autonehoda..:(( prosim poradte

Príspevok v téme: autonehoda..:(( prosim poradte
neilla

Potrebovala by som poradit-priatel nabural v pracovnej dobe na sluzobnom aute;teda nabural do druheho auta a na chybe bol on.Zamestnavatel sa vyjadril ze mu da k nahrade vsetky skody.Chcem sa teda spytat je to s poistovnou-v akom pripade poistovna hradi skodu, komu (ci obom autam alebo iba tomu co nebol na vine) a v akej vyske???Na co sa teda mame psychicky pripravit :((..

estelka

ja ked som dostala fir. auto a zaroven som mala zodpovednosť za škodu ,nielen za auto ale aj za tovar a pod. hned som si uzavrela poistenie za sposobene škody. naštastie sa nič nestalo....

sisssinka

no ked je vinny priatel, tak to samozrejme hradí on, tak to je za chyby sa plati a aj za taketo ....firma by to hradila,len ak by to nebola jeho vina,strykovi sa to stalo v zime,nastastie nebom na vine

jasmina

Pokiaľ viem...zo zákonného poistenia sa hradá škoda na aute, do ktorého on nabúral. To nie je problém. Poisťovňa ho vyplatí. Ale ak si neplatí (alebo jeho firma) havarijnú poistku (z ktorej by mu vyplatili zasa škody na jeho aute), tak si všetko plati z vlastného vačku. Či už si to ty, ja alebo niekto, kto jazdí pre firmu.

majka_

fima by havarijne podla mojho nazoru mat mala. neviem ako je to vo firmach v skutocnosti, ale napr. ked som bola v autoskole, tak instruktor nam povedal, ze sa nemame bat, ze ak nahodou narazime alebo nieco take, tak autoskola havarijne poistenie ma, takze nic sa nestane. a fakt jedna holka narazila, ale nie z nasho kurzu ale z predosleho. takze firma podla mna by mala mat duplom take poistenie...

neilla

adriana-myslim ze nema v zmluve zahrnuty sposob riesenia takehoto problemu.Ani zodpovednostne poistenie. Neviem ci firma ma havarijne ale asi nie.Ak nema tak potom co??

neilla

Viem ale chcela by som ci by sa mi k tomu niekto nemohol vyjadrit aspon orientacne..Moje informacie su zatial take ze ak mal dotycny aj havarijnu poistku bude to hradene z toho a plus zo zakonnej poistky vinnika..A ked nemal havarijne tak len zo zakonnje poistky vinnika..Su to spravne informacie?Uhradi tu skodu poistovna ci to bude musiet hradit priatel?

adriana

všetko závisí od niekoľkých okolností
1. zmluva so zamestnávateľom a spôsob riešenia podobného problému
2. existencia havarijnej poistky na auto u zamestnávateľa
3. existencia zodpovednostného poistenia za škodu spôsobenú zamestnávateľovi - to by mal mať zamestnanec pre prípad potreby, doporučujem každému, kto používa služobné auto
Treba zistiť, v akom stave sú tieto veci a potom riešiť.