AKUTNE - busenie

Príspevok v téme: AKUTNE - busenie
jana kováčová

Dobrý deň. Potrebujem súrne radu, lebo neviem ako ďalej. Story je dlhá, ale ide o to, že mi poslali dvoch, pomerne vzácnych hosťov a ja sa teraz o nich musím starať. Som z KE, tak im to tu všetko musím poukazovať, sem-tam robiť sprievodkyňu, keďže hovoria čisto anglicky, večer sa chcú zabávať, lebo chú vidieť a porovnať iné mentality. Všetko je to na mne, nik iný mi s tým nepomáha. Ja mám za nich veľkú zodpovednosť, neskoro chodíme spávať, veľmi neskoro, skoro vstávame a ja už som teraz zničená a to tu budú minimálne ešte týždeň. Vždy večer cítim neuveriteľné búšenie srdca, práve preto ani nemôžem zaspať a na druhý deň je to o to horšie. K stresom nevyspatosť - hrôza. Óbčas mám pocit, že už to nezvládnem, telo ma bolí, ale hlavne to búšenie. Nonstop srdce bijde strašným tempom, občas mám pocit, že už to nezvládne, ja sa nenadýchnem a skolabujem. Ale je to musím dotiahnuť ešte ten týždeň, veď nič iné mi neostáva. Návštevníci fóra, od srdca vás prosím, poraďte mi ako ďalej, čo mi ZARUČENE pomôže, aby sa to srdce ukludnilo, aj celé telo a ja som bola v pohode? Ďakujem za Vaše odpovede. Jana

house

Diazepam vam bez predpisu nedaju, len po znamostiach je to hypnotikum.Radsej len chodte na tu pohotovost , aspon mi napisete aky bol tlak...

house

Vycerpanost ,unava, nevyspatost, to vsetko je voda na mlyn podrazdeniu
nervovej sustavy, ktora riadi aj cinnost srdca, ak si myslite, ze nemate tlak, tak ho mate.Mate ho nervoveho povodu,tak ako ja.Diazepam radikalne ukludni nervovy system a tym sa aj upravi cinnost srdca a klesne tlak.
Na tieto stavy skodi kava, lebo este viac hecuje nervovy system, Vy ho potrebujete tlmit.Hovori sa tomu aj
Neurovegetativny syndrom, mate ho aj Vy.
Cim viac ste unavena, tym horsie sa Vam zaspava , nie ?Pomoze Diazepam.

jana kováčová

house, nechce sa mi veriť, že by som mala hypertenziu. Veď inokedy s tlakom problém nemám, len tieto dni čo ich mám na starosť, kedy mám o nich strach, všetko držím v hlave, snažím sa, aby bolo tip-top. Myslím, že je to z nadmernej vyťaženosti, nevyspatia, stresov. Ten diazepam zoženiem normálne v lekárni bez predpisu? Inak, momentálne sa cítim lepšie, lebo som poslúchla čajík a dnešné poobedie trávia sami. Tak uvidíme, musím sa troška viac uvoľniť, hádam už bude lepšie. A k tomu tlaku by ma zaujímalo, čo teda pomáha, keď je vysoký?

house

Alebo este lepsia rada ked hostia pojdu spat zajdite na pohotovost zmeraju Vam
tlak urcite Vam pichnu Apaurin, je to
v podstate diazepam , mozno Vam ho aj napisu.Zabijete pol hodiny.

cajik

Ale,neverim ze by sa mohli stratit.Su to predsa DOSPELI ludia a Kosice zas nie su take velke. Co tak dat im mapu, vysvetlit kadial maju ist a poslat ich? Ved pojdu na Hlavnu, najdu si nejaku kaviarnicku a je to. Pripadne pozri www.kamdomesta.sk ci tu su nejake akcie. Vychodoslovenske muzeum,galerie,kino (cinemax napr). Myslim ze si to len zbytocne komplikujes. Urcite nie su analfabeti, ze by nevedeli zvladnut motat sa po meste bez sprievodu. A k tomu,neboj,ved tu skoro kazdy rozprava po anglicky. Pripadne na ulici je vzdy kopa mladych ludi,ktorych by sa mohli spytat,keby sa stratili.

house

Ja Vam poradim zmerat tlak urcite mate hypertenziu, takze ked hostia odidu, liecit sa na tlak to je jedna vec a ako
prekonat tuto zataz ? Poradim Vam pred spanim si dajte diazepam aspon 10 mg a
poriadne sa vyspite ustupi to.Diazepam Vam pomoze rychlo a najlepsie.Poznam
to mam to tiez pri zatazi, lenze beriem aj lieky od tlaku zislo by sa Vam aj zobrat pre skusku bisocard vecer je to
betablokator, skuste zajst za lekarom,
alebo niekde na internom splasit teraz narychlo zaberie to a ten diazepam to
je naj.

jana kováčová

Áno, určite stres - predsa len je to obrovská zodpovednosť, ja ich tu hostím a ja sa o nich starám, ďalej tá nevyspatosť, únava, myšlienky, jedno s druhým. A sami nemôžu ísť nikam, veď sú to cudzinci, mohli by sa stratiť alebo hocičo, to by som bola ešte viac nekľudná, že čo je s nimi. Ale vieš, nechám ich niekde a budem mať väčšie stresy, že či je všetko ok.