priatel ! (?) gambler, zavislak (?)! :((

Príspevok v téme: priatel ! (?) gambler, zavislak (?)! :((
trapim sa pre...

trapim sa kvoli priatelovi, sme spolu uz takmer 3 roky, no ma isty problem (ktory si vsak on nepriznava), sice som mu doposial nic nenaznacila, nepovedala, vsimla som si, ze kazdy den chodi hravat poker za peniaze. Co sa hry tyka to mi nevadi ( i ja si sem tam zahrajem) ale strasne ma mrzia tie peniazky, kolko na to vyhodii... Dokonca pytal aby som mu poslala ja z uctu (kvoli mame, aby nezistila, ze sa mu mina z jeho uctu), inokedy tvrdi ze je financne na dne (doteraz som netusila preco, az kym som si dnes nevsimla ze to u mna hraval skoro cely den a stale tam hadzal 10€) :((

hrozne ma to trapi, nepije, nefajci, ale hraje za peniaze?!! :(( da sa to tolerovat? bojim sa buducnosti, co ak nedokaze setrit, peniaze su tak dolezite, s nimi by sa nemalo "hrat" :( ja som strasne setrna, mam malo peniazkov, no i z toho si viem co-to nasetrit, bojim sa ak budeme raz svoji, bude marnit peniaze a mozno vykrikovat ze su to jeho (teraz mu to nemienim povedat, lebo nezdielame spolu financnu "schranku" ... ale ja myslim do buducna a mam strach...

v minulosti mal problem aj s automatmi, kym jeho kamosi pili, on nemoze, tak on daval do automatov-rodicom sa to nepacilo a teraz o jeho novej oblube ani nevedie.

Poradte mi, povedat mu to nepoviem, lebo ho poznam ze tato tema je prenho najcitlivejsou temou a neviem ako by ten rozhovor skoncil, mozno aj rozchodom, jeho rodicom to tiez nepoviem, tak ako to vyriesit? ... alebo cokolvek ine, budem rada, ak mi napisete aj vlastne skusenosti.. dakujem

xxxx

Ak hra poker v automatoch, tak to su peniaze vopred prehrate, proti stroju sa vyhrat neda. Ja osobne hravam on-line poker proti 'zivym' hracom, celkom slusne si tym privyrabam. Je to uplne ine, ako proti stroju. Je to hazard, ale pri spravnom pristupe to moze byt ziskova zalezitost. Co sa tyka vztahu, pridavam sa k tym, ktori radia rozchod.

alz-bee

Ako sa hovori-jedna zavislost vystrieda druhu...viem to podla mojho otca, ktory bol alkoholik, dal sa liecit, nastastie nepije uz 7rokov, ale potom zacal hrat automaty, zadlzil sa kamaratom, zacal si brat pozicky, aby im to mohol vyplatit a teraz mame na krku vyse miliona korun dlh...teraz je uz 3.rok v zahranici, aby to mohol splatit, ale situacia je taka, ze podla mna to budu este aj moje deti splacat :-((...najviac cloveka na tom serie to, ze ini ludia by za ten cas mohli mat uz dve auta kupene, byt 10 krat prerobeny a my ako k*k*ti davame mesacne 30 000 sk bankam, sme bez auta a byt v otrasnom stave...takze moja rada: prec ruky od zavislaka!!!

simonka..

sama sebe si si odpovedala ze by si vybral poker takz eje zavislak o to nejde kazdy ma daco ale zavislost ako gamblerstvo a vztah a rodina to v ziadnom pripade nejde dokopy ak ta nemiluje tak aby s tym prestál tak ty moja zlata ani nerozmyslaj a nechaj ho ebo ti znici cely zivot

gerzina

a ako to uz aj jedno dievca napisalo jemu ale,tak aj mne ostali po nom akurat tak strasne velke dlhy...daj si z nim fakt tradsej pokoj,,on ta bude zaslepovat s recami ze on uz prestane hrat ze ta lubi a pod,citovo vydierat,,..ale iba ta sprosto vyuzije!

gerzina

ahoj...ja mam taku zivotnu skusenost,mala som priatela a neskor bol aj moj druh s ktorym mam dokonca aj dieta,zila som s nim viac ako 3roky a on je tiez gembler ,najskor som to brala ako zabavu,a obcas som si aj ja zahrala ale iba ako zo zabavy no ak sa prehravalo castejsie ako vyhravalo tak som sa spametala no on nie on zacal byt agresivnejia a zacal ma aj byt a kradnut peniaze,,dokonca mi dal do zalozne aj retiazky mobil a pod co sa dalo spenazit,stale ako som sa chcela rozist tak mi sluboval ze s tym prestane ale on hral ako zmyslov zbaveny dalej a stale vatsie sumy,.neskor som zistila ze som tehotna a v nadeji ze ho to zmeni a prestane s hranim ..tak on hravala kradol este viac a bytky boli castejsie,...a takto to trvalo az mala moja dcera 2roky a tak ja som sa s nim definityvne rozisla a mam pokoj,bolo to hotove peklo co som si prezila a nikdy by som nedovolila aby moja dcera prezivala toto sialenstvo,gemblerstvo je ako droga=śtrasne svinstvo,a taky clovek sa nezmeni nikdy!!!!ani ak by podstupil liecenie ta zavyslost ostava stale v krvy,...takze s takym clovekom si daj pokoj skor ako bude neskro!!!!

...

treba to riesit, hlavne ked o tom vies. ja som sa o tom dozvedela len uplnou nahodou a to uz bol vo velkych dlhoch a tym myslim naozaj velkych. zacal navstevovat psychologicku a ta mu jasne povedala, ze musi ist na liecenie. nie je to sranda treba im pomoct, pretoze sami sa z toho nikdy nedostanu, je to pre nich ako zacarovany kruh...

fiesta

ja som chodila tiez s gamblerom. bolo to strasne. uz nikdy viac. proste, oni su strasne zaslepeni a gamblerstvo je ich zivot. je to ich zavislost a nikdy sa jej nezbavia. mozu jedine abstinovat, ale to je velmi tazke a 99 percent sa k tomu vrati. ten moj potom uz aj kradol, aby mohol hrat a bol v strasnych dlhoch. na tvojom mieste by som sa od neho vzdialila. mozno teraz sa to este da ako tak tolerovat a zvladat, ale bude to len horsie a horsie. ale rozhodnut sa musis sama. urob, ako uznas za vhodne.