Do leta to zvládneme...

Príspevok v téme: Do leta to zvládneme...
weronika

Tak ahojky, ahojky. Rozhodla som sa, že založím novú tému, lebo som si všimla, že mnohé z nás chcú po Veľkej noci chudnúť. Ja som sa rozhodla pre 90 dňovku, lebo som ju už raz držala a bola som spokojná, preto ju odporúčam. Ešte by som chcela schudnúť 10 kg a bude to supeeeer. Takže kto sa chce pridať, kľudne môže, budem len veeeľmi rada. Napíšte tu svoj email a ja vám tú diétu s radosťou pošlem. Nebojte sa, my to zvládneme... :D

marleeen

a este posledny krat: zamyslela som sa nad nazvom temy.. prosim, napiste mi, ze aj ked nebudem dodrziavat tu 90dnovku striktne, ale budem sa snazit jest vo viacerych intervaloch menej (lebo ja vlastne asi fakt aj uplne malo jem a preto priberam, ze ten organizmus sa boji, ze zasa bude hladovat) a do toho dam 3x do tyzdna orbitrec po 30min, teda nejaky cieleny pohyb a donutim sa vypit aspon toho 1.5l vody, ze do toho juna schudnem aspon cosi? :(( ja viem, ze 1.5l vody je malo,ale na mna je aj to hodne :( hlavne,aby som dosiahla aspon tuto hranicu, naco si davat vysoke ciele :( potom ich nikdy nedosiahnem a je mi z nich nagrc..

marleeen

preto, ked vidim len nazov Reductil, co tu ponuka ta kočka, tak mi je uz teraz zle, lebo to je agresivnejsia verzia lindaxe, navyse, reductil je uz u nas zevraj zakazany, co mi povedalo viac nezavislych znamych, co su lekari. Navyse, tie kočky fakt hazarduju so zdravim, ja som sa tiez na to dala, ale dala som si lindaxu, ta ma menej vedlaj. ucinkov, fakt clovek pomalu nemusel ani jest, aj chudol, ale ked sa nad tym rozumne ten clovek zamysli, ze ako chudne a chudne svalovu hmotu, a dodrbe si cely metabolizmus, je nam toto treba? ja som sa na to vykaslala po tej odbornej relacii. Aj niektore diety su uplne drasticke, napr. taka 90 dnovka je myslim skor o sposobe stravovania-ako inspiracia a ze ma clovek nejaky system.. a hlavne, je sa v tom vsetko,akurat sa to strieda.. len keby mal clovek vzdy taku pevnu volu.

Vercik, ja Ta tak obdivujem, ze si tak schudla :( ja som totalne nič. fakt uz sa citim ozaj ako posledna nula, lebo mam v zivote stale len smolu a uz mam z toho depky, navstev. psychologicku, lebo lieky od psychiatricky nechcem, co to vyriesi, ze sa nadavkujem niecim.. Nic. A este sa z nich aj pribera :)a ja mam na sebe tučiku dost :) na rozdavanie :) Kočky, ja som taka rada, ze existuje taketo nejake forum a mozme sa tu vyrozpravat, dakujem, ze si to vzdy precitate, lebo som niekedy fakt na dne. Som proti samovrazdam, bala by som sa tej bolesti, ale niekedy si uz hovorim, ze aspon ma clovek potom klud... Naco je taky zivot, ked sa mate trapit roznymi zivotnymi skuskami a este som k tomu aj tlsta :( a bez pevnej vole chudnut.. potom sa citi clovek totalne menejcenny a neatraktivny a hoci mam pri sebe partnera, ktory mi je pri mojich zivot. situaciach oporou, ked to bude takto pokracovat, ze neschudnem=teda sa budem stale citit menejcenna=nicim sama nas vztah, lebo uz nedokazem ani pozitivne mysliet.. mozno aj preto nechudnem, ja uz v to vlastne ani neverim :( babenky, ja som uz fakt unavena z takeho zivota :(( Prepacte, ze som to tu zabrdla, ked tu je to o chudnuti :((

