som tehotna, ale priatel to babo nechce :-(

Príspevok v téme: som tehotna, ale priatel to babo nechce :-(
maryellen

S priatelom som vyse 2 rokov, ja mam 28 a on 35 a otehotnela som neplanovane. este sme rodinku neplanovali,najskor svadbu, spolocny zivot, deti a pod. Aj tak som si myslela, ze sprava o nasom babatku nebude az taka sokujuca. Ale opak je bohuzial pravdou, ked som mu oznamila, ze som v tom, tak mi jednoznacne povedal, ze si to mam vziat. Vlastnym usiam som nemohla uverit, zeby moj priatel, s ktorym som planovala buducnost, by nieco take mohol povedat :-( Zevraj sme este neni pripraveni na deti a najskor sa musime vziat a az potom mozem otehotniet, zevraj tymto by on stratil podporu jeho rodiny. Verite tomu, ze slobodny chlap 35 rocny a nie je pripraveny? Prave som v 9 tt a on na mna nalieha, aby som sla na potrat. Mam taky pocit, ze ho stratim, lebo on sa rozhodne pre jeho rodinu. Jeho rodina je silne nabozensky zalozena a on si zevraj nemoze dovolit babo pred svadbou a ani svadba o tyzden by tomu nepomohla. Clovek, ktory ma tak velmi miloval sa takto zachova? Myslite si, ze ked si to babatko necham, ze by sa este mohol neskor postavit na moju stranu? Ako jednoducho sa chlapi vedia vyhnut tejto situacii, jednoducho sa vykaslu na zenu a pre nich je situacia vyriesena. Viem, ze podporu muza budeme s malym potrebovat nielen neskor, ale aj pocas tehotenstva. Kazdy den mi byva spatne a nemam pri sebe nikoho, uz teraz je to tazke.

CMu_Q

takisto suhlasim s prispevkami predomnou, mas 28 rokov, co je najlepsi, ba mozno najvyssi cas na dietatko, urcite si ho nechaj, sama si uz urcite natolko vyspela, ze sa dokazes on patricne, s laskou postarat, a na svojho chlapa nedaj. Je od neho ubohe, ze toto vobec dokazal vypustit z "huby" s prepacenim. Tak ako pisu ostatní, nenechaj si ho vziat, lebo nikde nemas zaruku, ze bude dalsie, mas primerany vek byt mamickou, tak tuto prilezitost nezahod... a uz ked nie on, tak aspon my vsetci budeme pri tebe stat... drz sa :) a napis, co je novee...

bubina

myslim ze to co povedal _marek je svata pravda... a este dodam...., ze sa asi chce zbavit zodpovednost ked sa chce zbavit babatka... to je all... babatko si pekne nechaj... a nech sa on nechova ako debil a ako chlap.. ak ti nepomoze on, pomoze ti rodina, alebo najlepsi priatelia.. ved on si neskor uvedomi co urobil....

_Marek

my chlapi niekedy reagujeme zvlastne.ale tak toto je si myslim uz vrchol vsetkeho.ak to mam narovinu povedat:tvoj priatel si serie do huby!on asi nie je az tak nabozensky zalozeny ked mal sex pred svadbou a teraz chce zabit vlastne dieta.je len pod vplyvom rodiny.boji sa ze co budu ostatni hovorit.
ale urcite sa nenechaj ovplyvnit!kto ti zaruci ze neskor este budes moct mat deti a ze este ktomu on bude ten najlepsi otec?dietatko si urcite nechaj.mas pravo sa rozhodnut a nenechat sa ovplyvnit.a aj ked je to tazke vykasli sa nanho.ako uz spominali nizsie radsej bez neho ako snim.
drzim palce.dieta nie je katastrofa ale to najlepsie co ta v zivote stretlo.to viem urcite povedat z vlastnej skusenosti.takze sa drz :)

:(...

ak by si ho posluchla... par mesiacov a rozisla by si sa s nim. plus by si mohla ostat neplodna.

radsej sama s babätkom, ako s debilom (prepac za vyraz) a neplodná, odmietnuta a neviemco vsetko.

jemu sa to lahko povie, chod na potrat. uvedomujes si, ze ak by si to urobila, co vsetko by sa tým zmenilo? lubila by si ho vobec este? ....

zjuzjika

to je zaujimave a ako mohol mat sex pred svadbou, ked je tak silne nabozensky zalozeny.,,,boze nech sa zobudu a vzoprie svojej rodine, ved nie je maly chlapec ale 35rocny chlap...

uživatel

suhlasim s niekto... vrazda dietata je v poriadku podla jeho rodiny? trochu cudne nie? ved dieta je predsa zazrak a nechat si ho zobrat koli posratym par papierom ... to je cele na hlavu

niekto

ak si to nechas zobrat si to nikdy neodpustis tak isto ako to neodpustits tvojmu priatelovi

silne nabozenska rodina?????? a takee ze vrazda je v poriadku ?

je to jeho dieta nech sa stara ked bude mat rodina problem tak ma smolu to dieta za to nemoze

Annjee

no moja,vidim,ze to nemas lahke,ale moj skromny nazor je taky,ze ste obaja dospely ludia a ste povinni znasat nasledky obaja,nie len ty sama a kedze sa na tom podielal aj on,je zvlastne,ze takto reaguje....a na druhej strane,interupcia je velky zasah do organizmu a uz by ste dalsie dietatko nemuseli mat...aj to sa moze stat....keby mate obaja nejakych 18,tak takej reakcii by som sa nedivila,ale clovek,ktory ma 35 rokov,uz ma nieco za sebou a mal by si uz zakladat rodinu,toto nevie pochopit,tak uz neviem....plus,poznate sa,ako si pisala,2 roky,co je podla mna dost...nuz,skus to s nim prediskutovat,ale hlavne sa presved,ci to male chces,lebo co raz urobis,uz nemozes vratit spat,ale mozes lutovat cely svoj zivot...{a hlavne,ak je aj on tak krestansky zalozeny a dieta pred svadbou ma byt problem...tak nemal byt taky aktivny}

vlocka22

Urcite si to dietatko nechaj. V 28 je pre zenu najvyssi cas pre prve dieta a ak by si si ho nechala vziat, vystavila by si sa tym riziku, ze uz v buducnosti ine mat nebudes. A konieckoncov by si ten potrat vycitala partnerovi aj neskor, keby ste spolu ostali. Mozno to pre neho bola len velmi neocakavana novina, na ktoru nebol psychicky pripraveny a tak zazmatkoval. Ked sa mu to v hlave utrasie, sam si to uvedomi. A nabozenske dovody? Zijeme v 21. storoci preboha, a ked sme uz pri tom, nie je nahodou prave interrupcia v rozpore s Bohom? Ved to je na hlavu posielat na na potrat s tymto odovodnenim. Nedaj sa! Drzim palce.