Aky vek podla vas je uz vhodny na prvy sex?

kuki

Podla mna nie je dovod sa s tym niekam ponahlat.Baby co mate este 16..vaše telo ešte nie je dostatočne vyvinuté či už telesne ale ani psychicky, ešte nie ste pripravené. Prvýkrát by to malo byt s niekym koho milujete a kto miluje vas. a to len vo vážnom pevnom vzťahu, kedy viete, že chalan vas ľubi a nechce vas len na sex.ja som mala 20 a vobec to neľutujem.o nič som neprišla.a mam vztah už 4 roky a je to fajn

moniqa87

mne sa zda v pohode okolo 18... ale 16... to je strasne malo, kazdy 16 rocny si mysli, aky je uz dospely, ale za 5 rokov zisti, ze bol estelen decko

limetka335

ak to máš spraviť len preto, aby si si ho udržala tak to nerob.. môžeš to neskôr ľutovať... ja mam 18 a so sexom som začala v 16.. ale chcela som to sama.. mala som priateľa dva roky a s ním nebolo nič.. necítila som sa na to.. potom som sa zamilovala do iného a s ním som to chcela po dvoch mesiacoch chodenia:) sme spolu dodnes...

silvi02

Pytam sa,lebo aj ja si myslim ze tak v poho je to od 17,18... ale ja mam zatim len 16 a narodky az v zime... mam vsak priatela (19) ktory ma nahovara... psychicky aj fyzicky sa uz aj citim, len po tej moralnej stranke viem, ze predsa by som este mala pockat... ale zase, bojim ze ho stratim :/

!!!

kiki na nie je to staromódny názor, podľa mňa nie je dôvod na to začínať neskôr. Psychicky je žena zrelá asi v tomto veku. Možno už aj od tých 18, ale skôr určite nie. Dnešné dievčatá si myslia, asi že čím skôr tým lepšie a je pre nich hanba byť v 18 panna. Uvedomnte si že o nič neprichádzate, sexu budete mať dosť celý život, preto nie je dôvod začínať tak skoro, len preto aby ste boli "in" aj keď nie ste pomaly ani fzicky vyspelé...

kiki na

ja by som povedala, ze len vtedy ked je už človek vyspelí nielen fyzicky ale aj psychicky, aby si ho mohol skutočne vychutnať... a to neznamená po 18... keď má člocek 18 neznamená to hneď že je už skutočne dospelý.... tajže podľa mňa okolo tej 20.... ale to je len môj staromódny názor:D