Tehotna, 2.trim, masivne streptokok v posve?

Príspevok v téme: Tehotna, 2.trim, masivne streptokok v posve?
lindda

Dobry den, mozete mi poradit, ale dost akutne by som potrebovala odpoved od niekoho .
Robili mi prvy krat v tehotenstve teraz-v 26 tyzdni kultivaciu a prave som sa telef. dozvedela vysledok od sestricky ze mam v posve Masivne nejaky STREPTOKOK agalaxis? ci tak nejak.
Robili mi kultivaciu prvy krat lebo sa mi skracuje krcok-mam dost skrateny od posledneho merania a tiez zvysene CRP som mala v krvi-ale aj som stale chora-respiracne infekty.
pred tehotenstvom mi na kultivaciach u gynekologa nikdy nic take nevyslo no a ani v predchadzajucom tehotenstve nie, tak preco ho mam teraz?asi ho tam mam uz dlho len som o tom nevedela-mozno i od zac. tehotnosti, neviem, ale necitim ziadne problemy-palenie, svrbenie, bolesti. Vytok len biely-vraj tehotensky uz velmi dlho mam no a ten skracujuci sa krcok.
Teraz sa bojim, ci to cez ten krcok sa moze ci nemoze dostat k babatku?pripadne vyvolat predcasny porod?alebo nieco.neviem co to este moze sposobit/no a dodrziavam prisnu hygienu a ani nikam na plavaren nechodim,jedine na pravidelne vysetrenia ku gynekologovi,tak neviem ako sa tam dostal?/
Prosim vas odpovedzte mi. Aj co mam robit, lebo ze vraj sa to preliecuje az pred porodom. lenze ja mam obavy o babatko hlavne. som este len v 2. trimestri. Dakujem pekne za rychle odpovede

lindda

RNG,
Fooper,
Ivka,
dakujem Vam. takze zatial pouzivam ten floragyn cipky ale aj aloe vera gelik priesvitny-ale len po sprchovani si nim nakremujem,lebo neviem ako to pouzit.
fooper, kupila som si i canesten cipok a ked doberiem floragyn cipky tak si ho dam, ale zatial mam mast canesten a na noc si ju zvyknem pouzit pred spanim na potretie-len to asi moc nepomoze?
NO A okrem toho mam uz aj vysledok vyteru z hrdla a nosa a aj tam mam Alfahemolyticke STREPTOKOKY!nejaku neiseseriu a hemofilus parainfluenzu...neviete, ma to nejaky suvis? com s tym, je to nebezpecne?
jaj a okrem toho este pijem kazdy den aloe vera a tiez denne 1 tabletu probiotik, vit. C a zinok. Okrem teda multivitaminoveho doplnku pre tehotne, a este ac.folikum od gynekologa.
takze tak
dufam ze to vsetko mozem
a do nosa striekam vincentku i sterimar,obcas aloe First s propolisom...

RNG

lindda, velka vacsina , a teda aj menovane, sa daju pouzivat aj v tehotenstve, lebo neskodia ani matke, ani plodu.
Upozornenie , ze su nie odporucene pre deti do 18 rokov a tehotne zeny je vynutene v USA nasim "velkym straznym psom" federalnou agenciou FDA.
Vynimky su len doplnky, ktore menia hormonalne hladiny, s tymi by som v tehotenstve "neexperimentoval" pre istotu.

fooper

lindda, čo sa týka toho Canestenu, uff, dúfam, že obstojím v tejto diskusii založenej na tak silne prírodnej báze:)))))). Čiže: ak sa mám potichučky priznať, pracujem na oddelení rizikovej gravidity v pozícii sestra a aj keď nie som pani MUDr., poznám liečbu, ktorú pacientkam podávame. Canesten obsahuje ako hlavnú zložku klotrimazol a ten je bezpečným liekom na kvasinkové zápaly pošvy. Zvykneme ho podávať aj pacientkám s pokročilým vyginálnym nálezom, je to liek overený dlhodobou praxou, asi tak ako Paralen:)). Informácie o tomto lieku si môžeš pozrieť aj na internetovej adrese www.nobelplus.sk, aj naši lekári z času na čas používajú túto stránku, ak si potrebujú overiť čo dať a čo nedať tehotnej maminke. Držím ti palce, bude to ok:)!!

Ivka 1

Lindda s canestenom by som to neriskovala.Je to chemia. Skus ist prirodnou cestou,ktora babatku nemoze uskodit. Ten aloe gelik /nie gel na pitie/co som Ti uz spominala je na cisto prirodnej baze a bez akejkolvek chemie.Obnovuje mikrofloru v posve a mozes ho kombinovat aj s floragynom.Zaroven sa Ti bude preliecovat aj krcok maternice.

