FRANCUZSTINA alebo NEMCINA

ovocnaa

ucila som sa frj, lebo nemcinu neznasam.. strasne nesympaticky jazyk pre mna,tvrdy.. ale je pravda ze francuzstina je velmi tazka, no krasna..na strednej som ju mala ako druhy jazyk preto o nejakom aktivnom ovladani sa neda povedat.Nebol cas kedze boli dolezitejsie predmety v ramci zamerania.Ale radim Francuzstinu

mmenoir

FRANINA

nemcinu som sa ucila v skole 10 rokov, neviem vobec nic...
franinu som sa ucila ka sukromnom kurze 10 mesiacov.

je to sice rozdiel, sukromna skola jazykova (ako kruzok po skole) a statna skola... ale nemcina sa mi vyslovene hnusi, cela jej gramatika, vyslovnost, slova, prizvuk, nenavidela som ju, hnus...

od septembra som vo francuzsku, vsade okolo mna lubozvucna francuzstina,milujem ju :)

a navyse, tcyh 10 rokov nemciny som sa neprestajne ucila garamatiku... dnes si uz ani nespomeniem ako sa vycasuje sloveso v pritomnom case...

takze tot moja rada:)

a keby si si nahodou vybrala tu franinu a potrebovala by si niekedy pomoc, staci len povedat :)

whee_ee

obidva jazyky sú náročné..ale poviem ti, veľa závisí od profesora.. ja sa učím francúžštinu tri roky, neviem v podstate nič, pretože profesorka to proste nevie naučiť a je hrozná.. takže všetci čo tam sme by sme komunikovať nevedeli..a prikloň sa k jazyku, ktorý ti je sympatickejší:)) podla mna su narocne oba.