Rakovina lymfatickych uzlin

Príspevok v téme: Rakovina lymfatickych uzlin
ironman

chcel by som sa opytat ake su najcastejsie priznaky rakoviny lymfatickych uzlin resp. ci existuju aj ine, nie tak nebezpecne choroby prejavujuce sa podobnymi priznakmi? ak niekto vie a chce moze mi o tom napisat viac, budem velmi vdacny. pozeral som si to uz na roznych strankach ale nebolo to napisane dost jednoznacne. moj brat uz takmer dva tyzdne lezi v nemocnici so vsetkymi priznakmi o ktorych som cital v suvislosti s rakovinou lymfatickych uzlin a vyzera to tak ze sa tejto diagnozy obavaju aj lekari, aj ked nechcu povedat nic blizsie. momentalne cakame na vysledok a dost sa cela rodina obavame....

radca

Mohla by to byt v pohode aj mononukleoza. Ta sa velmi podoba a aj krvne a pecenove testy mozu dopadnut podobne. Dokonca je aj rizikovy faktor Hodgkinovho lymfomu.

ironman

sosi:ako citam presne to ako vysetrovali vasho manzela vysetruju aj brata cize je mi jasne ako to asi dopadne. aj mu povedali lekari ze vedia aka to je choroba ale musia si to potvrdit cizeee....nuz kazdopadne pokusim sa sem potom pisat ako sa to vyvija, v pondelok by mal mat vysledky biopsie..

ironman

prajem prijemny den. je to na dlhe rozpravanie tak skusim skratit. zacalo to pred dvoma aj nieco tyzdnami, ked dostal vysoke teploty, zvecsili sa mu uzliny, zacalo ho boliet brucho. mozno mal aj toho viac o tychto veciach vsak viem, pricom podotykam ze nekaslal ani nemal problemy s dychanim. daval do seba kopec paralenov a polihoval, ale nakoniec to akosi nezvladol a siel na pohotovost. tam mu dali akesi antibiotika ale nic nezabralo, zo dna na den mu bolo horsie, citil sa slaby a tak po 4dnoch siel na infekcne, kde mu urobili pecenove testy a tie dopadli dost zle. skoncil v nemocnici, lenze tam po dvoch dnoch vylucili akukolvek infekciu a zamerali sa na tie uzliny. urobili mu biopsiu a poslali na skumanie, teraz mu este robili magneticku rezonanciu, plus CT. teplota mu po dvoch tyzdnoch ustupila a citi sa akosi lepsie, lenze tie uzliny ma stale velke. ako urcite vidite su to ukazkove priznaky rakoviny lymfatickych uzlin, alee ked ta pecen sa medzi nimi nikde nespomina, aspon ja som nic nenasiel. chcem este dodat ze za ten tyzden som si o rakovine lymfatickych uzlin precital dost a viem ze hodgkinov lymfom je vynikajuco liecitelny, v prvom stadiu sa vylieci 90% pacientov v tazkom tusim az 75%, ale ako ste spravne povedali trva to roky. horsie je ze non-hodgkinov je vraj neliecitelny. ja si to uz uvedomujem ze diagnoza je asi neodvratitelna ale ak sa mam priznat, v kutiku duse este stale dufam ze to bude nieco ine, ze to dopadne dobre, to viete,kym je nadej, clovek si este nedokaze pripustit uplne nieco zle...

sosi

a aké príznaky má tvoj brat? má opuchnuté a zväčšené uzliny? aj môj manžel mal Hodgkina- štvrté štádium a nále vľký 11 cm. je tomu už 6 rokov, a je teraz v poriadku. u neho to napr. začalo ako obyčajné prechladnutie, ale zostal mu kašeľ, na ktorý nezaberali žiadne lieky, tak ho poslala lekárka na RTG, potom na CT a následne hneď do Blav na Nár. onkolog. ústav, sú tam odborníci na pravom mieste a veľmi mu pomohli. ale neboj sa, ak by to aj mal tvoj brat Hodgkina, je to typ rakoviny, ktorá je dnes veľmi dobre liečiteľná a má ju veľmi veľa mladých ľudí.....len sa netreba vzdávať a myslieť pozitívne! držím palce. je to dlhý proces, ale treba vydržať a veriť! zvládne to neboj sa. daj vedieť ako to dopadlo!

vilo

NEVVIem ake ma priznaky.moze mat hodskina alebo nehodskina.aj ja sa na to liecim .nesmie sa zlomit za ziadnu cenu.je to tazky boj ale da sa zvladnut