Nechuť do jedla

Príspevok v téme: Nechuť do jedla
snehulienka

Mám 7 ročnú dcéru a už asi 5 rokov má problém poriadne sa najesť.Je schopná dostať do seba naozaj len malé porcie a aj to len sladké jedlá.Bojím sa, že namá dostatočnú výživu aj keď nebýva často chorá.Skúšali sme už všetko možné od vytamínov a čajíkov všetkéhp druhu až po lieky.

titika

Ako malé decko ťiež som veľmy málo jedla ,rodičia ma stále prinútili jezť zo silou a nenávidela som to.vždy som bola pritom zdravá ,vyrástla som a je všetko v poriadku už teraz ziem aj železo.Moja dcérka je taká istá ako som bola ja ,straštne málo zje ale nenúťim ju lebo viem že stoho vyrástie.A Peritol dáva chuť do jedla to je pravda ,len som spala od toho celý deň.

RNG

Mozno by jej pomohla detska vitaminovo-mineralova zmes vo forme cukrikov
Najdes na google.sk pod
doplnky,little buddies

wp

Ahoj Snehulienka,nema nahodou tvoja dcera HLISTY????to je typicke pre hlisty....Skus liek Pyrvinium---je to sirup,velmi dobry,dava sa v 2 davkach podla hmotnosti--druha davka sa po 2 tyzdnoch opakuje:)v lekarni ho kupis,stoji cca 82SK,ak aj hlisty nema moze ho uzivat preventivne.Ahoj

adaku

mám tojročného syna má pohyb,nevarím ťažké jedla robím len tie ktoré má rád aby sa najedol ale niekedy sa naozaj naje ale niekedy ho musím doslovne naháňať.Papáme ke´d pozerá z okna na autá na balkoné keď sa hrajú pri televízore ich obľúbený program a podobne .Dieťa nedonutíme ale musíme nájsť sposob ako im chutí.

ethel

ja by som aj tak vyhladal gastroenterológa ešte raz.To sa tvári ako zápal žalúdka.Alebo nervy.Aj si skúšala mu vôbec nič nedať jesť kým si sám nebude pýtať?

sestka

ahojte aj moj dva apol rocny syncek nechce papat,dost casto je chory a mava zahlienene hrdielko,potom mi aj to malo co spapa vyvracia.Teraz ma zapal priedusek a doktorka m predpisala Sumamed,ten mi nechce spapat vobec a ked tak ho vyvracia.Boli sme aj hospitalizovany na dehydrataciu a doteraz mu nic nezistili.Gastroendokrynologycka mu predpisala Peritol na chut do jedla,ale nepomaha to.Neviete mi poradit co mu zvysi ttosku apetit?Dakjem

msaj

ja mám 8ročnú dcéru a 9ročného syna, tiež sme mali s obidvomi problémy tohto druhu od malička, s dcérou som bola dokonca hospitalizovaná vo veku ani nie pol roka s anorexiou - úplne odmietanie jedla, do tých troch rokov som ich musela nutíť do jedla a tiež mali len tie svoje vytipované jedlá, ktoré boli stále dookola ale bola som rada, že som do nich niečo dostala, teraz ich už nenútim, sú dni keď mám pocit, že okrem dobošky nezjedli nič, ale sú úplne zdraví, chorí nebývajú, a keď som bola na odbere krvi v lete mali ukážkový krvný obraz, dcéra chodí 3x do týždňa na tanečné tréningy a to sa stane, že potom si dokonca sama vypýta jesť, syn už vidno, že dorastá, lebo občas zje obrie porcie, keď sa vyzlečú vidno všetky rebrá, ale myslím, že nejaké nútenie do jedla po tých troch štyroch rokoch nemá zmysel, lebo budú ešte viac odporovať, takže to asi príde vekom, a pokiaľ sú decká v pohode, nevidím dôvod ich nútiť do jedla keď nemajú chuť,

kaca

ja mam doma trojrocneho chlapceka a mame s nim problemy aby sa napapal od malicka. vobec mi nechce polievky zeleninove prezuvat musim pucit , donedavna ked som chcela aby mi nieco spapal tak sme mixovali. som z toho na prasky, lebo on pecivo nie, max nejaky jogurt parku , kasu a polievku a to je stale dookola a mam z toho uz nervy.Z ovocia mi maximalne spapa jabko a inac nic. vie mi niekdo poradit ako mu mam pomoct, ci treba nejake vitaminy kupit na podporu jedla?dakujem kacenka

petronela

Moja 7 rocna dcera mi tiez nezje hocico.Ma par jedal ktore sa opakuju stale dookola.nic nove ju neprinutim ochutnat.Pocula som ze to moze byt aj psychycky problem. Moze to byt pravda? Lebo ak to tak pojde dalej ,budem potrebovat psychologa ja.