Ruptura krizoveho vazu v kolene-operacia

Príspevok v téme: Ruptura krizoveho vazu v kolene-operacia
zabiatko29

Ahojte. Pred rokom som si poskodila predny krizovy vaz v kolene a na MRI mi zistili rupturu. Nechcela som si to dat zoperovat kvoli casovej tiesni, ale pri vsetkych tazkostiach(vyskakovanie, nemozem ho cele zohnut...), ktore s tym mam sa k tomu pomaly odhodlavam. Akurat ma odradzaju este dve veci... Musi sa ta operaciaa prevadzat tak, ze najprv ma raz otvoria artroskopom, zistia co tam je za problem, aj ked MRI som absolvovala a potom ma zatvoria a o nejaku dobu si to zopakujem akurat, ze to uz bude posledny finalny zakrok? Pre mna je to casovo(a tiez tak trochu psychicky) nerealne, neda sa to spravit na jeden krat? A dalsia vec je taka skor psychicka... Musia byt vzdy po operacii z kolena vyvody? Bojim sa toho, ze ma to tam bude tlacit, potom sa bojim vytahovania a najviac ma odradza nemoznost chodze a toho, ze nebudem moct ist na toaletu(som teenagerka, takze svoje sukromie si torsku prehnane chranim). Poradte. V pondelok idem k ortopedovi a ak by sa tieto dveveci dali poriesit, asi by som mu to chcela navrhnut...Uz to chcem mat za sebou. Dakujem. Ahojte