Alternativna medicina

drevo

malaanka preco si myslis ze oni nestuduju ludske telo a pochody v nom? studuju ale inymi metodami ako lekari. co z toho ked lekar vie kde je aka kost ked nevie choremu pomoct. kazdy nepotrebuje hned operaciu. niektori pacienti potrebuju liecbu ale to by ten lekar najskor musel vediet co im je a nie iba hadat ako sa to casto stava. mne lekar nevedel povedat nic ine len: no, dievca, co mam s vami robit? a sibol mi dalsie antibiotika. a na buduce zase ta ista pesnicka. no ked nevies, tak naco si tam, nie? chod predavat kalerab a nie liecit ludi.

drevo

tiez mam jeden zdravotny problem uz pol roka a lekar mi nijako veru nepomohol len mi naordinoval uz stvrte antibiotika. a stale bolesti, skoro kazdy den. ani trocha mi to nezmiernilo. chodim uz na toto forum asi dva roky. tu som sa docitala o jednej liecitelke ja som ju predtym nepoznala. ale mama mi radila aby som to skusila. no lekarka to nie je, tiez som sa preto bala.
ked tu pisete, ze kto nie je lekar ten nepozna ludske telo tak mna prekvapilo ked som u nej bola na vysetreni ze mi povedala ake choroby som prekonala aj ked ja som to vobec nespominala dokonca som na to uz aj zabudla. predtym som si vselico citala o alternativnej liecbe a dozvedela som sa ze o tom co cloveku je ale hlavne ake su priciny jeho problemov sa da zistit roznymi metodami. nie len tymi laboratornymi ako pouzivaju lekari. ved aj v inych krajinach napriklad v indii liecia ludi a co im je zistuju inak ako tu u nas lekari. a pomozu tym ludom. asi tie ich metody tiez maju nieco do seba. preco si myslite ze len lekar vie vsetko, keby vedel tak ja nemusim hladat pomoc inde a mohla som byt davno zdrava.

pozri-

sweet_lolitta
Dnes 13:02
...presne to iste si myslim aj ja-pretoze ked mam nejaky problem potrebujem vediet poriadne vsetko o tele-ale ak mam nejaky zdr.problem-casto krat to suvisy od viacerych veci a lekari zv.liecit len jednu vec...
...a medicina pomaha tak ze ked clovek pozije liek/chemiu/casto krat sa ulavy hned ale moze sa to po case vratit/a este ma plno neziaducich ucinkov/...
...alternativa-ta hned nepomoze na to treba cas ale ked sa to dodrzuje poctivo-tak je lepsie a nema ani ziadne vedlajsie ucinky-ak sa spravne uziva

a myslim si ze medicina a alternativa by mala ist ruka v ruke...

Genesis

RNG

ako tvoj vacsny odporca si dovolim s tebou nesuhlasit ani v tomto bode :)

Mayo clinik uvadza aj alternativne postupy ak sa osvedcili v praxi :) ... viem to lebo s nim casto robim i ked radsej mam wikipediu ktora je v tomto lepsia.

dokaz .. staci si otvorit napr chorobu bile reflux a zistis ze je tam stat alternativne riesenie :) a to som len nahodne vybral chorobu :)

sweet_lolitta

ja si myslim, ze velmi dobry sposob ako liecit ludi a aj ich vyliecit je, ked ma clovek, co leci komplexny prehlad - z medicinskeho hladiska o stavbe tela a pochodoch v nom, ale aj alternativneho hladiska (holistickeho), ze vsetko so vsetkym suvisi. Problemom mediciny klasickej je, ze lieci iba jednu vec, pricom na ostatne pozabudava. Ak lieci viac veci naraz, panbohchran, predpise sa 100 liekov, kazdy ma iny neziaduci ucinok a dokopy je to chutny kokteil....

Osobne sa priklanam k vystudovaniu mediciny naslednom studiu holistickeho liecenia. Taky clovek ma u mna velku doveru v schopnost liecit.

krkodil

RNG: Otrav sa s MMSkom.

Genesis: Mudry clovek sa lieci sam ale nevnucuje to inym. Za nevyziadane rady ti ludia nepodakuju, akurat si narobis problemy. Doktori su --zmazane--, ale nic s tym nenarobis.

RNG

Nayo Clinic je stredisko sucasnej klasickej monopolnej mediciny, kde sa snazia alternativnu medicinu co najviac potlacit, ako "spinavu konkurenciu"
Na stastie sa im to uz nepodari, kedze vyse 50% ludi v USA pouziva pravidelne rozne potravinove doplnky, s uspechom a potajomky ich pouziva sukromne az 90% lekarov, tj v USA.
Ja si bez nich dnes uz neviem zivot ani predstavit.

Genesis

a ako vzdy za chyby v texte sa ospravedlnujem :) ... ja viem ze niekde mam hrubky a niekde mi dokonca chybaju slova ale zas ked sa clovek ponahla tak to aj dopadne :)

Genesis

a este k tej alternativnej :) okrem toho ze som hoodne zaplatil mali vsetci alternativny medici jedno spolocne :) ... vela vela kecov :) ... naozaj rozpravanie im islo daleko lepsie ako liecenie :)

osobne radim ak ma niekto problemy zdravotne tak najpr skusit nasledovny postup:

1. google, wikipedia, mayoclinic hlavne na googly hladajte fora kde su ludia s podobnym problemom bo rady z praxe su povacsine najlepsie len treba selektovat informacie nie vsetko je pravda

2. ak ste neuspeli so samoliecbou skuste klasickeho doktora - ak vam urci diagnozu tak zas google a podobne pretoze vsetky info co vam povie si overte - vela krat ak sa do toho clovek sa zhrozi ze ludia s akymi chabymi vedomostami ho to vlastne liecia :) ... potom mozno aj zistite ze vam lekar predpise liek a vitaminy tak drahe ze liek s rovnakou ucinnou latkou sa na slovensku vyraba za desatinu ceny :) ... a mozno sa docitate ze dany liek vobec nie je dobre brat :) a ze su na danu diagnozu lepsie formy liecby. Takze ziadna dovera v doktora v dnesnej dobe kde ide hlavne o peniaze :) ... doveruj ale preveruj :)

3. ak zlyha internet aj klasicka medecina tak potom si mozete ist kupit nadej k alternativnemu medikovi :) alebo do kostola :) bo tam tiez predavaju nadej a rozhodne lacnejsie :) - sorry rad by som sa vyjadril o alternativnej lepsie ale bohuzial osobne skusenosti a skusenosti mojej rodiny a kamaratov mi to jednoducho nedovolia :)