Gastroskopia - po vysetreni?

maxx1947

Ahojte,
dnes som absolvoval gastroskopiu. Môj postreh, bolesť na stupnici 1-10 hodnotím na 3.
Pre porovnanie, pri lezení na skalách rozbitá hlava, následné ošetrenie vrátane šitia bez anestetík, do hlavy to nejde, hodnotím na 5, pri lyžovaní roztrhnutý krížový väz v kolene hodnotím na 7.
Takže nebojte sa, nejedná sa o bolesť, ale je to istý druh diskomfortu. Ak ste to niekedy prehnali s alkoholom, ja áno, tak to bolo tak na 3-5, ale po tomto hlava nebolí. Ak vám odoberú vzorky zo sliznice, trochu to pocítite potom v žalúdku.

Danka 66

Prajem pekný večer bojazlivcom:-)
Dnes som bola na gastroskopii prvý krát. Išla som tam s neuveriteľným strachom, celá som sa klepala. Môj zážitok je maximálne pozitívny. Sestrička mi pichla injekciu na oblbnutie a skoro nič som necítila, žiadne napínanie na vracanie, či kašlanie. Sústredila som sa len na dýchanie. Vôbec neviem kedy tú hadičku zasunula a kedy ju vybrala. Bolo to veľmi rýchle a vôbec to nebolo nepríjemné. Jediná vec, čo som cítila bol mierny tlak v oblasti hrudnej kosti. Prirovnala by som to, ako keď ležíte na bruchu a tlačíte si na hrudnú kosť. Odporúčam, pýtajte si injekciu a máte to v pohode. Ja som z tej injekcie bola uvoľnená a veselá, ako keby som fajčila trávu:-) Ani po zákroku som nemala žiadne problémy, žiadne bolesti hrdla alebo niečo iné. Takže nečítajte negatívne príspevky a NEBOJTE SA. Keď pôjdem na kontrolné vyšetrenie, už nebudem mať žiaden strach:-) a to som riadny bojko. A mimochodom záleží aj od lekárky. Tá moja bola fantastická - príjemná, milá a profesionálna. Pre Košičanov - MUDr. Nataša Fenďová

Angorak666

Zdravim, dnes som bol na gastrofibroskopii a tiez som myslel,ze to je katastrofa,ale dalo sa to vydržať. Co ma vsak trosku trapi je to,ze ma opatovne zacal boliet zaludok,tak vnutorne, a ze pocitujem bolest pri prehltani,a to uz celkom dlho. Neviem ci sa nieco podrazdilo alebo som nieco zjedol alebo je to len nasledok toho,ze som fajciar. Neviem,ci cakat kym to samo prejde alebo to zacat nejak riesit. Je to normalne,ze niektorym ludom je ten pocit v hrdle po vyšetrení proste neprijemny a boli ich aj samotne prehltanie? Ak ano,tak dokedy asi tak? Dakujem

Markosdsss

Gastro cez nos je úplne v pohode :)
Začiatok trochu zaštípe a potom, už len to prehltanie , ale to je tiež v pohode po 5 krát som to prehltol no a potom Vám to už ide pekne cestou do žalúdka :)
Pre mňa osobne najhoršie bolo , keď mi dávali ten sprej do nosa , štípalo to nechutne :)
Ale bojazlivci nebojte sa ;) Mám 16 rokov a zvládol som to :)

Michaela C

Ja si myslím,že je to veľmi individuálne. Mama ked prišla domov napríklad plakala,otec prišiel vysmiaty a ja som to tiež zvládla v pohode. Hlavné je dýchať nosom, nestresovať sa,nemať strach lebo to tomu naozaj nepomáha,ked panikárite je to o to horšie.Je to samozrejme trochu nepríjemný pocit,nakoľko reflexy vám hovoria že je to neprirodzené,ale dá sa to každopádne s hrdou hlavou vydržať :) A ak by ste sa skutočne veľmi báli ( aj ked sa nie je čoho) môžete požiadať za individuálny poplatok o injekciu a potom už necítite vôbec nič. Ale stretla som sa aj s tým,že ju nechceli dať,lebo je lepšie ak je pacient pri plnom vedomí a spolupracuje. Každopádne,držím palce každému kto na to pôjde a nenechajte sa zastrašovať :) Hlavne zachovajte pokoj a všetko pôjde veľmi hladko :)

cami

dnes som absolvovala gastroskopiu, odporúčam počúvať a riadiť sa tým čo vraví lekár a sestrička, veľmi som sa bála, no nebolo to nič hrozné dá sa to vydržať.

evit

Na gastroskopii som bola pred par dnami.Nepocuvajte rady inych,ci zastrasovanie.Ak budete pocuvat pokyny lekara,zvladnete to bez problemov.Nemala som po vysetreni problem ani so zaludkom,ani s hrdlom,snad hlas som mala trochu iny.Naberte odvahu,verte si a s vysledkom budete spokojný.Vysetrenie mi s odstupom casu robili 2x,absolvovala som aj dychovy test.Drzim palce.

hejdi

Podľa mňa je to vec názoru, každý toto vyšetrenie pociťuje inak. ja som to vydržala a vydrží to každý aj keď tú hadicu som cítila v žalúdku ale tak to je normálne :) ..ja tiež pociťujem dve hodiny po zákroku bolesť hrdla ale inak v pohode. som čerstvý absolvent tak uvidíme ako my bude :)

mifor

A ja som mala pri svojej prvej gastroskopii asi ani nie šesť rokov. Žiadne uspanie, nič a prežila som to. Samozrejme bolo to už veľmi dávno, teraz mám 35.

RNG

Travenie je vec kyselin enzymov mikrovlaknin a probiotik.
Gastroskopia v tom nic neurobi, akurat moze ukazat na rozne zmeny na zaludocnych stenach.A pripadne poskodit pazerak a zaludocne steny branim vzoriek(vydrapenim zo zaludocnych stien=vytvorenie ran v zaludku, co nie je priam najlepsi napad)
Ani caste presdpisovanie liekov proti kyselinam nie je dobra prax, lebo pala je dosledok NEDOSTATKU kyselin, nie prebytku, ako si vacsina lui aj lekarov mysli.