Behat a behat

bara017

no ja mam take hodinky znacky topcom aj s takym pasom okolo hrudnika a to meria vsetko aj kalorie:) celkom fajn hracka aspon ma to nuti k vyssim vykonom:)
ale tak tep si mozes zmerat aj bez toho ale musis na chvilu zastat odstopnut si minutu a ratas tep za minutu.. ale neviem tak clovek s normalnou kondickou ma tych 139 za minutu pri normalnom tempe behu podla mna

bahari

Tak, minulé leto som sa prinútila behávať. Bolo mi povedané, že 15 min nepomôže. Ale ja som si myslela, že viac nezvládnem. Tak som skusila dať zo seba maximum. Najprv to bolo veľmi zložité, lebo ma pichalo v boku zo zlého dýchania - nevládala som! Zo začiatku som behavala 3x do týždňa a chcela som 40 min ako mi bolo vysvetlené, čo je správne. Tiež môžem povedať, že sa objavila svalovica. Do týždňa som nabrala kondičku a zvládla som to odbežať s jednou prestávkou. Bola som na seba hrdá! =D
Lenže potom som odišla na týždeň do zahraničia a tam som nemala tú možnosť sa behu venovať, takže ako rýchlo to prišlo, tak aj odišlo. A doteraz to ľutujem. Chce to pevnú vôľu! To si pamätajte, lebo ináč nedocieliti pekné zadky!
A ešte čo sa týka toho behania vnútri alebo vonku, som za vonkajšie prostredie. Čo môže byť pre kĺby lepšie ako isť si niekde von do lesa zabehať namiesto nejakého bežiaceho pásu! A to vetranie miestnosti nie je všetko!
O rok neskôr - čiže dnes sa snažím napraviť chybu a zatial naberám kondičku tým spôsobom, že každý deň korčlujem.

tibka

bara017 - a cim si prosim ta merias tu frekvenciu.. alebo vedela by si aj mne poradit nieco konkretne - myslim znacku pristroja a cca cenu? dakujem moc

bara017

no behanie je fakt super, ja beham 5x do tyzdna asi dva tyzdne a uz vidim a citim zmeny k lepsiemu, kondicka stupa a nohy a zadok su ovela pevnejsie.. dokonca aj ruky:) beham cca 30minut vkuse a snazim sa drzat tepovu frekvenciu okolo 140, vtedy vraj clovek spaluje tuky nie cukry.. drzte sa!!! oplati sa to..

lenula

ahojte :o)
ja som zacala tiez behat, no zatial mam svalovicu, ale uvidime ake budu vysledky. Myslim, ze beh je ucinna zbran :))

bara017

to nie je pravda, sama mam skusenost ked som chodila iba na aerobik pravidelne 4x do tyzdna tak to islo strasne pomaly dole ale ked som zacala behat sice na stroji ale aj tak zacali si aj ludia vsimat ze som dako schudla a mam pevnejsiu postavu.. Takze aerobik som vypustila aj ked nehovorim ze je zly ale pre mna nie je taky efektivny ako beh;-)) takze behaaaajte

dankamanka

Ahojte!
Ja si myslim, ze beh je na udrzanie kondície. Ked chces sformovat tvoju postavu, to musis urobit s inym posobom. Napr. aerobic alebo joga.