vysoky krvny tlak u lekara

Príspevok v téme: vysoky krvny tlak u lekara
sebiuma

mam taky problem, vzdy ked som u lekara, tak mam neskutocne vysoky tlak... pritom mam iba 19 r. , lekarka je zo mna zhrozena...
ale ked si tlak meriam doma, tak ho mam normalny myslim... cca 123/89... je aj to vela?
vysvetlovala som lekarke, ze mam syndrom bieleho plasta, ale aj tak mi dala nech si ho doma zapisujem... tak teraz neviem... poradte niekto prosim...:) dakujem

milada13

neboj s tlakom u lekára mám problémy aj ja...ale zas mať tlak 123/89...ten 89 je trošku zvýšený..keďže máš 19 tak by si mala mať tlak okolo 70-80-ten spodný myslím

saska 10

Tak aj ja sa pridavam do spolku.Mam tak isto syndrom bieleho plasta a pritom som aj zdravotnicka.Možem ist na hocijake vyšetrenie ale ked už idu merat tlak tak koncim.Doma je to v pohode 130/85 maximalne ale v ambulancii su to tlaky 160/100.Bola som aj na prevencii všetko ok aj na internom tak to zhodnotili ako syndrom bieleho plasta.

house

nie som lekar ,len mam tolko vyliecenych,nevyliecenych a novych diagnoz,
ze je to az neuveritelne, niekedy sa
liecim radsej sam ,opatrujem matku uz 5
rokov aj tam som nieco ziskal.To co tu niektori pisete som vsetko prezil na vlastnej kozi, preto tu kecam, mozno niekedy to niekomu nepasuje , ale mne to pomohlo, mozno moje metody su v rozpore s modernou medicinou, ale mne boli pomocne.

house

Ja mam syndrom na policajtov ked ma zastavuju na ceste, vtedy mi vybehne
tlak aj na dvesto, lebo stale mi nieco najdu a penazenka je hned prazdna...

majka_

ako je vseobecne normalne, ze ked si u lekara a sa ho bud obavas alebo co, tak ze sa ti zvysi aj krvny tlak. tvoja lekarka to nechape? to jej musis vysvetlovat, ze mas syndrom bieleho plasta? ako normalnej by to asi doslo... moja lekarka ma uz napr. pozna a vie, ze som trosku ustrachany typ, ze mam strach z injekcii a takych veci a celkovo z lekarov. tak ked mi mera tlak a je vyssi, tak to berie uplne v pohode, i ked nie je uzavreta k zvysenym hodnotam vysetreni. napr. ked si nie je niecim ista (trebars ci mi ma po X-ty krat davat antibiotika, hoc som stale chora, tak mi proste odoberie krv a podla toho urci). takze neni to ziaden problem.

babika.z.cukru

vela ludi ma syndrom bieleho plasta, do tohto spolku sa hlasim aj ja:) u lekara mi nedokazu zmerat krvny tlak, mam ho neskutocne zvyseny, srdce mi bije ostosest, no ale co clovek narobi, ked je to v jeho podvedomi?:) najlepsou moznostou je si ho doma priebezne sledovat a zapisovat si vysledky.. ak pojdes nabuduce k lekarke, nezabudni si svoje zapisky krvneho tlaku prinesit so sebou a ukazat jej to. tak najlepie zhodnoti ci trpis vysokym krvnym tlakom a nasledne stanovi liecbu alebo je to len cisto syndrom bieleho plasta:)