Seborea

nerte

Caute. Myslim si, podla vlastnej diagnozy, ze mam tiez seboreu. Mam nejake problemy s travenim + cervene flaky a sucha pokozka na cele, pod ocami a aj na spankoch. Mam 23 rokov a uz to mam striedavo dobre 2 roky, niekedy je to zle, niekedy v pohode.

Nechcel som prilis ist cestou "zakryvania" - teda davanie si nejakej masticky alebo tak. Chcem ist k jadru problemu - teda ako som sa docital na internete - k strave. Dokonca som si uz aj robil ocistne dni aby som vylucil, ktore jedla to sposobuju - mal som podozrenie na mliecne vyrobky, cokolada, duzinate ovocie + dzusy a milion dalsich veci...

Ked som bol minuly rok v Chorvatsku, konecne mi aspon jeden tyzden nic nebolo. Cital som ale, ze to mohlo byt sposobene morskou vodou.

Dakujem za radu, ze moze ist vseobecne o mastne, pikantne a sladke jedla. Skusim to (i ked neviem co budem potom jest). Ked tak pozeram Wikipediu, je tam pisane, ze priciny tejto choroby su stale nezname. Hmm. Asi ale skusim aj tie ostatne veci, napr. Head & Shoulders...

Otazka - da sa z toho vobec vyliecit uplne alebo to teraz budem mat do konca zivota a budem len zakryvat priznaky? Nechapem...

Chcem sa ale este opytat - ake priznaky ma ta choroba, ked ludia nemozu jest chlieb a tie veci a mozu len bezlepkove? Mama ma uz podozrenie, ci nejde aj o toto.

Dakujem za reakcie.

farmaceutka

Pod nosom? Myslis v tych ryhach, ktore smeruju ku kutikom ust? To by mohla byt perioralna dermatitida a na tu sa pouziva krem Rozex, ale je na predpis, pripadne v lekarni pripraveny roztok s Entizolom. Podla mna to seborea nebude, ked ti nic z toho nepomohlo, to by si zaznamenala aspon malicky uspech. Skus to vysadit a pouzivat uplne neutralny hypoalergenny krem na tie fliacky, v lekarni ti poradia, moze byt Cetaphil, Physiogel, Avene, moznosti je vela. A ak by sa ti podarilo zohnat ten roztok alebo Rozex (Rozex je drahsi), ale treba sa tam zmierit s dlhsim casom, kym zaberie. Samozrejme to je len moj tip-ta perioralna dermatitida, kedze nemam moznost to vidiet a navyse mnohe tie flaky dost tazko od seba rozoznat..

micuška

od kožnej mám nález- dermatitis seborrhoica (dúfam správne) ale inak mám iba pod nosom červené fľaky nie sú mastné ani úplne suché , skor také akoby malinké pieskové zrniečka

farmaceutka

micuska, a mas isto seboreu? Mas sklony k masteniu pokozky a vlasov, alebo vylucne k tvorbe cervenych flakov? Pretoze ak ti to ani troska nepomohlo, asi to bude nieco ine. Tie supinky su skor mastne, alebo len suche, akoby prachove?

micuška

farmaceutka a po koľkých dňoch sa ti to zlepšilo? lebo ja som si kúpila ten jarischov roztok, používam ho už piaty deň aj si to umývam tým sebiproxom ako si to písala , obmedzujem aj sladké aj pikantné a dávam si na to canesten krém, to je antimykotikum a zdá sa mi, že sa mi to ešte viac zhoršilo , mám to oveľa viac červené

house

Pomaha aj dieta , ale co je pri tejto chorobe podla mojej skusenosti dolezite
nezanedbat, nezanedbat a este raz nezanedbat, lebo potom sa Vam to vypomsti dlhsim a dhlsim liecenim.
Totiz, ak sa premnozia na kozi parazity, ktore to sposobuju vznika zacervenanie,
je to boj s mikroorganizmami, na ktore
nie sme my a ostatni chori imunni.

farmaceutka

Pouzivat treba antimykoticke pripravky, trebars Nizoral sampon (nechat napenene posobit a potom zmyt), Sebiprox, Micetal, v lekarni najdes celu spustu. Okrem toho nasadit probiotika, dietu s nizkym obsahom sacharidov, v tazkych pripadoch sa uzivaju antimykotika v tabletkach. Pomaha aj Jarischov roztok na obklady 3xdenne 15 minut a udajne aj oplachovanie sodou bikarbonou. Pozor na stravu-vyhybat sa hlavne sladkostiam a vyprazanym jedlam s vysokym obsahom tukov, pikantnym jedlam. Niekedy sa pouziva aj v lekarni robeny tekuty puder so sirou, pokial su prejavy iba na tvari, zvykne dobre zaberat.

house

Neviem co ste pouzivali, ale mne na cervene fleky hlavne okolo nosa pomaha
Jarisch z lekarne, treba natierat aspon 3-4 krat denne kym nezbledne.Ako prevencia a aj ucinna liecba je pouzivanie samponu HEAD & SHOULDERS na
vlasy aj na tvar a nechat posobit aspon
5 minut, robte to aj bez umyvania hlavy
na tvari ucinok je zaruceny.