potrav. intolerancia

Príspevok v téme: potrav. intolerancia
wikush

Ako mam zistit, ci som na podozrivu potravinu [oriesky v mojom pripade] intolerantna? kedze bezne alergicke testy neznasanlivost neodhalia? a ci ich dofrasa nie je viac tych potravin, ktore ma vedia takto potrapit.. su na to specialne metody? ma niekto skusenost? lepok, mlieko, cokolvek co nemozete.. poradte prosim, ako vam to diagnostikovali.. ja nie velmo rada doktorov, preto sa pytam, ci sa vobec oplati behat hore dole po vysetreniach..

mariaj

WIKUSH,mam nieco take ako potravinovu intoleranciu.Testy na alergiu nic neukazali.Boli to len kozne testy,podla mna to chcelo viac vysetreni.Mne sa to prejavuje tym sposobom,ze mnoho potravin/napr.surovu zeleninu a ovocie,bylinne caje i koreniny,semienka,oriesky i lieky,kde spadaju aj injekcie a obklady,cktore vlastne nejdu traviacim traktom,atd.-prosto vela potravin/,mi sposobuje priserne priznaky ako su obrovske krce v traviacom trakte ,unava ,bolesti hlavy,bolesti kosti,nemozem az dychat normalne,len plytko,jazyk sa mi pletie ako opitej,zvraciam,znizuje sa mi tlak,atd.,prosto som ako natrovena.Mne sa toto deje po opakovanom poziti uvedenych potravin.T o je nie na prvy krat.Takze ja napr.dnes zjem surove jablko,dam si ho mozno aj zajtra,ale potom uz zacinam pocitovat niektore priznaky,ktore sa zhorsuju,keby som v jedeni pokracovala.Musim mat prestavky.Takze ak budem jest teraz 1-2 jablka za sebou/ako kedy,niekedy 3-4, uz to poznam/,tak si musim nechat niekolko dni prestavku,tak 5-6 dni.Prosto potraviny stale striedam.Aj tak sa citim dost zle.Zaujimala som sa tiez o tu metodu,o ktorej pises.Ale robit si to asi zatial nedam,lebo o tom viem zatial velmi malo.Momentalne mam pocit,ze viem ,co mi tie potraviny robia,a co mam robit.Zaujimala som sa o liecbu.Ta vsak nie je ziadna.Potraviny len vylucit.Napis ake mas priznaky.

wikush

dalsi test sa robi na 123 potravin z pramienku vlasov a stoji 48 libier, nebol by z krvi ucinnejsi? alebo to je jedno? mate skusenost? please

wikush

na UK food intolerance stranke robia na to testy - Enzyme-linked Immunosorbent Assay (Elisa IgG) blood test.. predpokladam ze tu su s technologiou o cosi popredu nez na Slovensku, ale zas si za to pytaju 149 libier za testovanie 131 potravin {vsetky su menovane}.. toto som hladaaalaaa, ale 149 libier sa mi zda vela dat za testy, o ktorych viem tak malo.. podstupil niekto nejake testy na Slovensku? na intoleranciu?

wikush

dobra stranka, dakujem.. presne som sa v nej nasla.. tiez potvrdzuje to, co som si myslela o lekarstve, takze som znova odkazana sama na seba