Rakovina lymfatickych uzlin

Príspevok v téme: Rakovina lymfatickych uzlin
ironman

chcel by som sa opytat ake su najcastejsie priznaky rakoviny lymfatickych uzlin resp. ci existuju aj ine, nie tak nebezpecne choroby prejavujuce sa podobnymi priznakmi? ak niekto vie a chce moze mi o tom napisat viac, budem velmi vdacny. pozeral som si to uz na roznych strankach ale nebolo to napisane dost jednoznacne. moj brat uz takmer dva tyzdne lezi v nemocnici so vsetkymi priznakmi o ktorych som cital v suvislosti s rakovinou lymfatickych uzlin a vyzera to tak ze sa tejto diagnozy obavaju aj lekari, aj ked nechcu povedat nic blizsie. momentalne cakame na vysledok a dost sa cela rodina obavame....

an24

ja mam z KO uz druhy raz abnormal erytrocyty, hmotnost hb v nich a tusim neutrofily, predtym raz som mala aj eozinofily... znamena to nieco zle?

marulka

sedimentácia je vyšetrenie,ktorým sa preukazuje,že v tele prebieha zapalove ochorenie.Zvyšena sediment.môže byť pri množštve ochorení,chrípke,angíne,zapale klbov.......Chuatikaaa,uzliny sa pri nádorovom ochorení iba rastu,nikdy nie naopak.a pokial maš v poriadku krvný obraz,tak sa nemaš čoho obavať.Krvný obraz je hlavným ukazovateľom pri takýchto ochoreniach.

martin_D86

Odpoveď pre Chuantiku :
Ja nie som lekár ale myslím, že z krvi sa prvotné podozrenie na rakovinu lymfatických uzlín vyvodzuje zo sedimentácie, ale ak je tu nejaký lekár a povedal som zle, nech ma opraví.

Chuantikaaa

Ja mam pocit,ze mam stale zvacsene uzliny na krku. Roky, niekedy viac, niekedy menej a bolia. Obvas sa mi aj v slabinach teda na panve a tie bolia. Nedavno som bola u lekara na preventivnej prehliadke, bral mi krv len tak na preventicnu prehliadku (klasicky krvy obraz) a keby sa nieco dialo v mojom tele, napriklad rakovina lymf. uzlin alebo proste hocico , on by to videl v tych vysledkoch z krvi ? ze sa nieco deje? CO by ho viedlo aby ma poslal na dalsie vysetrenia? Povedal, ze testy su oka len mam kusocek zvyseny cholesterol.... Dakujem za odpoved

martin_D86

Tatiana26 mám otázku : Dnes v noci som sa zobudil o 4:00 hod ráno a svrbili ma obe nohy v predkolení. Myslel s si, že ma doštípal komár na obe nohy. Škriabal som si ich dosť dlho a potom som som nejako zaspal.
Ráno som ale žiadne stopy po komároch na nohách nenašiel.
Dnes som bol s rodinou v Bojniciach a teraz som sa vrátil domov. Cez deň svietilo slniečko a dosť sme sa opálili. A pred chvíľkou ma zase začali svŕbiť nohy ale od slnka to nie je, lebo som mal oblečené rifle.
Ako sa prejavuje svrbenie nôh alebo tela pri Lymfóme???

martin_D86

Chcel by som povedať Tatiane26, že ďakujem za odpoveď.
Chcem povedať ďalej všetkým, že som bol na Mediastinoskopii a čakám na výsledok. Bude od neho hodne závisieť.

A chcel by som povedať všetkým, ktorí majú zdravotné problémy ako sú :
- každovečerné horúčky
- nevysvetliteľné potenie sa
- nodózne eritémy na nohách(červené fľaky na predkoleniach)
- bolesti kĺbov alebo lepšie povedané problémy s chôdzou pri ohýbaní kĺbov a to v kolenách , bedrové kĺby prípadne achilové šľachy
- opuch členkov
- dýchavičnosť=nevysvetliteľné zrýchlené dýchanie pri námahe a dlhšie po nej

a nemajú sa s kým poradiť alebo prípadne absolvovali už nejaké lekárske vyšetrenie u pľúcneho lekára a on im povedal, že má podozrenie na Sarkoidózu, že sa ma kľudne môžu spýtať, ja sám som už absolvoval hodne vyšetrení a čo budem vedieť, poradím im prípaadne im poviem š čím som sa stretol ja.
Kľudne mi zavolajte : 0944 135 662 - Martin_D82