individualna osobna prax

Príspevok v téme: individualna osobna prax
klarika

ahojte, ja viem že sa to tu asi nehodí ale ak viete,tak mi skuste poradiť. manžela, ako živnostníka požiadal sused 17r. či može u neho absolvovať prax.okrem potvrdenia pre školu, potrebuje to manžel niekde nahlasiť?, alebo je to len tak že ho bude brať na niekoľko hodín denne do prace?vraj možu pracovať 4-6 hodín denne. bez naroku na mzdu...je to dobrovoľné...

klarika

ved ani susedovie chalan nebude chodiť makať....včera som s ním rozpravala a chalanisko sa teší na 2 týždne voľna. len som si nebola ista ako je to ohľadom papierovania. dievčata ste zlaté...pomohli ste mi...

Luulii

Nie, nepotrebuje to hlasit nikde, ani neplati ziadne odvody ani nic take.
Len podpise zmluvu so skolou, ktoru by mu mal praktikant doniest a potom sa dohodnu na case a podmienkach.
Zvycajne sa to robi tak, ze praktikant ma papier, dochadzku na prax a tam mu bude davat Tvoj manzel peciatky s casom a datumom.
Co ja viem, tak vacsina si len ide pre peciatku rano a potom ide domov.

avonka

ja som praxovala na okr.urade.. nemyslim ze sa to niekde hlasi, ide len o to, aby ten ziak mal potvrdenie ze tam cosi robil.. vela spoluziacok takto bolo doma a iba si to dali potvrdit... ved kedze nic nam neplatili, tak ani nemali to preco hlasit..

zjuzjika

ja som mala individualnu prax u kamaratky, byvalej spoluziacky, ona je tiez zivnostnicka, priniesla osm jej iba papier, potvrdila mi ho a bolo ...ani som k nej nehcodila a skole to stacilo...