet.
hore hlavu. zvladnes to. drzim palce :)

lucya

Ahoj, mne brali ustnu mandlu pred 4 rokmi a nie v celkovej anesteze a vobec to nebolo pri zakroku, ale az potom, take tri tyzdne, bez kvapiek proti bolesti som ani nejedla, a po 3 tyzdnoch som dostala este silny zapal hrdla, ale myslim ze sa to da vydrzat, hlavne ze zakrok nebolel, to bola moja priorita..inak co boli so mnou na izbe hltali lieky jedna radost, ale ja som nemala akurat tie kvapky pred jedenim... a uspavat by som sa nedala..., mna tak ako 4rocnu skoro zabili lekari, vtedy mi vyberali jednu ustnu mandlu v celkovej anesteze a neako sa im vysmykla alebo co, tak som sa skoro udusila, alebo vykrvacala, neviem presne mamina o tom nechce hovorit, viem len ze ked som bola na tej druhejm tak mi vyberela dlho dobreho lekara.....tak ti drzim prsty nech vsetko dopadne dobre....,zvladnes to

mimi222

ahoj...moj 12rocny syn bol na vybere pred tromi tyzdnami..tiez bol v celkovej anesteze a tiez prvy krat sam v nemocnici,ale nezvladal to moc dobre,hrdlo ho dost bolelo,este aj doma,a nevedel to tam vydrzat,tiez sa velmi bal toho uspavania,ale s tym chvalabohu nebol ziadny problem...bud rada,ze ta budu uspavat..mne samej brali mandle,ked som mala 25 rokov a neuspali ma,ale ta bolest bola kruta..ale je to velmi individualne, boli so mnou na izbe take 16rocne dievcata a tie to zvladali v pohode