Missed abortion - zotavovanie

Príspevok v téme: Missed abortion - zotavovanie
kukajda

ahojte, v 9 tt. mi zistili, že bábätku nebije srdiečko - missed ab., robili mi revíziu, dnes je tomu týždeň. Chcem sa opýtať, ak ste to zažili, ako dlho ste ešte špinili, resp. krvácali? U mňa to už 2 dni potom bolo len slabučké skoro žiadne, ale teraz akoby sa to spustilo viac. Každý deň viac špiním a dnes už normálne krvácam. Neviete, je to OK? Bojím sa, aby to nebolo zlé, neviem ako to má prebiehať a ešte ostávajú 3 dni do kontroly. Prosím napíšte ak niečo viete...

fooper

kukajda, v skutočnosti to lekári radia aj ženám po tzv. frakcionovanej kyretáži, ktorá sa robí z diagnostických dôvodov väčšinou vo vyššom veku, napr. keď žena zakrváca po menopauze. Je dosť ťažké predstaviť si, ako by mohlo nedodržanie sexuálnej zdržanlivosti uškodiť z hľadiska potenciálneho tehotenstva žene hlboko po klimaxe. Ide viac menej ako si povedala o prevenciu zápalu. Jeden nikdy nevie.

kukajda

fooper, ani ja sa nechcem naťahovať :) ja to beriem ako debatu... názory...
s tým sexom som to myslela fakt vážne že som to ešte nepočula! Mne povedal lekár, že na začiatku - prvé dni... ja sama som si povedala, že do 1. menštr. radšej nebudem sexovať - ale to bolo moje rozhodnutie, lebo som sa bála toho zápalu a komplikácií...

fooper

kukajda, vo všeobecnosti platí, že priebeh zotavovania maternice po potrate (a často aj po následnej revízii jej dutiny - kyretáži) sa podobá šestonedeliu po pôrode - vtedy sa sex neodporúča, aj keď bolo tehotenstvo a pôrod úplne fyziologické. Je zbytočné strašiť väčšou náchylnosťou vnútorných pohlavných orgánov ženy na zápal v tomto období, no zodpovedný lekár by to mal žene aspoň spomenúť, resp. odporučiť jej sexuálnu abstinenciu aspoň do prvej regulérnej menštruácie. Čo sa týka tých mesiacov čakania, nechcem ťa rozčuľovať poťahovaním sa o čísielka, nebolo to v mojom úmysle:), píšem len veci z praxe.

kukajda

fooper, tak o tej sexuálnej abstinencii som ešte nepočula... mne neodporúčal sex prvé dni po potrate... ale toto som ešte fakt nepočula...
keď nemám žiadne komplikácie a nabehol mi úplne normálny cyklus bez problémov a beriem nejaké tie vitamíny, nevidím v tom žiadny problém...

kukajda

tak teraz nepôjem za 10 lekármi, nech mi povedia svoj názor... atiež povedia len názor, nepoznajú moje telo (čo ten môj aspoň trochu pozná)... preto si tu píšeme, čo ktorej povedal a zisťujeme, že to je o názore lekára. Je to proste od 2 do 6 mes. a každá si môžme vybrať podľa seba... každá ako sa cíti a s ktorým názorom sa stotožňuje...

fooper

kukajda hmm, to beriem:). Aj mne osobne sa zdá pol roka veľa, na druhej strane môže mať táto dlhá doba zmysel v prípade, ak sa v súvislosti s potratom, prípadne zákrokom po ňom vyskytli nejaké komplikácie, ak žena prekonala takýchto potratov viac atď. Všeobecne sa odporúčajú tri mesiace, čiže tri úplné menštruácie, aby sa zregenerovala sliznica maternice. To by malo byť spojené aj so sexuálnou abstinenciou, no to je doosť ťažké:(, :). Prajem všetko dobré:)

winki

tak to nemozes brat takto vseobecne...kazda zena potratila z inych pricin a kazda ma iny organizmus. ale tak nikdy neni naskodu zajst aj za inymi doktormi.

kukajda

fooper, áno myslela som to tak že niekedy len ďalšie otehotenie pomôže po psychickej stránke k pohode a OK stavu.
Ja som už pred tým písala, že jeden lekár povedal, že po fyzickej stránke je to po 1. menštr. v poriadku (keď nie sú zistené komplikácie) ostaný čas ide o psychickú stránku, aby bola žena v poriadku... takže je to fakt diskutabilné. Mne povedal, že po fyz. stránke som v poriadku, a keď sa na to cítim tak po 2. -3. menštr. sa môžme pokúšať... a ja sa na to teda cítim :) pol roka čakať by ma ubilo a utrápilo.

sralka

dobre a keď jeden povie pol roka a jeden 2-3 mesiace? Čo je správne??? Skús sa nad tým zamyslieť... to čo ti povedal ten tvoj? a keby si mala iného???

winki

kamaratka potratila prve babo pripravovala sa nan 2roky....potom ztoho sice bola smutna ale zobrala to v pohode a viem ze keby mohla otehotnela by hned o tyzden ale lekar jej povedal ze musi pol roka pockat...aby sa to nezopakovala takze myslim ze to ma zmysel vydrzat