DUPHASTAN VS ANTIKONCEPCIA

help

Jalen ze som na plet vyskusala uz toho vela a bojujem s tym velmi dlho uz. Aj antibiotika a pod. este som pocula o roacutane ale tych neziaducich ucinkov je tolko ze to uz by bolo hazardovanie s mojou pecenou a pod :D tak preto HAK tak neviem asi sa objednam na gynekologiu a poradim sa s nou :( no uvidi sa a dakujem za rady :))

kajka

v 15-tich je to s pleťou tak :( takže neviem, či nie je lepšie počkať s anikoncepciou či sa ti nezlepší pleť normálne - po puberte, ak by to trvalo dlho (do 17 -18) tak možno ti to odporučia, ale teraz je to normálne a neviem, či je vhodné len preto nasadiť HAK v takom veku. Asi je to ešte skoro, ja neviem ako to teraz chodí... na tú pleť sa skús opýtať kožnej na niečo iné, ale ako hovorím aj v tom ti poradí gynekológ. Teraz sú rôzne antikoncepcie, takže ak sa bojíš aby si kvôli tomu neriskovala budúce zdravie, tak to zatiaľ nechaj alebo sa poraď o nejakej šetrnej antikoncepcii, čo je hlavne na pleť (cyklus upraví každá) ak je to dobrý lekár, tak ti odporučí to čo je pre teba najlepšie.

help

Aha ale potrebujem odporucanie od koznej nie takze by som mala zajst tam anjprv...inak mam 15 rokov...myslis ze v takomto veku to bude mozne predpisat a nebude to riziko ?
lebo ja si s pletou uz neviem dat rady

kajka

antikoncepcia pomáha na pleť a aj na vlasy... teraz je už antikoncepcia šetrnejšia ako niekedy, ale keď ju chceš len na pleť (a na úpravu cyklu) tak neviem. Záleží to od druhu antikoncepcie aj od organizmu človeka. Lekári predpisujú antikoncepciu aj LEN na úpravu cyklu alebo LEN na zlepšenie pleti, takže asi to je OK. Kamoške predpísal anikoncepciu na úpravu cyklu nie na ochranu pred otehotnením. Musí to ale určiť lekár na základe vyšetrení, či je to vhodné. Aj keď ho chceš na pleť tak ho musí predpísať gynekológ. A vedľajšie účinky nie sú žiadne významné, je to individuálne, niekto má zníženú chuť na sex, niekto priberie, niekto zasa schudne... a niekomu sa len zlepší pleť vlasy... a po vysadení môže nastať nepravidelnosť cyklu, niekedy pribratie, hormonálna nepravidelnosť, ale to nemusí byť... ale porovnať anikoncepciu s Duphastonom z hľadiska výhod nevýhod a šertnosti to neviem. Lekár ti v tom určite poradí čo je vhodnejšie.

help

Ja som chcela si ist predpisat antikoncepciu u kozneho a potom treba ist za gynekologom to viem...len ze ci niesu antikoncepcie specialne urcene na tu plet...

a ake su vedljasie ucinky antikoncepcie ze si myslis ze duphastan je setrnejsi ?

kajka

určite skôr vymeniť, lebo podľa mňa nie je dôvod brať 2 prípravky na tú istú vec. Ale určite sa poraď s lekárom. On ti predpísal asi tú šetrnejšiu formu úpravy cyklu, ale ak mu povieš že by si chcela aj antikoncepciu, tak ti podľa mňa predpíše nejakú vhodnú pre teba a Duphaston nebudeš musieť užívať. Ale to je len môj názor. Lekár je kompetentný... tak sa ho opýtaj

help

Beriem ho na upravenie cyklu ako si spominala kedze mam nepravidelnu menstruaciu

Myslis zeby sa to dalo vymenit za antikoncepciu ?

kajka

a z akého dôvodu berieš duphaston? Väčšinou sa berie na úpravu cyklu, takže podľa mňa by si nemusela brať obidva... lebo aj antikoncepcia upravuje cyklus na pravidelny. Duphaston sa väčšinou berie ak chce žena otehotnieť, ale nie vždy. Takže napíš z akého dôvodu berieš Duphaston...