Niečo dobré na silnú nádchu

ottomann

Na nadchu nie je liek ludia!!! Nadcha sa da zmiernit, alebo potlacit. Nadchu treba jednoducho pretrpiet. U mna trva 4-5 dni, aj ta najsilnejsia. Ale je to individualne. Jasne treba kludovy rezim, polezat si, vypotit sa, zvysit davky vit C a k tomu Zinok aby sa vstrebal. Ja uprednostnujem vtedy kysle veci, ci uz kvasenu kapustu, alebno citrusove ovocie.. Naparovat netreba. Slany morsky roztok pre deti, aj kdejake spreje navikove do nosa odporucam len pri akutnom stave, kedy su sliznice tak opuchnute, ze clovek nosom nedokaze dychat. Vieme z vlastnej skusenosti, ze uz aj ked nadcha pominie, clovek ma pocit, ze nevie dychat nosom a ze si potrebuje streknut... tak na to pozor! Takyto stav treba vydrzat a nestreknut si. Mne sa to par krat stalo, ale ked som vydrzal 24 hod potom uz sa to dalo do normalu. Vacsinou pouzivam silne spreje len na noc. Skusil som aj taku vec, ze ked clovek vela pije, vela mu aj ide z nosa. Cize ked sa obmedzi prisun tekutin, tak je to lepsie. Nevravim nepit, ale obmedzit! Kazdy vravi vela pit, lebo vtedy sa vyplavuju necistoty, choroba odchadza to zle ide von... Akoze to zle je na zaciatku a na konci nadchy, ked je to este v hustejsej forme. Ale ta voda co tecie na vrchole choroby? Nie, to sa kazdy modli nech to uz prestane. Preto ja obmedzujem... A dobre su aj mentolove veci ako Anticol ten je uz aj s vit. C. Tiez "hapci" v lekarni mentolova tycinka. Tak tot vse z mojej strany, drzte sa a bojujte ved za par dni je to za vami. Na Zdravie.

eo

Keby si mohla zohnat Standard Srocess/Antronex/ brat to kazdy den 3-4denne ale Nosna krhlicka zo slanou vodou 2x denne cistit nos. SUPER!!!!!

zuzic

molhi by zabrat aj nejake kvapky ako napr.muconasal,nasivin, otrivin, sanorin..kazdemu zaberaju ine . ale iba pri normalnej chronickej nadche, lebo su navykove a mozu vazne uskodit. pouzivat len 7-10dni /a nie jak ja 2,5 roka/.pri alergickej napr.nasofan ten si mozes dat aj pri normalnej nie je navykovy a je celkovo v poho