lindda

RNG,
to aloe vera pijem pravidelne uz rok, probiotika uzivam-rozne, teraz dophilus a pridala som swiss lactobacyly. myslis ze sa to v tehotenstve moze uzivat aj denne? teda aspon v mojom pripade.
A co sa tych ostatnych veci tyka-colostrum, betaglukany, olivove extrakty z listov, GSE a co si poradil-to vsetko sa moze aj v tehotenstve?/teda koli babatku myslim/
dakujem

lindda

fooper
dakujem za podrobne vysvetlenie-aj s tym krckom, zda sa ze sa vyznas :)
co sa tych opatreni tyka/napr. sex :) tak to nehrozi uz dobre dlho ani ine veci kde by som mohla nieco dolu nachytat, takze preto som sa cudovala,ze som ho tam nemala a zrazu je tam napriek vsetkym mojim opatreniam ze z coho ho tam mam tak masivne premnozeneho :)
to na vysvetlenie
a este sa chcem opytat na tu lokalnu liecbu mi jedna znama lekarka poradila canesten 500mg cipok jednorazovo do posvy na noc vlozit a po 2 tyzdnoch dat zopakovat kultivaciu. tak teraz neviem-som na pochybach dat-ci nedat, este tu vag. tabletu nemam,ale ze vraj sa moze v 2.a 3. trim a je to nielen na candidu,ale aj bakterie/ze to ma aj nejaku zlozku ako biseptol/ a aj na obnovu lactobacylov-tak mi vysvetlila.
mozno by som to teda mohla vyskusat, co myslis?ja le mam strach ztoho, ze je to udajne chemoterapeutikum-i ked jednorazove a lokalne,ale i tak sa bojim, ci to nema nejaky negativny dopad pre babatko-teda ci sa tie chemikalie a tie latky k nemu nedostanu?poradis, vysvetlis? dakujem

RNG

su rozne prirodne antimikrobialne latky, ktore su ucinne na strep. agalactiae,
napr roztok GSE na pitie aj vyplachy, extrakt z olivovych listov a ine,
tiez collostrum a najma betaglukany, ktore zvysuju imunitu stimulaciou vytvarania a aktivity bielych krviniek.
Samozrejme prispievaju aj rozne prirodne latky-jedla ako aloe vera, pripadne aj vcelie produkty.
Treba si ale uvedomit, ze az 70% protilatok v nasom tele vyrabaju rozne probiotika v crevach, preto je tieto treba v co najsirsom vybere kultur nasadit a ine kultury v crevach potlacit.
Dobre probioticke doplnky obsahuju az 15 roznych kultur a to v miliardach z kazdej.

fooper

K úplnému "neužívaniu" antibiotík sa staviam trošku konzervatívnejšie ako Ivka 1, lebo si myslím, že aj v tomto prípade existuje niečo ako priority, no nechcem sa hádať, to ja nerada:(. Ale! teraz to podstatnejšie. lindda, čo sa týka toho streptokoka, netráp sa tým. Každej tehotnej mamine sa robí špeciálna kultivácia práve naň a keď je výsledok pozitívny, postup je taký, aký ti bol vysvetlený po telefóne,jednoducho ti v prvej dobe pôrodnej - vtedy, keď sa budeš ešte len pred pôrodom otvárať podá do žilky infúzia s penicilínom, teda pokiaľ nie si alergická:). Je to prevencia toho, aby sa bábo prechádzajúce pôrodnými cestami nakazilo touto baktériou(presne Steptococcus agalactiae), chráni to najmä jeho očká a pľúcka. Takže kvôli tomu nálezu sa zbytočne netráp, do tehotenskej knižky ti poznačia HSB pozit. a azda ti počas tehotenstva pán MUDr. zopakuje kultiváciu, či sa tam dole neusídlilo aj čosi iné. Ten Floragyn v pohode vyber, každý večer tesne pred spaním 1 tabletku. Čo sa týka toho gelu, tým si nie som až taká istá. Ak je to bezpečné pre bábo a samozrejme na aplikáciu do pošvy, ok, ale určite by som si neaplikovala všetky veci naraz, najmä ten Floragyn by mal ísť samostatne, nech to dobre zapôsobí:). A čo sa týka tej otázky o skracovaní krčku... lindda, neviem v ktorom týždni tehotenstva presne si, no čím je bábo väčšie, tým je aj maternica nútená viac rásť a všetky tie sily, čo pri tomto raste pôsobia sa sústreďujú práve na krčok, tam je ich vektor pôsobenia. No a ak je krčok trošku náchylnejší na skracovanie, môže sa stať, že sa začne skracovať a otvárať. Preto treba poctivo navštevovať gynekológa, aby dal pozor a dodržiavať jeho pokyny najmä ohľadom šetriaceho režimu, sexu a tak:))). Skrátený krčok sa už nevie vrátiť späť, dá sa maximálne udržať tak ako je, aby sa to viac nekazilo. Hospitalizáciou ťa radšej strašiť nebudem, nech sa nič také nestane, klop klop na drevo:).

lindda

dakujem Vam. tak som konzultovala po telefone,ze mam citlivost na penicilin,ale ze to sa picha infuzia tesne pred porodom a ze teda taky nalez byva u niektorych tehotnych,ale nie az tak-teda ako mam ja-MASIVNE. nechapem to, preco a odkial,lebo to mam prvykrat v zivote a tosi fakt davam pozor. to tam mam z choroby-teda ze som furtnachladena a nepreliecena,skoro stale pocas tehotnosti?
no a tie lactobacily v cipkoch/floragyn /ze mam vkladat.
Aloe mam aj gel-nie masticku,ale take priesvitne,to mozem pouzivat ako do posvy? a kupila som si lactacyd na intimnu hygienu,i ked doteraz som sa sprchovala len cistou vodou.
ale stale som len v 2. trimestri,tak dufam,ze to nevadi babatku,ze toho streptokoka tam mam mozno uz aj polroka.
A ked sa ten krcok zacne otvarat???neprejde to? lebo zatial sa len skracuje-teda dufam ze este nieje otvoreny-len s tym mam prpblem-preto tolke obavy.
Dakujem