Co nejest v tehotenstve a preco?

Príspevok v téme: Co nejest v tehotenstve a preco?
mimi 77

Ahojte,
zacali sme pracovat na babatku, uzivame obaja asi mesiac babyplan vitaminy. citala som v nejakych clankoch o jedlach, ktore sa nemoze jest pocas tehotenstva. ako napr. niektore syry, ryby, a tak. ja tieto jedla milujem. teraz cez sviatky som si dopriala aj nejake to udene masko. mozete mi poradit, ake jedla sa nesmu jest a aj dovody preco nie?! dakujem!

ahoj123

kiklus,pedria: prečo ona nemôže mať iný názor na manželstvo? je úplne trápne ked tu niekto napíše svoj postoj,názor a niekto iný ho hned začne kritizovať a vnucovať tu svoje pocity a názory....každý sme iný to si treba uvedomiť....ja si tiež myslím že manželstvo je dobré len na pár oficialít,na nič iné...si pozri koľko párov sa rozvádza,a tiež to bola láska ako hrom..na práve ked som videla tie štatistiky,až mi zle bolo....vyhodíš peniaze na svadbu a potom rozvod....dnes už ked povieš že sa ideš vydať,tak sa ti ludia vysmeju,či si rozum potratila...ked je ona financne nezavisla,sebavedoma baba,naco jej dajaky papier? ano to je pravda ze ako priatel ti je nikym-oficialne,ked napr. v nemocnici ti nepovedia info o jeho stave,lebo je to cudzy clovek,a ked si manzelka ty si najblizsia,to je pravda...vsetko ma za aj proti,ale je kazdeho osobna vec ako si zariadi zivot....vy ste tu trapne ked tu osocujete inych ludi s inymi nazormi....haha,pekny den :)

matamata

usiko mam taky pocit, ze ty tak zastavas tu slobodu preto, lebo ti nic ine nezostava lebo tvoj manzel sobas nechce..tak sa tu teraz tvaris ze ho nechces ani ty aby si nevyzerala ako chuderka

pretoze az prilis to tu obhajujes..neverim ze jedna zena nechce sobas..
moj nazor, kludne sa uraz, je mi to jedno

kiklus

usiko a vieš, čo je ešte sranda? Že ty (a ostatné slobodné) ste vlastne zažili len ten jeden stav - slobodné... Takže to neviete porovnať. My vydaté sme väčšiou pred tým žili so svojimi partnermi, takže bez urážky, jediné to vieme porovnať. A je zaujímavé, že každá vydatá sem píše, že je to lepšie, alebo minimálne to určite nie je horšie, to je čo? A vy všetky slobodné sa všetky pekne bijete do pŕs, že takto je vám lepšie... ja sa pýtam, ako viete??? Keď ste to nezažili? (skúsenosti rodičov a kamarátov neberiem, každý vzťaj je iný a záleží na tých dvoch) Môj názor - keď sa vydáš, pridáš sa do "opačnej partie" ver mi. Píšeš aký máte krásny vzťah, tak to by si sa fakt nemala báť, že sa svadbou pokazí, to potom tomu vzťahu veľa nedávaš. Myslím, že za zamyslenie to stojí, či?

pedria

nepoznam cloveka, ktory by nechcel rodinu. Je to prirodzena ludska tuzba. A ked si myslis, ze budete rodina aj ked sa nevezmete, tak sa mylis, budete ty, dieta a nejaky cudzi chlap k tomu... A inac aj dietatu by ste mohli vmysliet nejake ine priezvisko, nech mate kazdy ine, aby to bolo pestre :))) a ani Boh nebude vediet kto je kto :)

kiklus

usiko: kým je to len tvoj priateľ, je pre teba cudzí človek (myslím v životne dôležitých situáciách), tak isto ako som pre teba ja. Tvoj najbližší človek je tvoja matka. Zosobášením sa z neho stáva najbližšia osoba v tvojom živote, úplne najbližšia... Z ničoho sa stane všetko. Ste RODINA, manžel a manželka. To sú len oficiálne výhody, o tých ostatných by to bolo na veeeľmi dlho.

ahoj123

usiko: úplne sa stotožňujem s tvojimi príspevkami,napísala si to perfektne...my sme tiež s priateľom veľmi cheli babatko,nad svadbou som ani len neuvažovala,síce ma požiadal o ruku,dal prstienok,ale svadbu som nechcela....dohodli sme sa,že ked to raz pride tak to pride...jasne ze silno veriace babky v dedine kde byva starka,sa nas vkuse vypytovali ze kedy bude svadba,ze to je hriech a podobne dristy....proste je ina doba,zeny su sebestačbejšie,rozvodovosť stúpa-až príliš,tak načo sa hrnúť do svadby? tiež sme sa vzali až ked mal malý dva roky...proste nám je spolu dobre,kúpili sme si byt,prerobili ho,tak sme sa aj vzali...citim sa trochu lepšie ako jeho manželka,to je pravda (ajked v nemocnici trebalo podpisovat dieta a to sa volalo inak ako ja :),to bolo tiež trocha nemile),ale ajtak si myslim ze manželstvo nieje také dôležité,dôležité je porozumenie a láska,a zabezpečiť dieťaťu zdravé prostredie,a na to nestačí len papier....

usiko

to just:

dakujem :-))

to pre usiko:

co sa rozculujes? zle skusenosti zo zivota? veru, veru, mala by si sa ist pomodlit, upokojis si dusu...aspon si myslim, ze by si si mohla upokojit dusu......inak sranda, ako sa dokazes odtrhnut z retaze a tliachat 5 cez 9......:-)))

...mrzi ma, ze z tvojich prispevkov citit nevrazivost nielen voci nevydatym mamickam majucich dietatko , ale aj voci muzom...za co ty muzov povazujes? vies, by si sa cudovala, ale su aj muzi, ktori dietatko chcu, chcu ho vychovavat a starat sa on, a cuduj sa svete, existuju aj vztahy, kde dvaja komunikuju a spolu sa dohodnu na tom, ze dietatko budu mat, aj ked este nie su manzelia.....cuduj sa svete, nie vsetci muzi su tu len na darcovstvo spermii, ale su aj taki, ktori tuzia po dietatku, a velmi...a ja mam stastie, ze takeho mam...mala by si is uvedomit, ze muzi nie su vsetci svine, ktore zenu opustia , aj ked mas mozno ine skusenosti......

.....inak, mna nerozculis, ja sa na tebe bavim.....co ine mozem robit, ked uz som tyaka stastna, ze?:-)))

just

preusiko: vypadni od pocitaca a chod sa pomodlit... nerozculuj tehotnu zenu (usiko). ty si neuvedomujes ake somariny taras? preco by mala partnera len zneuzit na spermie? staraj sa o seba a svojho manzela, rozvodovost stupa...

preusiko

To, ze tvoji rodicia boli len vypocitavci, ktori sa brali kvoli bytu neznamena, ze ini ludia sa neberu z lasky. Ked si taka sebestacna, mala si zabehnut do spermobanky, ale ocividne sa ti chce zit s muzom a prat mu ponozky a tu trepes, aka si len strasne nezavisla. Ty si mu zase na krk zavesila dieta a tipujem, ze budes od neho vyzadovat, aby sa onho tiez staral. To je teda pekny vyvoj - mat dieta s kazdym, kto sa ti pripletie do cesty... Uplne bezne a normalne to nie je. Neuvedomujes si, ze prezitok si ty sama - zbalila si si chlapa a chces od neho len spermie, kludne aj bez papiera, lebo ti uz vybuchuju bio hodiny.