Cumlik

Lea 02

Dajana jednoducho mu ho nedaj a hotovo, tiež som to tak urobila no vytrpeli sme si plaču asi 1 týžden a bolo po probléme.ˇKeď som neddávno jeden našla a ukázalasom ho malému povedal mi že ho nechce lebo je už veľký. Držím palce.

barusa

neviem kolko ma rokov moje dedi cumlik nemaly ale ked je uz trochu rozumna skus komunikovat a ze ju date dekemu zvieratku alebo odlozite pre druhe babetko ale nieco vymysliet ukazovat na ine deti aha ta alebo ten uz dudlik nema niecim ju zamestnat nedat dudlik a ked vydrzi treba ju pochvalit a nejakou sladkostou odmenit treba scitom mozno sa to podari drzim palce

ethel

ja som cumlík vyhodila,spláchla,...Nepomohla.Plakala dokým ho nedostala,ale raz ma pri jedle nahnevala-hodila jedlo o zem-tak som ticho vstala,chitila cumlík,pred jej očami, zobrava tie najväčšie nožnice a ostrihla som ho.Kričala-mami zbi ma ale dudku mi nechajjjjj.A keď večer plakala,odstihnutú dudku dostala do pusy.To ju držalo dva dni-vždy dostala odstrihnutú.ZABRALO!O tom zaspávaní,dodnes pri nej ležím keď zaspáva a rozprávam jej príbehy-11 rokov.

damaxy

nasa dcera dlho cumlikovala a odnaucili sme ju postupne.Ja som proti drastickym metodam.Mala 4 roky ked sa odnaucila a to bolo postupne.Nechala som jej ale cumlik pocmulat na chvilu a na chvilu pred spanim a potom mi ho vratila.Takto hocikedy prisla cez den ze prosi na chvilu a potom vratila mala istotu ze cumlik je.Ani uz neviem ako dlho to trvalo kym sa odnaucila ale bolo to bez trapenia