Celková anestézia

Príspevok v téme: Celková anestézia
luckaaad

Viete, ja mám taký menší problémik. :( :( Chcela by som ísť na plastickú operáciu nosa, ale mama mi vždy hovorí, že môžu nastať obrovské komplikácie, keď budem v celkovej anestézii, že môžem vraj aj zomrieť. Mám 15. Viem, mnohí ste sa teraz chytili za hlavu, ale ja som si o tejto veci dosť naštudovala, napísala som na stránke chirmed(KE), poslali mi email, že so súhlasom rodičov môžem podstúpiť operáciu aj tesne pred 16-stkou.. Čo si o tom myslíte vy? Môžu nastať isté komplikácie? +za koľko € vykonáva zákrok Kováč v BB?

noštek

trosku ma to udivuje, ze nie si dospela a lekari chcu operovat. moj syn ma problem s nosnou prepazkou, co nie je esteticky problem, ale zdravotny, no kym nebude dospely, tak ho nemozu este operovat, pretoze este rastie..., tak len tolko

delphia

rizika celkovej anestezie:
1. dýchacie komplikacie- mozu byt zapricinene jednak anatomickymi prekazkami, funkcnymi poruchami a zmenami, upchate dych. cesty napr. zatecenym zaludocnym obsahom. porucha spojenia pacienta s pristrojom.
2. obehove komplikacie- sposobene poruchou rytmu, az zastavou srdca.
3. zhubna horucka- teplota vystupuje na 40,5- 43°C. vyskytuje sa u mladych a zdravych ludi. pricina nie je znama.
4. alergicka reakcia na podane anestetikum.
5. smrt ako nasledok predoslych reakcii