marleeen

No kočky, tak už som tu. Suzen, ja som to nemyslela tak, ze jem stale pecivo so sunkou. Praveze sa mi vacsinou uspesne podari cely den pecivo nejest, vynimocne si teda obcas nieco dam, ale prave preto si myslim, ze preto v noci idem proste za tym pecivom..akoby to bolo pre mna to "zakazane ovocie" a ked mam slabu volu v spanku, tak to telo si to vyhladava takymto uchylnym stylom.. Uz som skusala nejest po 18h, potom som niekde citala, ze mas jest posledne jedlo 4hod pred spankom, ale aj tak som sa v noci sla najest.. takze ani tak,ani tak. Dnes som mala zasa ako naschval chut cosi zjest, ked uz bolo okolo 23h, tak som si dotiahla do izby ladovy salat a kustik eidamu. Proste ja sa asi musim nejako naucit rezimu stravovania, to je pre mna hlavny zaklad a pit, pit, pit.. lebo potom pre mna ziadna dieta nema zmysel.. myslim si, ze to je o tom, zmenit tu stravu natrvalo, lebo by som to aj tak nabrala potom naspät. Tou 90 dnovkou sa budem inspirovat pri vybere potravin a donutila som sa ranajkovat aspon to ovocie. Co sa tyka tej noci, to trebars obcas akoby mi klesla hladina cukru, lebo zas niekedy nevyhladavam to slane (tu sunku s pecivom),ale skor sladke. Ale ked som plne pri vedomi,tak sa uspokojim aj so zeleninou,hlavne, ze nieco zujem. Na mna to ma psychologicky efekt:( Psychologicka mi povedala, ze to je normalne zlozvyk, ako ma niekto fajcenie, tak mna proste ukludnuje jedlo. Prezila som v zivote dost vela zleho a to telo sa odvtedy takto ukludnuje, co ma fakt hneva :( som ako male decko, bez vole :((( Mne sa z toho okolie smeje,ale ja uz mam z toho aj depky, zacina ma to vnutorne nicit, aj ked sa to snazim nedavat najavo. Akoby som nemala malo starosti, este aj s jedlom :( Psychologicka mi neodporucila nic extra a normalna doktorka, ktora je podotykam starsou zaoblenou pani, mi povedala, ze sa moje telo pripravuje na potencialne materstvo.. a zasmiala sa. Ja som tiez citala, ze to je psychicky problem, ale uz fakt neviem, s akym odbornikom to riesit, ked sa doktorky nad tym vobec nepozastavuju (ked som stihlejsia, ako ony, ktore maju dobre ze nie 100kg).
Co sa tyka mojho jedalnicka, bol doteraz taky, ze som jedla skor podla toho,ako som casovo stihala, teda doobeda dost malo, ale zato vselico, nedrzala som nikdy nejake extra diety,lebo mam slabu volu. Tzn. ze jem ovocie, zeleninu - pestru, teda rajciny, uhorky, lad. salat, papriky - proste, co pride, asi raz za mesiac si urobim cviklovy salat s kysl. uhorkami, ide tam sama koren.zelenina,teda by to malo odburavat tuky. Jem aj maso, aj vajicka, aj mlieko, jogurty, pecivo ako som pisala, sa snazim obmedzovat kvoli alergii, tak nechapem, preco to nocne prebudzanie sa :(( asi mi chybaju nejake latky alebo co,alebo je to uz totalna psych.porucha :(( ritual :(( Ked som jeden cas uzivala Lindaxu, co su lieky na chudnutie, ale su len na predpis, tie mi fakt obmezdovali chut do jedla, ale nejako som po nich nechudla a potom som videla v tv, co je to za shit, tak som to nechcela jest, radsej pojdem na to inak,ako liekmi, ktorymi navonok schudnem a dodrbem si cely organizmus :( Dievcata, pomozte mi :(( PROSIM :((((

weronika

marleeen
a bola si s tým niekde u lekára? lebo si myslím, že to je vážne... Alebo sa skús zamykať v noci do izby, a možno sa stane, že keď nebudeš môcť otvoriť dvere (lebo budú zamknuté), tak sa prebudíš a uvidíš, že aha, rýchlo spať... žiadne jedlo...
A myslím, že je úplne normálne, keď vkuse myslíš na jedlo... Teda ja tiež na neho vkuse myslím, že čo som dnes už zjedla, čo budem jesť, čo by som si ešte dala, čo môžem, čo nemôžem, v hlave si počítam kj, neviem, či sme tým posadnuté, alebo len proste chceme tak strašne schudnúť... hm... ???

Na nete som našla takú super stránku www.ostrave.sk skúste na ňu kliknúť, podľa mňa je to super, lebo si tam vypisujete tabuľku, že čo ste pojedli a hneď vám to počíta koľko ste priali kcal,bielkoviny, tuky, sacharidy a koľko ešte môžete... parada... :D

suzen_

a kedy naposledy jes?mozno ta prepadava nad ranom pocit haldu pretoze vecr nic nezjes alebo jest celkovo malo..

napis nieco viac..kolko papas..ako casto..a z coo asi tak pozostava tvoj jedalnicek

suzen_

marlen
a co tak nakupit si zdravsie veci ovocie, zelelnina, tuniak, ryby,syry vajicka a tak daleeej.hm?=)skusit si to jedlo naozaj rozdelit aj do 6 casti a v mesich porciach jest..

