mladost, najkrajsie roky zivota....suhlasite,??ak hej preco?

zlomena mladost

presne ako napisala shakti, bola som naviazana a upreta na tu jednu jedinu moznost ktoru som mala, davala som tomu vsetko, a teraz som ju stratila (vlastnm pricinenim ale kvoli nemu) a teraz neviem kam z konopi ... mam pocit ze druha moznost nepride...

zlomena mladost

mam 21 som mlada trapim sa pre lasku, mam pocit ze som stratila zmysel zivota- teraz neviem co mam robit, trapim sa, utapam v ziali, je mi hrozne.. toto maju byt tie starosti mladosti? preco to je take kruté. stratila som ho...:((

kukuricka

a este ssa treba riadit takou myslienkou, ze davanim clovek vlastne dostava....aspon z mojich skusenosti to je take, lepsie sa je premoct,i ked nie vzdy je to take lahke...

kukuricka

hmm a aj preto ze clovek ma taku vlastnost ze snazi na zle zabudnut a vynara si hlavne to mile pekne a blaznive...ale je pravda ze clovek este len nadobuda zodpovednost a tak je mu este vela veci prepacenych....inak mam 19, takze mozno budem mat na to iny pohlad za par rokov:DD

SHAKTI

ďakujem, som rada, že sa vám moje slová páčili a že si ich niekto všimol, pouvažoval nad nimi. Snáď som aspoň jedinému človeku pomohla sa aspoň na chvíľku zamyslieť nad zmyslom života a nad svojím životom. Trápi ma, koľko ľudí, mladých ľudí, chce páchať samovraždy lebo nevedia ako žiť a o čom život je. Život je naozaj kratučký a žiť je krásne, žiť je úplne jednoduché. Nebojte sa žiť- spoznávať. Žiť by sme mali tak, aby sme keď umrieme a obzrieme sa spať na svoj život, nič čo sme urobili alebo neurobili, neľutovali.
Žite a budte šťastní, to si želám.

jajka001_

lebo mas kopec planov a iluzie, slobodu, kopec casu, vsetci tvoji kamosi maju kopec casu, riesite svoje problemiky, lasku, vztahy :)) a netusis, co vsetko mas, to zistis az ked o to prides....ked pride dospelost a musis sa starat sam o seba, o ucty, zarabat....zistis ze sny sa neplnia na pockanie....zrazu nemas cas...za mladi su najvacsie problemy laska, priatelia...a su to krasne problemy :) ked dospejes, je to uz len stereotyp, praca, vybavovacky, pevne vztahy...ziadne zdrhanie zo skoly, fajcenie za rohom, nocne vylety a ulety :) snazis sa tvarit zodpovedne a dospelo...romanticke noci, neopatovana laska....ale mne sa tiez paci zivot ktory mam teraz, samostatna, sebestacna....len tie ulety mi chybaju a zavidim mladym tu naivitu a guraz, s ktorou sa vrhaju do vsetkeho :) ja moje sny pomaly stracam

SHAKTI

Mladosť rovná sa ilúzia o živote, ilúzia o ľuďoch, ilúzia o mužoch...Mladosť je ilúzia o všetkom a ilúzia patrí do mladosti. Mám už skoro 29 a ilúzie skoro žiadne :-) Keď ste mladí, máte pocit, že svet patrí vám, že svet, muži vám ležia pri nohách. Máte pocit, že všetko na vás čaká, že na vás všetko počká, že na všetko máte dostatok času...Keď vyrastiete zistíte, že to tak nie je. Či ste mladý alebo starý, žiť treba tak akoby zajtrajšok nemal nastať, pretože to je život a potom bude nie iba mladosť ale aj staroba pre vás tými najkrajšími rokmi života :-) Nemať ilúziu, snívať ale pozerať na svet a ľudí reálnymi očami, neupierať sa iba na jednu možnosť, mať minimálne dve možnosti a potom vás strata jednej, alebo jedného človeka, priateľa či partnera, nezaskočí a hlavne nezlomí. Pretože ak máte iba jednu možnosť, keď ju stratíte, máte pocit, že už nemáte nič, že váš život skončil. Život je jedna veľká záhada, neodsudzujte ľudí preto, ako žijú, každý žije ako vie, alebo sa aspoň pokúša žiť ako najlepšie vie. To, že vy máte na život iný systém, neznamená, že je správny :-) žiť sa učíme celý život, život je o spoznávaní života. Mladosť sú preto najkrajšie roky života, alebo sa to aspoň hovorí, pretože práve v mladosti spoznávame život, ľudí, cestujeme a keď dospejeme a stratíme ilúzie, cítime sa unavení životom, máme pocit, že sme nič nedosiahli, ale áno dosiahli- Koľkokrát sme milovali? Koľkokrát ste niekomu venovali úsmev, či pekné slovo? Koľko miest ste spoznali? Koľko bláznivých vecí ste zažili? Poznám ľudí, ktorí začali skutočne žiť až v starobe a pre nich bola práve staroba najkrajšími rokmi života. Platí- aké si to urobíš také to máš :-)