Neplodnosť

Príspevok v téme: Neplodnosť
via

Po 6-mesačnej liečbe rôznymi hormon. injekciami a tabletkami som dúfala že po 4 rokoch konečne otehotniem. Nestalo sa. na rad prišli vyšetrenia typu HSG -zistili mi nepriechodnosť vajcovodov, urobili mi prefuky.na rad prišla hneď laparoskopia. Obávala som sa že bolesti ktoré dlhé roky pocitujem v podbrušku budú spôsobené zrastami, ale nic podobné nezistili. Lekár mi oznámil, že u mňa nedochádza k ovulácia . smiešna diagnóza. že? a predsa je to šok. Na otázku či budem vôbec môcť mať niekedy deti sa môj gynekológ ohradil tým, že samozrejme sú na to lieky. Super! ďalšie hormóny. este sme sa k ich nasadeniu nedostali, ale mám veľký strach, že to ani tento raz nepomôže. a pridu na rad deti zo skúmavky.Dúfam že mi niekto poradí a poteší odpovedou že tie hormóny na ovuláciu pomáhajú. dakujem

ivkav

Ahojte, chcem Vas trochu potesit. Aj ja som sa liecila na polycysticke ovaria. Pat rokov som chodila po doktoroch, absolvovala som hormonalnu liecbu, laparoskopiu, inseminaciu, umele oplodnenie a nic. Bolo to tazke na psychiku, na cas, financie. Po piatich rokoch sme s manzelom povedali dost, nechame to na osud. A ozaj, otehotnela som prirodzeným spôsobom, aj ked lekari mi nedavali vela nadeje. Takze zazraky sa deju, treba byt trpezlivy a hlavne v pohode a verit si. Prajem aj Vam vsetkym, aby sa Vam splnilo toto najvacsie zelanie.

aned05

Ahojte, tiež mám polycistické vaječníky, mám íst na nejakú laparoskopickú operáciu, že vraj po nej budem mat väčšiu šancu otehotniet, ale iba do pol roka.Má s tým niekto skúsenosti? Ako to dopadlo?

bebusa

Ahojte.Som tu nova a mam ten istý problém "Otehotniet". Skusame to už 5rokou 2roky som chodila k lekarom a nič.Brala som tabletky lebo mi zistili že sa mi nezvačšuju vajíčka a tým pádom mi nemohli ani prasknuť aby som bola plodná.Poslali ma na laparoskopiu kde mi povedali že som čistá a nič mi nenašli.Poviem pravdu prešla ma chuť chodiť po lekároch a pritom viem že som ešte neprešla všetko a treba to skušať dalej.Poradte mi kam zájsť je mi jedno čo to bude stáť.Už sme hovorili aj o adopcii a nerobilo by nam to problém lenže predsa mať vlastné dieťa je ako mať celí svet.Dakujem

jara

Práve som čítala vaše príspevky.Chcem vás len trošku potešiť, že tá nádej naozaj umiera posledná. IVF som absolvovala 3x. Podarilo sa to na tretíkrát a teraz sa tešíme z dvojičiek.Držím vám všetkým päste,aby sa vám to podarilo.Ja to všetko mám už za sebou a som teraz šťastná. Chce to len veľa a veľa trpezlivosti.

kristi

Ahoj Via.Ja mam tiez podobny problem.Roky sa snazim otehotniet mame za sebou mnozstvo vysetreni a lieceni.Mam za sebou tiez HSG ktore nastastie bolo v poriadku mam priechodne vajickovody.Nakoniec mi zistili polycysticke ovaria a mam neovulacne cykly.Z tvojich slov vychadzam z toho ze mas strach z umeleho oplodnenia.Ja si myslim ze to je tiez jedno riesenie ked uz si nevieme rady.Ja som sa rozhodla urobit vsetko preto aby som sa stala mamou ale zatial mi to nevychadza.Mam za sebou 3 pokusy o umele oplodnenie a nevzdam sa do vtedy kym sa mi to nepodari ved raz to vyjst musi.Nadej umiera posledna.Takze ti prajem aby si nestracala nadej mysli pozitivne a ver ze ti to urcite vyjde.