čo to môže byť?kde stým ísť?

Príspevok v téme: čo to môže byť?kde stým ísť?
andrea0314

Potrebujem poradiť.Neviem čo robiť s priateľom, proste je nejako asi dosť vážne chorý a nechce ísť s tým k lekárovi, aj keď ho to veľmi oslabuje, stále mu býva zle,dávi,posledné dni dosť veľmi schudol, stále je unavený, keď to na ňho príde, že ako keby mu pri srdci niečo praskne, úplne celý je horúci,odpadáva a vypľúva krv. Neviete čo by to mohlo byť?Ako ho donútiť aby išiel za odborníkom? A ak tak tak za ktorým? Hrozne sa bojím.Začalo to pred polrokom ale je to každou chvíľou horšie a on čím ďalej slabší .Vopred ďakujem za radu.Prajem pekný zvyšok dňa.

ti.ti.tá

podľa mna tvoj priateľ alebo žije v stredoveku,alebo počíta s tým ze je vážne chorý.Ked chudne,krváca,všetko je tak zle ako opisuješ,tak neviem či čakal na zázrak alebo nechce žiť.Skoda ,lebo veľa ľudí kto má umrieť by sa chytal aj do slamky aby mohol žiť.nNechcem vás urážať ale aj ty by si mohla už skôr zavolať záchranku.Vtedy ked je mu zle.Ani takto ti to nebude lepšie,ked sa zničí rovno pred tvojimi očami.Pozbieraj silu,nenechaj sa odradiť a treba lekársku pomoc čím skôr!!!

aj hned

Podla mna mozes zavolat sanitku hned, pretoze tvoj priatel sa nachadza v zivot ohrozucujom stave. Skus zavolat na dispecing,bud 155 alebo 112. Opises stav tvojho priatela, ze sa citi zle, je zo dna na den slabsi, odmieta sa sam liecit, zvracia krv..
Otazne este je, ci by suhlasil s prevozom do nemocnice, keby dosla sanitka.

andrea0314

severanka: je si toho vedomy ze moze umriet a aj ze uz takto nevydrzi dlho ej zo dna na den slabsi povedla ze radsej umrie na toto ako by ho malo znicit nieco ine je hrozne ale hrozne tvrdohlavy

severanka

andrea0314: ja neviem, tak ale skúšala si mu povedať, že môže zomrieť? zo dňa na deň, ak svoj problém nebude riešiť? toto nie je tvrdohlavosť, to je nejaká porucha asi , alebo čo...

andrea0314

severanka

ze co sme preboha robili?tajil to uspesne aj predomnou nik iny okrem mna o tom nevie..a je taky tvrdohlavy ze si neda pomoct presnejsie nehcce si dat pomoct mozem tlacit na nho ako kolvek vydierat ho nic snim nepohne neviem čo robit som zufala

severanka

andrea0314: andrejka, ja na to len toľko: kde ste boli do teraz? tvoj priateľ si myslel, že čo? že v pohodičke_?že chrípka? že to prejde, alebo čo? veď ste dospelí ľudia, ako môže takto hazardovať so životom...?

severanka

andrea0314: andrejka, toto mi vysvetli, čo ste pol roka perboha robili? tvoj priateľ si asi neváži život, ak je s takýmto stavom doma... tie príznaky neveštia nič dobré, treba ísť čo najskôr k lekárovi, prečo ho tam nedokopeš?
neverím, že je až taký tvrdohlavý, že keď vidí ako mu je zle, odmieta ísť k lekárovi... netreba pchať hlavu do piesku, ako sa hovorí, lebo potom to zle dopadne...držte sa