Čas navštíviť psychológa ?

Príspevok v téme: Čas navštíviť psychológa ?
nelly15

Dobrý deň chcem sa spýtať latí sa niečo za návštevu psychológa ? Sú nejaké volne predajné antidepresíva ?

Od 1/4/08 som začala chudnut,neskorej bola z toho anorexia potom bulimia,do toho som ešte začala so sebapoškodzovaním na čo mi prišli rodičia a musela som prestať.Aj sa mi darilo opať som schudla na 64 kil ale teraz opať priberám,v noci nespím mám depresie,mám chuť sa rezať ale viem že nemožem tak sa snažím nejakým sposobom vyvolať si bolesť,mám vela modrým zjazvené ruky ale stále sa to musí opakovať.

Chcem s tím skoncovať,chcem sa vyliečiť,lenže neviem ako,naši si myslia že som už fajn (o ppp nevedia,aj ked mi matka našla vela krat fenolax),myslia si že už sa nerežem.V noci mám uplne hrozné stavy akoby všetko čo nemožem vyventylovať cez den urobím v noci,snívajú sa mi nočné mory,už ozaj neviem čo nám robiť.

nelly15

severanka:
ach ja sa tak hambím vždy som bola ich také zlatíčko,slniečkoa teraz pojdem si pre žiadavku ku cvokarovi,ale viem že by som to mala urobiť čo najskorej ale terza nemožem,až ked sa to doma trocha ukludní

nelly15

usiko:
teraz som dosť pribrala,ako nabrala som hlavne svali zo 64 na 70 na velkosti oblečenia to vidim že som vela nepribrala ale pribrala som teraz 3 kg čo som sa opať začala prežierať

nelly15

000000001:
čo som študovala na nete v našom okrese nieje žiadny psychiatej iba detský psychológ,nechcem aby ma poslali niekam do mesta XY,viem si niekedy užiť života ale potom akokeby som za to musela platiť daň a opať sa to opakuje

severanka

nelly15: ak sa dáš vypísať od obvodnej k psychologovi, tak sa neplatí nič... áno, ospravedlnenku ti na požiadanie dá...
najlepšie ale urobíš ak sa porozprávaš s obvodným lekárom a pôjdeš rovno ku psychiatrovi...
drž sa a nneboj sa

usiko

nely, presla som tym a mozem ti povedat, ze sice budes chuda, ale toto nie je zivot....toto je trapenie a ak to nezacnes riesit, bude to zalezitost na cely zivot....ver mi,,,ja som z toho sice von, ale casto ma to nejako tak zase chyti a mam co robit, aby som nad tym zvitazila.....

000000001

no podľa toho čo tu píšeš potrebuješ odbornú pomoc a to hneď, lebo môže byť neskoro. Viem aké je to ťažké rozhodnutie, krok do predu, ale určite by to vaši doma pochopili. Zdravie je véééľmi dôležité a hlavne to psychické.
Psychológ nie je doktor, ten ti nemôže predpísať nič, u neho môžeš chodiť tak na terapie a na pokec. TY potrebuješ psychiatra, vyštudovaného lekára ktorý ti určí diagnózu a nasadí tie správne lieky

nelly15

liečenie ??? naši o tom nemožu ani vedieť,mama by sa už uplne zrutila pred dvomi mesiacmi babka dostala další infarkt je už upne priputana na vozik,mozog už jej vobev nepracuje,obličky zlihavaju pracuje jej len jedna časť srdca a mama sa o nu musi starať ked ju vidim ako za mesiac schudla 10 kg tiež nemá super náladu a ja ju mám takto položiť,nie to nemožem

hronovce teda neviem kde su mne je znamy len pezinok,viem že by bolo lepšie ist na lečenie ale nechcem sa ešte uplne izolovať,teraz nechodim von som stale doma,hambim sa ist von.

a tie antidepresiva by mi ten psycholog predpisal aj bez rodiča,nechcem aby o tom naši vedeli

0000000000001

určite vyhľadaj psychiatra a ten Frontin pekne nechaj babke mimochodom je véééľmi návykový a takže už len závislosť by ti chýbala. Skús ísť na liečenie do Hronoviec je tam veľa odborníkov a určite by ti pomohli...takto sa žiť nedá, musíš ŽIŤ a nie jen takto prežívať :) veľa šťastia

nelly15

a tie antidepresiva doma som našla frontin čo berie babka (proti uzkosti) a že to je dobre aj na depresie som si prečitala na internete

a možem toho psychologa navštiviť aj sama ? a da mi ospravedlnenku do školy ? nie že by som chcela vymeškavať ale detsky psycholog je u nas len do 13:00