marleeen

Ahoj Vercik, no vsetko je v prd.. Neviem, ci som sa tu zmienila, ale ja mam psychicku poruchu, ze som posadnuta jedlom v tom smere, ze ma jedlo ukludnuje a je to pre mna ako droga. Lieky som na to nebrala ziadne, mam sa s tym vyrovnat sama, lenze ten problem nepozostava len v tom, ze myslim stale na jedlo, lebo to ani tak nie je,ked mam niekedy celodennu nahanacku po uradoch alebo lekaroch, nejem nic, napr. si dam az nieco vecer.. ale ked sa ucim do skoly, tak to by som jedla stale.. Vcera som mala zo seba aky-taky dobry pocit, no ale ten sa zmiatol v priebehu par minut... Moj najväcsi problem je ten, ze ja sa v noci zobudim a v polospanku, teda si neuvedomujem riadne, co robim, sa idem proste najest.. najhorsie je, ze ma vzdy pritiahne napr. take pecivo so sunkou, leob som na pecivo alergicka a hoci sa mu uplne nevyhybam, neviem preco, to telo si to v noci pyta.. Presne tak aj dnes v noci... zobudila som sa na to, ako si veselo papam roztek so syrom... Uz mam zasa po nalade,takto to nikam nedotiahnem. Neviem, ako sa odnaucit v noci jest, ale opakujem, ja nie som pri plnom vedomi.. Myslite si, ze mi chyba nejaky vitamin, nejaka latka a to telo si to takto pyta? co by som mala na to uzivat? som uz fakt nestastna...

Vercik a s tou 90 - dnovkou, ja som si tiez povedala, ze tak striktne by som to asi nedokazala drzat. Pre mna je najpodstatnejsie naucit sa presne, ako Ty pises - jest 5x denne a pit aspon 2l vody, to je moj velky problem a ked sa to naucim, bude to velky uspech a myslim, ze to pohne aj s vahou. Takze ja tu 90-dnovku beriem skor ako inspiraciu k jedlam :) aby som tak nejak striedala tie dni a napriklad v ten ovocny aj ked si dam trebars jedno jedlo na obed, inak budem papat ovocie a zeleninu, az mi to trosku napomoze k lepsiemu metabolizmu.. Co si myslite vy ostatni? napiste akekolvek postrehy k stravovaniu, dakujem

weronika

marleeen
áno, ovocie môžeš striedať každý deň, aké len chceš... veď aj tam ti to píše, a ja som tiež nie vždy dodržiavala aké ovocie presne na raňajky treba jesť...
Ja mám dnes hrozno na raňajky, a takú pizzu (cesto+pretlak+trochu kečupu+cesnak), aj keď sa to nezdá, je to pochúťka, veď som to už raz jedla... Len akosi nestíham variť si tie jedlá, vždy je to len tak LTT, keďže si varím vždy dopredu, aby som si to vzala do práce...
Ja som tu síce navrhla tú 90 dňovku, ale kto ju držať nechce, nemusí, stačí, ak bude chcieť naozaj schudnúť a môže sa k nám pridať. Všetky návrhy sa príjmajú. Veď naším cieľom je schudnúť do leta, takže nejde o to, akou dietou, hlavne, že sa nám to podarí, ale nech je to zdravé chudnutie... Takže, ak budete mať pocit, že tá 90 dňovka nie je pre vás, tak v pohode, aj vy tu zapisujte svoje jedálničky... :D Ja tú 90dň. držím už po 2. krát, a poviem vám, že to už nie je ono. Nebaví ma to takto, asi by som to skúsila ešte nejako inak. Takže aj nad tým dosť intenzívne premýšľam... Kedysi som sa stravovala ináč, a tiež som schudla... Ešte budem nad tým rozmýšľať. Proste klasika, jesť 5 x denne, maličké porcie, a viac menej suchá strava, alebo len niečo absolútne nenáročné na prípravu a veeeeľa pohybu... Ja som vždy bola radčej na suchú stravu, viac mi to chutí... no ešte uvidíme... :D

marleeen

ahojte ženy a dievčata :)) Tak mam za sebou akoze 1. den, ale hroza, snad sa polepsim.. Vercik, dakujem moc, ja som rada, ze pises, co si jedla, je to inspiracia. Ja som ale dnes nestihala a mali sme doma pecene masko, tak ja som si na ranajky dala 1 banan, lebo ja nie som zvyknuta ranajkovat, tak som to aj mala dost, do obeda som si dala druhy ako svacinu, obed som si nestihla zvlast varit, lebo som bola na cestach, tak som zjedla 1 velkeho pribinacika a vecer 1 maleho a snazim sa naucit sa pit aspon tie 2litre, lebo to je moj strasny problem :(( Cvicila som 30min na orbitreku.. ale aspon mam pocit,ze som sa ako tak rozhybala,aj ked viem, ze som dnes zjedla hrozne malo, ale ked je tak pekne, kedysi sa vobec nechce :( musim sa naucit aj tie vyvary, lebo na to ja vobec nie som :(( ach jaj. Zajtra idem rano rychlo navarit fazulovu polievku, ale robim taku smotanovu vybornu s udenym masom, no tak si mozem nechat zajst chut, ja si asi musim dat bez zahustenia smetanou a bez toho masa, vsak :((( Ale inak v poho a chcela som sa spytat, ci mozem jest uplne hocijake ovocie v ktorykolvek den, chcem to striedat - kiwi, pomarance, banany, prip.ananas, lebo jablka vobec nemusim :/ dakujem za postrehy, bude to pre mna tazky boj :(((( uz teraz slintam po sladkooooooooom...asi si vymyslim nejaky oblbovak, lebo takto by som to dlho veru nevydrzala..