cvičenie + jedenie

Príspevok v téme: cvičenie + jedenie
sara13

Ahojte viete mi poradit a zaroven pomôct. Dost vela cvicim, mam 2 niekedy 3x do tyzdna spinning, 3x do tyzdna aerobic a obcas si dam 2 hod v posilovni, vychadza mi to ze som tak cca 6x do tyzdna vo fitku. Zistila som ze sa mi zvysila chut na jedlo a to hlavne na sladke. Ako to mam zregulovat aby ma neprepadla nekontrolovatelna pažravost a prejedania sa sladkeho, ked tolko hodin stravim vo fitku. Nieje to na mne vidiet ze skonzumujem tolko sladkeho ale zacina mi to prekazat ze sa neviem ovladnut. Dakujem za rady.

miro.83

sara13: mozes mi napisat na miro.83@azet.sk sice som tam malokedy ale obcas sa tam pozrem.
klaudia.m: To je vdaka spomalenemu metabolizmu treba ho opatrne zvysit a popritom ak mas na to cas tak sa snaz co najviac vykonavat aerobne cinnosti. Sam by som ti odporucal nieco na principe sacharidovych vln. Skus si pozret stranky ako
zakladne informacie
-odkaz odstránený-
a jedalnicek ale strop sacharidov si mozes dat nizsi napriklad 300g sacharidov.
-odkaz odstránený-
ale tu by si musela vazit potraviny a neviem ake su tvoje financie ci si zavisla od rodicov ak nie potom urobis najlepsie ked to vyskusas jedna sa o najlepsi sposob zhodenia poslednych tukovych zasob.

slecna.anonymna

sara13
Byt tebou,tak si skusim zratat,kolko bielkovyn prijmas za den.Optimalne by to malo byt okolo 1,5g az 2g na 1kg vytuzenej/aktualnej hmostnosti.Teda aj podla toho ci sa snazis nabrat do svalov alebo skor schudnut alebo len udrzujes.Podla mna ti skor vyjde malo :-)))

klaudia.m

miro
prosim ta poradis mi?schudla som 20 kg a teraz su predomnou este 3 kg..ale nie a nie ich dat dole :( uz mesiac mi stoji vaha..prosim porad ako prist do ciela

sara13

dakujem Vam krasne za rady. este sa chcem spytat ci nieje problem ked prijmam viac bielkovin, to je ze mavam, na obed dost casto kuracie mäsko. niekedy to byval stale cestovinovy salat a teraz mavam poväcsine len kuracie maso.

slecna.anonymna

Ahoj sara13
Tak pridaj prave ryzu a zemiaky:-))Ked tolko cvicis,musis telu dodat tu spravnu energiu (dostatocny pocet bielkovyn a sachrov).Inak si ju telo zacne pytat samo a prave to su tie "neovladatelne" chute.Ked ovocie tak po cviceni,telo rychlo spali ten "rychly cukor" v nom na regeneraciu.Na spravny pocet sachrov v strave musis prist sama,ked vela cvicis potrebujes ich samozrejme viac.Tam bude problem:-)
Miro ma samozrejme pravdu a v zasade ti radi to iste..

miro.83

S casti je to aj koli cviceniu, pretoze pri cviceny spalujes glykogen ktory je vo svaloch. Glykogen vo svaloch ma na za ulohu zasobovat svaly energiou pri zatazi. A cim mensia hladina tohto glykogenu potom si to telo zacne pitat prave tieto rychle cukre aby co najskor doplnilo zasoby energie do svalov. Este by som ti odporucal jest iba komplexne sacharidy (ak mas v plane schudnut) ake mas v ryze, zemiakoch, cestovinach, ovsenych vlockach a obmedzit sladkosti a tiez aj ovocie, pretoze ovocie zase zvysuju hladinu inzulinu a to moze sposobovat aj to ze mas chut jest stale sladke.

sara13

ahoj slecna, dakujem za rady:) biele pecivo nejem vobec, len tmave celozrnne. ryzu a zemiaky velmi malo, lebo ked jem mäsko dam si k tomu prilohu zeleninovy salat. ovocie mam velmi rada, grep, kiwi, ananas, pomelo, jablcka ale jem ho len doobeda. tak neviem v com je chyba, ci to nieje kvoli tomu nadmernemu cviceniu.

slecna.anonymna

sara13
zarad do stravy viac kvalitnych sacharidov(napr. ryzu,zemiaky,racio chlebicky,ovsene vlocky,celozrnne pecivo) - a vynechavaj rychle cukry (klasicky cukor,biele pecivo,ovocie).Hladina cukru v krvi bude vyrovnanejsia a nahle chute na nieco sladke by prist nemali.