KRV PRI STOLICI

Príspevok v téme: KRV PRI STOLICI
pabko1

Dobrý deň, už 4. mesiac mám problém s vyprázdňovaním.Na toaletnom papieri často badám krv, po stolici mám pocit nedostatočného vyprázdnenia, často svrbenie, nepríjemné pocity aj napriek nadmernej hygiene a užívaniu maste FACTU. Často pociťujem aj pulzovanie v oblasti konečníka a pri vetroch mám stopi stolice na spodnom prádle.Nakoľko mám 23 rokov a chcem žiť naplno, chcel by som sa poradiť.Z návštevy gastroenterológa mám obavy, najmä z kolonoskopie. Počul som, že je možné absolvovať toto vyšetrenie aj v anestéze.Prosím poraďte mi o čo môže ísť a kde by mi vedeli naozaj pomôcť.Ďakujem

farmaceutka

Spravne si napisal, ze ti poradia u gastroenterologa. Pekne chod a objednaj sa. Kolonoskopia nie je sice prijemne vysetrenie, ale prezijes to tak ako vsetci ostatni pacienti. Tvoj konecnik nebude prvy, ktory lekar uvidi. Dovtedy si mozes pomoct tym, ze budes uzivat dostatok vlakniny a probiotika, malo by to pomoct proti uniku stolice pri vetroch. Faktu mast potlaci krvacanie, ale problem neriesi. Daj si predpisat, alebo si kup tabletky Detralex na spevnenie cievnej steny. Ale definitine ti pomozu az u lekara.